Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Malum Aux Girişi

Samet Mumcu

Önerilen Mesajlar

Acikcasi bakmadim zira aux yazisi olmayinca cihazda umudumu yitirmistim ama bilmedigim bir yontem varmidir diye merak icindeyim

Teybinizin hangi tür olduğunu bilemiyorum (Ama sony değil belli ki çünkü onlarda var ve yazıyor) fakat eğer direksiyon arkasındaki kumanda mevcut ise oradaki MODE tuşu ile cd-aux-radio gibi fonksiyonlara geçiş yapabilirsiniz. 

Teypde yazmıyorsa olmayabilir :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teybinizin hangi tür olduğunu bilemiyorum (Ama sony değil belli ki çünkü onlarda var ve yazıyor) fakat eğer direksiyon arkasındaki kumanda mevcut ise oradaki MODE tuşu ile cd-aux-radio gibi fonksiyonlara geçiş yapabilirsiniz. 

Teypde yazmıyorsa olmayabilir :(

malesef mod kismindada yok fm transmiter gibi birsey kullanacagim gibi ama onlarda cizirtili

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Arkadaşlar bir sorum olacaktı.

Aracı alalı neredeyse 6 ay oldu. Valencia üretimiymiş benimkisi. Üzerinde 600CD cihazı var. Şöyle bir sorun var ki torpidoyu söktüm. AUX soketini aradım fakat tek bulduğum hava yastığı butonunun soketi oldu. Hatta boşta bulunup soketi kestim.

Sonrasında teybi  söktüm olur ya insanoğlu konsolun içinde bırakmışlardır soketi belki diye. Arka kısımda sadece bir soket takılıydı ve AUX'a dair hiçbir şey yoktu.

ayriyeten benim arabada ayak aydınlatmasının ne duyu var ne bağlantısı.

Cihaza AUX girişini bağlamak hakkında bilgisi olan varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sitedeki aux başlıklarında eski yazılar mevcut, bakmanız faydanıza olacaktır.

Biliyorum. Fakat eski hiçbir yazıda soketin hava yastığının tetikleyicisine bantlı olduğu mevcut değil. 3 gün önce farlara mercek uygulaması yaparken aklıma esti yeniden. Bir daha bakayım dedim soketin yerine.

Teypten çıkan PIN'leri takip etmek için beybi, torpidoyu klima ızgaralarını dağıttım. Kabloyu olması gereken yere yakın bir noktaya kadar çekmişler. Sonrasında çıkışın bağlı olduğu noktayı sigortaya inen diğer kablo demetlerinin oradan tekrar geri çevirmişler. Haliyle farklı bir şeyin bağlantısıymış gibi duruyor. Hava yastığı tankının gövdesinin arka kısmına bantlamışlar. 3.5 mm stereo jack alıp soketi bağladım fakat klimayı açınca veya gaza biraz yüklenince uğultu ve ıslık sesinin önüne geçemedim. Şimdilik bu konudaki tek sıkıntım bu.

En alttaki fotoğrafta Ford 6000CD model teybin PIN şeması mevcut.

post-6952-0-94364600-1419594243_thumb.jp

post-6952-0-33986200-1419594261_thumb.jp

post-6952-0-65127900-1419594250_thumb.jp

Soketi bulduktan sonra çektim. Soket  tetikleyicinin tam arkasında gövdesine bantlı vaziyetteydi.

post-6952-0-84342800-1419594266_thumb.jp

post-6952-0-81743300-1419594613_thumb.jp

Tablo üzerinde 7 no'yu mono dese de stereo çıkış da alınabiliyor.

Muhammed Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Benim aracımda aynı işlemi yapayım dedim.B soketini söktüm ,bilgisayar pinlerinden uygun pin yaptım.Fakat ses alamadım.C soketi yoktu fakat c soketinin teyp arkasında 4 tane boş pin vardı.5-6-11 ve 12 nolu pinler diye tahmin ettim.Yeniden buralara uygun pin taktım ve aux girişini buldu.Arka cam rezistansının sol bastaki yeri çıkarıp 4.8 mm matkap ucuyla delerek 3.5 mm stereo dişi fiş taktım.C soketi 5-6 ve 11-12 numaralı pinlerden gelen uçları kontrol ettim.12 nolu uç boştu.5-11 aux r-l uçları ve 6 şasi ucuydu.Şimdi gayet severek ve problemsiz kullanıyorum.Üstelik aracın sesini de almıyor...

Cengiz Kasap tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.