Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Amortisörlerden Gelen Ses

Tayyar Arslan

Soru

Aracım henüz 450km de ancak özellikle parke taş döşenmiş yollarda aracın altından lok lok şeklinde sesler geliyor.Gariptir tümseklerde olmuyor bu ses yalnızca parke taş döşenmiş yolda ve hafif engebeli toprak yolda giderken oluyor.Acaba bu durum normal midir? Bu konuda fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı sorun bendede var servise baktırdım direksiyon kutusundan geliyor dediler garantiden değişecek bekliyorum.anlamdığım şey bu araçları tümsek ve diğer yol şartlarında test ediyorlar ve bu sesi nasıl fark etmiyorlar.bu direksiyon kutusu şikayetleri otosana gidiyor da nasıl yeni takılan parçaya bir daha ses yapabilir diye biliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eğer kronik bir sorundan ibaret ise Ford' un acilen çözüm üretmesi gerekli. Aracın donanımı ya da ekipmanı müşterilerinin mağduriyetine sebep oluyorsa üzerine düşeni yapmalı. En azından örnek alması gerekli aynı kulvarda yarıştığı firmaları...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lok lok dediğiniz ses arka amortisör takozundan geliyor olabilir onlara bir baktırın. Yol testine de usta ile beraber çıkın.

Aynı sorun bendede var servise baktırdım direksiyon kutusundan geliyor dediler garantiden değişecek bekliyorum.anlamdığım şey bu araçları tümsek ve diğer yol şartlarında test ediyorlar ve bu sesi nasıl fark etmiyorlar.bu direksiyon kutusu şikayetleri otosana gidiyor da nasıl yeni takılan parçaya bir daha ses yapabilir diye biliyor.

Tasarımı yurt dışında olan bir arac, şikayeti bildirilir. Eğer maliyetli bir çözümse yeni modelde tasarım değişir. Çok ciddi bir şikayetse yeni model beklenmez. Çözüm uzadığı ya da olmadığı için servisler bilmemezliğe yatıyor. Çünkü garantiden değişen parçalar ciddi kavga gürültü sebebi. Hakkını ararsan bastırıp alırsın, sesin gür çıkacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lok lok şekinde ses geliyorsa amortisörlerinizde çok az bir boşluk vardır fabrikasyon.mekanik olarakta anlamanız mümkün zaten bunu, elinizi koyun amortisör kulesine, esnetin aracı vurmayı hissedersiniz elinizde.focus 3 te kule gergileri var o yüzden  helezon yayını tutun yukardan biri esnetsin arabayı ordanda vurma yapar boşluğu anlayabilirisiniz ,tak tak ses geliyorsa kutudandır.aynı lok lok seslerini senelerce çektim focus 2 de en sonunda . 4M51 ile başlayan seri nolu  amortisörler ile değişince ses kesildi.bundan önce takılanlar orjinal sıfır amortisör diye serviste boşluk kontrolu yapılmadı hiç ,montaj yapıldı geçildi araca, sonra yine hüsran :( diyeceğim şu orjinal ürünlerdede sıkıntı çıkabiliyo.montaj yapılırken kontrol şart

murat akaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis hatayı kabullendi 10 focustan 3 ünde bu sorun vardedi 4 yada 5 tane diğişim yaptık dediler geri dönüş olmamış fiestaların nerdeyse hepsinde var dediler aynı soruyu onlara da sordum eğer bir parça hatalıysa otosan yeni takılan parçaya neden ses konusunda garanti veremiyor. cevap bu tür şikayetler otosana bildirilir parça geliştirilip yeni seri parça takılır dediler.Bakacaz artık yeni seri parçamı.

Tuncay Tunca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.