Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Malum Aux Girişi

Samet Mumcu

Önerilen Mesajlar

bugun torpidoyu açtım ve malum bantlı soketi buldum. bu parçayı alsam direk sokete bağlayıp kullanabilir miyim ? aracım 2005 model trend paket 6000cd modelli teyp

http://www.fordyedekparcacisi.com/Urunler/Ford-Focus-C-Max-Aux-Girisi-Orjinal.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Konuyu hortlatalım, bugün bende söktüm torpidoyu, aracım 2006 trend x.. Başka bir konuda arkadaş iki adet soketten bahsediyordu. Benim bir adet 6 delikli soketim var. Sanırım o soket aux için değil. Aux soketi 4 delikli diye okumuştum..

Sizinle araçlarımız aynı kasa, sizdede tek soket var sanırım. Başka bir şekilde nasıl çözeriz bu aux işini bilmiyorum.. Aslında aux işini oldum olası sevmem ama cd çalarım arızalı olduğu için mecburen bir yolunu bulmamız lazım ama nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uygun diğer başlıklara bakmanızda fayda var.

Forumda arama yaparak veya gezerek bu sorunu aşabilirsiniz

İnanın günlerdir siteyi altüst ettim. İçerisinde aux geçen tüm konuları okudum.. Olayı kavradım ama elektronik bilgim teybi sökmeye ve aux bağlantısını bu yolla yapmaya yetmez. Bulunduğum ilde "her konuda bilgisi olan!" çok usta var. Her konuyu bilen ama hiçbirini çözemeyen bu ustalara gitmekte istemiyorum. 

İnternette 2. el sony xplod disk changer gördüm, satan kişi ford focus'a uyumlu konnektör ile beraber diye yazmıştı. Acaba bu ürün bizim 6000cd lere uyarmı,buna uygun çıkışa sahipmi bendeki cd çalar? Birde mp3 cdleri okuduğunu yazmış, bizim cihaz  track cd çalıyor ama onu bağlasam mp3 çalarmı acaba? Sonuçta o cihazı bağlayınca bizim cd çalar sadece sesi dışarı veren aracı cihaz olacak değil mi?

http://www.ebay.com/itm/Sony-CDX-T69-6-Disc-CD-changer-car-mobile-bus-cd-text-/301069222148

bahsettiğim cihaz üstteki gibi bir cihazdı.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uğur Bey ben de Sakaryadayım ve bende de 2007 trend var ve aynı 6000cd çalar var..Ben de sizin gibi  torpidoda aux ucu bulamadım ama sakaryada bir elektronikçi cihazın arkasından direkt aldı.Eğer sizde cd çalarınızda aux tuşu var ise ve tuşa bastığınızda ekranda aux devreye giriyorsa olayınız bir aux kablosuna kalıyor.

CD çalarınız yerinden sökülecek (eğer kodu elinizde yoksa elektirik bağlantısını sökmeyin) hemen arkasında aux çıkışı var.Oradan kablo torpidoya çekilecek.

Reklam olmasın ama sakarya'da öncü elektronik bu işi hallediyor 25 tl gibi bir ücrete..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uğur Bey ben de Sakaryadayım ve bende de 2007 trend var ve aynı 6000cd çalar var..Ben de sizin gibi  torpidoda aux ucu bulamadım ama sakaryada bir elektronikçi cihazın arkasından direkt aldı.Eğer sizde cd çalarınızda aux tuşu var ise ve tuşa bastığınızda ekranda aux devreye giriyorsa olayınız bir aux kablosuna kalıyor.

CD çalarınız yerinden sökülecek (eğer kodu elinizde yoksa elektirik bağlantısını sökmeyin) hemen arkasında aux çıkışı var.Oradan kablo torpidoya çekilecek.

Reklam olmasın ama sakarya'da öncü elektronik bu işi hallediyor 25 tl gibi bir ücrete..

Emrullah Bey yardımınız için çok teşekkür ederim. Evet cihazımda aux tuşu var ve bastığımda devreye giriyor. 

Dediğiniz elektronikçiyi biliyorum, ilk fırsatta gideceğim. Tekrardan teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önemli değil Uğur Bey yardımcı olabildimse ne mutlu bana

Emrullah Bey, elekronikçi teybinizle uğraşırken yanındamıydınız? Şunun için soruyorum; acaba cihazın arkasında direk 3,5 mm dişi jak girişimi vardı yoksa soket tarzı bir girişmi vardı? Eğer 3,5 mm dişi jak girişi ise 2 ucu erkek jak alıp bende yapabilirim diye düşünüyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emrullah Bey, elekronikçi teybinizle uğraşırken yanındamıydınız? Şunun için soruyorum; acaba cihazın arkasında direk 3,5 mm dişi jak girişimi vardı yoksa soket tarzı bir girişmi vardı? Eğer 3,5 mm dişi jak girişi ise 2 ucu erkek jak alıp bende yapabilirim diye düşünüyorum..

Uğur Bey teybin arkasında dişi jak yok erkek  çıkışı var.2 ucu erkek jaklı kablonun  1 ucunu kesti ve dişi fişe çevirdi.Bilirsiniz küçük saçlardan fişler vardır.Sonra kablonun ucuna eklediği  fişleri getirdi teybe monte etti.Bence siz oraya götürün uğur bey.Çünkü orada kablolar test edilerek yapılıyor.Şu an benim torpidoya erkek jak ucu geldi,ben onu telefonun kulaklığına direkt takıyorum.

Ben bu işlem için 25 tl ücret ödedim.Süre olarak da eğer elinde herhangi bir iş yoksa yarım saat civarı.Ben işçiliği beğendim.Bir sıkıntı orjinal gibi torpidoya dişi jak takılmadı.Usta dişi jakı tavsiye etmedi."Kaliteli değil,çabuk bozuluyor"dedi..

Kendiniz teybi yerinden sökmeniz de sorun olabilir...

emrullah aslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım Emrullah Bey, ben hiç uğraşmayayım o zaman.. Düşüncem ön konsola dişi jak çektirmekti. Onuda arka rezistans tuşunun yanındaki boş gözlerden birine sabitlemekti. Böylece telefon ile jak arasına iki ucu erkek jak kullanıp gerekmedikçe aradaki jakı sökmekti. Peki siz jakı torpidoyamı çektirdiniz? Eğer öyleyse kullanmak zor olur diye düşünüyorum.. Acaba çakmak girişinin olduğu bir yerden çekilemezmi? Hemen elinin altında olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım Emrullah Bey, ben hiç uğraşmayayım o zaman.. Düşüncem ön konsola dişi jak çektirmekti. Onuda arka rezistans tuşunun yanındaki boş gözlerden birine sabitlemekti. Böylece telefon ile jak arasına iki ucu erkek jak kullanıp gerekmedikçe aradaki jakı sökmekti. Peki siz jakı torpidoyamı çektirdiniz? Eğer öyleyse kullanmak zor olur diye düşünüyorum.. Acaba çakmak girişinin olduğu bir yerden çekilemezmi? Hemen elinin altında olur.

Uğur Bey ben de arka rezistans düğmesinin oraya cak düşünmüştüm ama takılacak jakı usta bana gösterdi ve kaliteli bir şey değil bu dedi.O yüzden torpidoda kablonun ucu erkek uç olarak duruyor.Oradan kabloyu vites kolunun oraya alıyorum ve telefona takıyorum.Kullanmadığım zaman torpidonun içine topluyorum.Ama bir düşüncem Akgüne uğrayıp orjinal jaklarını bir soruşturmak nasıl bir şey diye.

Zaten Ghia focuslarda aux torpidoda.O yüzden torpidoya çekilir diye düşünmüştüm ama usta sağlıklı olmaz dedi.

Fiestalarda aux cakı hemen vites kolunun önünde olduğuna göre bizimki de rezistans düğmesinin yanında olabilir aslında..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uğur Bey ben de arka rezistans düğmesinin oraya cak düşünmüştüm ama takılacak jakı usta bana gösterdi ve kaliteli bir şey değil bu dedi.O yüzden torpidoda kablonun ucu erkek uç olarak duruyor.Oradan kabloyu vites kolunun oraya alıyorum ve telefona takıyorum.Kullanmadığım zaman torpidonun içine topluyorum.Ama bir düşüncem Akgüne uğrayıp orjinal jaklarını bir soruşturmak nasıl bir şey diye.

Zaten Ghia focuslarda aux torpidoda.O yüzden torpidoya çekilir diye düşünmüştüm ama usta sağlıklı olmaz dedi.

Fiestalarda aux cakı hemen vites kolunun önünde olduğuna göre bizimki de rezistans düğmesinin yanında olabilir aslında..

Emrullah bey aşağıdaki linki yine bu sitede bir arkadaş paylaşmıştı. Orada aux girişi için gerekli parçalar görülüyor ve sepete ekle butonunun altında parça numarasınıda veriyor. Eğer akgün'e uğrayacaksanız bu numara yanınızda olsa iyi olur, resmi sitesi sanırım yani parça numaralarının aynı olması gerek. Gerçi işim gereği arada bir uğruyorum bende, birdahaki sefere bir sorayım bakayım ne diyecekler? 135 bin standart bakımı yani yağ ve filtre değişimi için 450 tl isteyen servisimiz bu parça için 100 tl den aşağı fiyat verirmi bilemem!

http://www.fordpartsuk.com/shop/ford_focus_mk2_audio_adaptor_kit_f_1426121_c_479.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.