Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

E200 Kompressor Vs Toledo

O. Fatih Yurter

Önerilen Mesajlar

e tabi çokmu çok frene ihtiyaç duyacağın bir şehirde yaşamıyorsun yani fren mesafeni zorlayacak pek bir etkenle karşı karşıya gelmiyorsun ama kalabalık bir şehirde biryere acelen varsa o frenler şişerde şişer :)

tabiiki modifiye anlayışı kişiden kişiye değişir,kullanım tarzıda önemlidir,performanstan beklentilerin sadece güç olmamalı gücü kontrol etmek bir okadar etkilidir katedeceğin parkurda .. ben cem abinin geyik testi örneğinden çok etkilendim ve yüksek hızlarda tedirgin olmuyorum değil başlangıç olarak lastik yüzeyini genişletip fren mesafesini kısalttım akabinde 8 pistonlu kaliper ve havalı disk ile şenlendiricem fren sistemini..

emin ol senin fren sistemin 170 hp ye yetersiz geliyordur henüz fren sistemini zorlayacak bir durumla karşılaşmamışsındır... 

Abicim aynen öyle ben acelem olduğu zamanda çok hızlı kullanmam veya trafikte makas ata ata saçma sapan gitmem hızlı kullanmıyorum

Ama doğrudur dediğin bu arabanın frenleri bu güce illaki az gelecektir bunu test etme şansım olmadı öyle bir duruma da düşmedim hatta şöyle bir durum var şu zamana kadar ani bi fren yapma durumunda hiç bi zaman kalmadım direksiyona oturduğum günden beri :)

Kardesim sana hemen bu konu altinda bir sorum olacak kizmazsan aracini gule gule kullan. Hu yazilikin yakita veya motora olumsuz etkisi var mi?

Yok abicim tabi sorabilirsin.

Tüketime gelince benden farklı düşünenler var araba bu altı üstü 4 teker ben bu arabayı övme gibi bi gayem yok olmazda zaten

Teknik verileri ş.içi 6 ş.dışı 4 litre.

Ben 120 ile gidince 4.0 yakıyorum şehir içinde şu an ortalamam bu havalarda dün baktım 5.2 

Yol bilgisayarımda sapma var doğrudur geçen bi memleket seyahatimiz oldu orda test etme imkanı buldum göstergemde 4.4 gösterirken depo ölçümünde 4.8 falan ölçtüm yani 0,4 lt eksik gösteriyor. Her arabada bu kadar olduğunu söylüyorlar 

Şimdi ben şehir içinde 2k deviri geçmiyorum çünkü motorda atmosferik hissi oluştu bu hacimden veya yazılımdan sonra max torkun daha alt devirlere düşmesinden kaynaklanıyor olabilir

Benim ekonomi için yaptırmadım yapana söyledim ona göre ayarladı. Dip gazda siyah duman var yani çiğ atıyor mazotu. Bu da çok yakmasını etki ediyor dip gaz gidersen normaline göre 1-2 litre fazla yakar sanırım.

Motora zararına gelecek olursak; dizel motorlar çok dayanıklı benzinliler için bunu söyleyemem motor içine bi sıkıntı olmasından korkmuyorum 

Turbo daha yüksek devirde döndüğü için zamanla balansı kaçabilir buda ötme yapar revizyona gidersin. Ben soğukken asla gazlamıyorum ve stop ederken bekliyorum 1 dakika. 

10 bin km oldu hala turboda bi problem yok birazda şans işidir bu sıfır arabanın turbosuda bozulabilir bilinçsiz kullanımda. Revizyonu 300 lira gibi bişey. Sağlam güvenilir bi yerde yaptırılmasını sıfır turbo değişimine tercih ederim. Sıfır çin malı turbo alacağıma daha kalite tamir kitleri ile revizyon ettiririm

Fazla torktan dolayı debriyajım kaçırıyor benim. Baskı-balatanın ömrünü kısaltıyor. Ama bununda bi çözümü var bronz balata çaktırıyorsun onu da çözmüş oluyorsun :)

Tabi bunlar zevk işi uğraş işi. Her zaman problem çıkacak diye bi kaide yok. Soft dumansız bi yazılımla hem yakıtın düşer hem güçlü arabaya binersin. 

Dediklerim kişiden kişiye değişir herkes farklı düşünebilir ama ben bir daha araba alırsam dizel alırım chip tuning yaptırmadan da binmem :)

İyi günler.

O. Fatih Yurter tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.