Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kapı İçlerine İzolasyon Yaptırdım

Halil Demir

Önerilen Mesajlar

Herkese merabalar arkadaşlar siteyi uzun zamandır takip ediyorum.Ama pek yararlı konu açamadım ,Araçımda yaptığım ses yalıtımı sizinle paylaşmak istedim, şimdilik sadece 4 kapıya uyguladım.Dışardan gelen gürültüyü %40 azaltıyor.Ve kapıların kapanması bile fark ediyor, Daha sonra zamanım olduğunda kesinlikle,çamurluk,bagaj,ve motor kaputu uygulamıyı düşünüyorum,
Demek istediğim sürüş esnanında araçın keyfini çıkarmak isteyen mutluka uygulasın.

asa7ymyj.jpg

be9epasy.jpg
dy4y5a5e.jpg

ve izolasyon ile ilgili video   

http://www.youtube.com/watch?v=3ft6jcd2X8o

Not : konuyu yanlış yerde açtıysam lütfen taşınsın tahminimce iç dış görüntüye giriyor konu
Saygılar....

Halil Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşım için teşekkürler.

Benim elde ettiğim tecrübelere göre bu işlem ile %40 verim almanız imkansız sesi biraz daha az duyak istiyorsanız davlumbaz ve bagaj'a uygulayın motor sesi içinde kabin ile arasına ama bu yalıtımlar zaten Focus MK3 aracın gayet iyi yapılmış durumda. 

Desibel olarak 1 dB bile fark etmez bunlar.

Not: dB değerleri de aslında bizler için kesin sonuç veremiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşım için teşekkürler.

Benim elde ettiğim tecrübelere göre bu işlem ile %40 verim almanız imkansız sesi biraz daha az duyak istiyorsanız davlumbaz ve bagaj'a uygulayın motor sesi içinde kabin ile arasına ama bu yalıtımlar zaten Focus MK3 aracın gayet iyi yapılmış durumda.

Desibel olarak 1 dB bile fark etmez bunlar.

Not: dB değerleri de aslında bizler için kesin sonuç veremiyor.

Demek istediğim bağaj ve tavan sonrası bu işlem den %40 sonuç alman mümkün bu sadece başkangıç bitiimi tekrar paylaşacam

Kullandiginiz malzeme nedir nerde bulunur ve fiyati nedir. Mk3 ün bagaj tarafina kesinlikle uygulanmasi gerek

İnan tükçesi ni bilmiyorum araç için ses yalıtım diye geçiyor

Yurd dışında yaşadığım için burda malzeme bana 60$ patladı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bitulself sanırım. Yapı marketlerde var Ben aynı uygulamayı taban halısının altı dahil kapı içleri bagajı komple yaptım bituself + pamuk tarzı ısı ve ses yalıtımındaki malzemeden kullandım tüm delikleri bununla doldurdum arkada oturanlar için bagajdan özellikle çok ses geliyordu. Davlumbazları söküp iç-dış olarak pütür attım ayrıca içe gelen kısmı güzelce bituself ile yapıştırdım ısı tabancası kullanarak iyice yapışmasını sağladım. sonuca gelince ben %15 gibi hissettim. Faydası yok değil ben kapı içleri en kolay kısımdı. Ama sadece kapı içleri yapılan bi yalıtım uygulamasının hissedilecek derece fark yaratmasını ben piskolojiye bağlıyorum çünkü benim arabama bu uygulamayı benden habersiz biri yapmış olsaydı benim bunu anlamam zor olurdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim bagaj tarafina yapacağım bunu arabanin içinde normal konusunca bile aracın arkasinda duran kişi icerden gelen sesi çok rahat duyuyo

Fiyatı hakkında bilgin var mı

ömer akman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim bagaj tarafina yapacağım bunu arabanin içinde normal konusunca bile aracın arkasinda duran kişi icerden gelen sesi çok rahat duyuyo

Fiyatı hakkında bilgin var mı

100 tl ye arabayı komple kaplarsın ama bituself biraz pahalı şimdiki fiyatını bilmiyorum ona benzer hemen hemen aynı kalitede ürünler mevcut istanbulda bolca mevcut.

Yapmışken ben kapı içleri ve bagajı komple kaplamanı tavsiye ederim. Ayrıca davlumbazlara pütür at. Yağmurda çok faydasını görürsün. Vaktin varsa eğer benim yaptığım şekil bi uygulama yapabilirsin 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100 tl ye arabayı komple kaplarsın ama bituself biraz pahalı şimdiki fiyatını bilmiyorum ona benzer hemen hemen aynı kalitede ürünler mevcut istanbulda bolca mevcut.

Yapmışken ben kapı içleri ve bagajı komple kaplamanı tavsiye ederim. Ayrıca davlumbazlara pütür at. Yağmurda çok faydasını görürsün. Vaktin varsa eğer benim yaptığım şekil bi uygulama yapabilirsin

Kapi iclerini açmak istemiyorum sonradan gicirti olur diyolar yoksa ön camlarada ince bi film yaptiracaktim sonradan vaz geçtim iyikide geçtim şimdi geteksiz geliyo. Önce bi arka bagaji yapiyim yeterli gelir diye tahmin ediyorum bundan önceki araç transporterdi ona göre çok daha iyi olunca bagaj hariç fazla dert olmuyo

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elinize, emeğinize sağlık.

Focus III için gerekli olan yalıtım davlumbaz ve kapı direklerinden gelen rüzgar sesi. mutlaka bu yaptığınız işlemin de sonucu vardır ama hissedilir mi? bilemem.

Genel anlamda bu uygulamalar ses algısını değiştirir. Yani tiz sesler daha rahatsız edici olduğu için sesin daha tok çıkmasını sağlar.

Şayet yaptıracaksanız araç altı izolasyonu için (genel tabiri "pütürleme") profesyonel uygulamaları tercih edin. Vaktiniz ve yeriniz var ise videolarda uygulamalarını izleyerek sizde yapabilirsiniz.

Bu arada videodaki reklam da çok iyiymiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim!!! Video evet komik :)

Müzikte fark ettim daha tok çıkıyor, bu hafta bagaj ve ön kaputu yapacam , son olarak ta usta birine, tavan, ve çamurluk yaptırmayı düşünuyorum.Kullandığım malzemeden memnunum fark elbette olacak ses ölçme aletiyle, test edip sizinle paylaşırım muklata !!!!

Halil Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.