Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Tampon Ayarlama

Muhammed Kalkan

Soru

Merhaba,

Yaklaşık 20 gün önce otobanda karşıma çıkan bir köpege çarptım. Tampon ve arkasındaki bir plastik kutunun değişimi oldu. Diger plastik parçarlardaki bir kaç kırık ise tamir edildi.

Köpege ön sol far civarından vurdum. 

Aracımı tampon degiştikten sonra aldıgımda sol taraftan tamponun 2 milim kadar far ile arasının açık oldugunu yani tam oturmadıgını gördüm. Sağ taraf daha yakın duruyor.

Sizce bunun sebebi ne olabilir ? Düzeltilmesi gereken bir parça unutulmuş olabilir mi ? Tampon demiri gibi mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

ön çamurluklarda sıkıntı yoksa, tırnaklar yerli yerinde ise, olmaması lazım 1 bilemediniz 2 mm fark olabilir ama 3 mt geriden göze batıyorsa far veya tamponda sorun olabilir. servise yaptırdıysanız birkezde onlara sorun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ön çamurluklarda sıkıntı yoksa, tırnaklar yerli yerinde ise, olmaması lazım 1 bilemediniz 2 mm fark olabilir ama 3 mt geriden göze batıyorsa far veya tamponda sorun olabilir. servise yaptırdıysanız birkezde onlara sorun

Autokinge yaptırdım tampon yeni oldugu için tırnaklarında problem olacağını düşünmüyorum.

Sol farın iki tırnagı kırılmıştı onu tamir ettiler belki ondandır diyeceğim ama kaput tampon birleşme yerinde de 2 milim kadar fazla boşluk var sağ tarafa göre.

Ben hicbir yere ve hicbir hayvana vurmadim bende de var bosluk.olabiliyor yani.

Hasardan önce böyle bir boşluk yoktu diye hatırlıyorum çok sıkıntılı değil tabi ama ufak bir ayarlamayla düzelicekse yaptırmak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focusun kronik sıkıntısı bu her orjinal arabada zamana ve iklim şartlarına bağlı olarak üst plastik panelin sarkması sonucu bu durum ortaya çıkıyor ufak bir ayarlama gerektiriyor farların arkasında bulunan beyaz plastik panelin çamurluk bağlantı noktalarında bu panelleri gerdiren ayar anahtarları var teknik serviste kalifiye biri bu sıkıntıyı cüzzi maliyetlerle halledebilir sizin için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servise bakım için aracı bıraktım. Sizin söylediginiz şeyi de aktardım. Bakalım ayar varsa yaparız dediler.

Orada iken pek çok focus un farlarını inceledim. Aynı miktar açıklık çoğunda iki farda birden vardı. Sanırım kafaya çok takmaya gerek yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.