Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dizel Partikül Filtresi Ve Sıvısı Hk.

Mehmet Barış

Soru

Merhabalar,

Aracım 2010 model Tdci Focus ve 45.000 km'de. Aracımda hiçbir problem yok, bakımlarını zamanında yaptırıyorum.

Sormak istediğim dizel partikül filtresi ve sıvısı ile ilgili. Bu filtrenin veya sıvının bakımı, temizliği ile ilgili belli kilometrelerde, zamanlarda yapılması gereken rutin şeyler veya tavsiyeleriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Servisler 45.000 bakiminda 100₺ karsiliginda partikul filitresini sokup temizliyip tekrar montaj ediyorlar buda aracin icindeki partikul temizlemeye yarayan cok pahali olan sivinin kullanimini bir nebzede olsa azaltiyor ve araciniz dahada rahatliyor cekis falan degisecektir eminimki benimkinde ayni sekilde oldu tecrubeyle sabit :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servisler 45.000 bakiminda 100₺ karsiliginda partikul filitresini sokup temizliyip tekrar montaj ediyorlar buda aracin icindeki partikul temizlemeye yarayan cok pahali olan sivinin kullanimini bir nebzede olsa azaltiyor ve araciniz dahada rahatliyor cekis falan degisecektir eminimki benimkinde ayni sekilde oldu tecrubeyle sabit :)

Az evvel yetkili servisle görüştüm, "Ford 45.000 km'de bir bakılmasını öneriyor, bakılması yararınıza olur" dediler. Ücreti de 150 liraymış. Sanırım baktırmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende 2011 focus 2 tdci var, geçen hafta ben de temizlettim ( 47 000 km de ) performans olarak %5 civarında farkı var fazla değil. Çorum ford servis sağolsun benden 250 tl aldı, güya sürekli müşteriyiz. 45000 bakımında mecburi gözüküyor servis listesinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar,

Aracım 2010 model Tdci Focus ve 45.000 km'de. Aracımda hiçbir problem yok, bakımlarını zamanında yaptırıyorum.

Sormak istediğim dizel partikül filtresi ve sıvısı ile ilgili. Bu filtrenin veya sıvının bakımı, temizliği ile ilgili belli kilometrelerde, zamanlarda yapılması gereken rutin şeyler veya tavsiyeleriniz var mı?

benim aracımda da bitmiş bu katkı yakıtı.motor arıza ışığı yandı öyle farkettim.özel bi ford servisine gittim 1 lt zaten deposu, tamamını doldurdular sorun halloldu.

Bu arada ortalama 100.000 km de falan bitiyormuş bu katkı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.