Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Sedan'da Sol Stop ?

Semih G.

Soru

Öncelikle herkesin yeni yılının huzurlu ve mutlu geçmesini dilerim arkadaşlar.

Sorunuma gelirse bugün aracımızın geldiği haberiyle bayimize gittik. Daha yeni tırdan indirilmiş haliyle yol yorgunluğu ve kirliliği vardı üstünde ama dayanamadım fotoğraflarını çektim. Temsilcimizle beraber depodan servise götürdük aracımızı,park sensörü v.s işlemlerin yapılması için. Ancak araçtan inip etrafında dolaşırken bir şey çok fazla dikkatimi çekti fakat o hengamede ne fotoğrafını çekebildim ne de temsilciye sorabildim bu nedir diye. Araç büyük ihtimal perşembe günü teslim, çokta üzerinde durmadım o güne kadar varsa düzeltirler diye ama sizlerede sormadan edemedim. Öncelikle bir fotoğrafı göstereyim oradada tam olmasada belli.Dikkatinizi stop lambasının bagaj ile birleştiği noktada ki açıklığa çekmek isterim. Sarı kutucuklar içine aldığım kısım. Nedir bu açıklık sizce ? Olağan bir şey mi yoksa daha kötü düşünülmesi gereken bir şey mi ? Sıfır araçta böyle bir hata hiç hoş değil,daha önce incelediğim ikinci el focusların bazılarında da vardı bu sorun ve sanırım kazalı yada değişmiş diye yorumlamıştım ama sıfırda görmek gerçekten şüpheli bir durum. Sağ tarafta ise hiç bir anormallik yok herşey olması gereken hizada. 

r6fx.jpg

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle herkesin yeni yılının huzurlu ve mutlu geçmesini dilerim arkadaşlar.

Sorunuma gelirse bugün aracımızın geldiği haberiyle bayimize gittik. Daha yeni tırdan indirilmiş haliyle yol yorgunluğu ve kirliliği vardı üstünde ama dayanamadım fotoğraflarını çektim. Temsilcimizle beraber depodan servise götürdük aracımızı,park sensörü v.s işlemlerin yapılması için. Ancak araçtan inip etrafında dolaşırken bir şey çok fazla dikkatimi çekti fakat o hengamede ne fotoğrafını çekebildim ne de temsilciye sorabildim bu nedir diye. Araç büyük ihtimal perşembe günü teslim, çokta üzerinde durmadım o güne kadar varsa düzeltirler diye ama sizlerede sormadan edemedim. Öncelikle bir fotoğrafı göstereyim oradada tam olmasada belli.Dikkatinizi stop lambasının bagaj ile birleştiği noktada ki açıklığa çekmek isterim. Sarı kutucuklar içine aldığım kısım. Nedir bu açıklık sizce ? Olağan bir şey mi yoksa daha kötü düşünülmesi gereken bir şey mi ? Sıfır araçta böyle bir hata hiç hoş değil,daha önce incelediğim ikinci el focusların bazılarında da vardı bu sorun ve sanırım kazalı yada değişmiş diye yorumlamıştım ama sıfırda görmek gerçekten şüpheli bir durum. Sağ tarafta ise hiç bir anormallik yok herşey olması gereken hizada. 

r6fx.jpg

Merhaba aynı sorun benim aracımda da vardı.Park sensörü taktırmak için servise gittiğimde satış müdürüne durumu izah ettim hemen serviste ki kaporta ustasını aradı ve usta 2 dk da halletti.Bagajın içinde küçük bir kapak var onu çıkarıyor lokma anahtarı gibi birşeyle park lambasını gevşetip ayarlıyor.Çok önemli birşey değil çözümü çok basit yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bagajın içinde küçük bir kapak var onu çıkarıyor lokma anahtarı gibi birşeyle park lambasını gevşetip ayarlıyor.Çok önemli birşey değil çözümü çok basit yani.

Budur yahu, ne o öyle vidaların üzerindeki boya gitmesin de satarken inandıramam da eğri büğrü bineyim de...

Bu sınıftaki çoğuı arabada montaj kusurları olabiliyor ince elenip sıkı dokunursa, kimisi ciddi kalite kontrolu yapıp gideriyor, kimisi de yerse diye doğrudan satışa sunuyor böyle.

Servisten giderilmesini talep edersiniz, öncesi ve sonrası fotoğraflarsınız, bir de yapılan iş için belge alırsınız olur biter.

Arkadaşlar satın alacak adam size sahtekar muamelesi yapıyor ve ölücülük peşindeyse satmayın ona, hatta kovun gitsin, hala saygılı ve dürüst alıcılar var bu memlekette.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba aynı sorun benim aracımda da vardı.Park sensörü taktırmak için servise gittiğimde satış müdürüne durumu izah ettim hemen serviste ki kaporta ustasını aradı ve usta 2 dk da halletti.Bagajın içinde küçük bir kapak var onu çıkarıyor lokma anahtarı gibi birşeyle park lambasını gevşetip ayarlıyor.Çok önemli birşey değil çözümü çok basit yani.

Çözümünün olması çok güzel bir haber,ben yoktur diye tahmin ediyordum. Bu kadar basitse teslim almaya gittiğimde bir dillendireyim bunu teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çözümü basit hocam hatta ilk başta ben kendim bagajda ki kapağı çıkardım stop lambasını gevşetmeye yeltendim ama ona uygun lokma takımım yoktu sonra serviste hemen hallettiler.Bayide bekleyen araçların bir çoğunda da var zaten aynı durum, satış müdürü kendisi söyledi showroom da bekleyen araçların bazılarında da aynı sorun olduğunu sonra servisteki kaporta ustası hepsini halletmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 te simetri bozuklıkları ve bazı işçilik hataları bolca var..Örneğin yan cak altındaki kromajlar eğik çizgi halinde gözüküyor,düz değil yani,biri altta biri yukarda falan,arka bagaj kapağında gövdeyle açıklıklar var,ön kapıtla farlar arasında açıklık var , bunun gibi ufak tefek sorunlar,arka kapı hoparlörleri zortluyor zırrr zırr ses,kol dayama kolcağı gacır gucur ediyor,hacalandırma sisteminden kaynağı belirsiz tırıltılar geliyor, koltuk kadalıklarının nikelajları matlaşıp kötü bir görüntü veriyor, havalandırma fanından zamanla tırıltılar geliyor....Birçok ses ve bozukluk var...En pahalı versiyonunda bile var hem de...O yüzden bu araba mükemmeldir diyemezsiniz,ama Türkiye için en uygun C sınıfı araba da bu işte...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımızı bugün teslim aldık ve sorunu dile getirdim,sağolsunlar hemen ilgilendiler 5dakikaya hazır siz bir çayımızı için dediler. 5dakika sonra simetrisi mükemmeldi diyebilirim arka tarafın,o kadar inceledim başkada kusur göremedim çok şükür. Tek sıkıntımız bu olsun herkese kazasız belasız sıkıntısız sürüşler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.