Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Plaka Lambası

Rohat Şimşek

Soru

Merhabalar,

Aracıma alışma sürecindeyim ve bişey ilgimi çekti arıza mı bilmiyorum. Arka plaka lambalarımdan birinin yerinde geri görüş kamerası var (Galiba orjinalmiş) diğerinde beyaz ampül var kapıları kitlediğimde 20 saniye sonra tüm ışıklar sönüyor ancak plaka lambası loş bir ışıkla yanmaya devam ediyor. 20 dakika geçti kontrol ettim halen yanıyordu, 1 saat sonra kontrol ettim sönmüştü. Normal bir durum mu yoksa bağlantıyla alakalı bir sıkıntı mı?

Konuyu araştırdım bulamadığım için yeni konu açtım forumda yeniyim umarım sıkıntı yaratmamışımdır.

Şimdiden teşekkürler.. :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracınızda orjinal geri dönüş kamerası vs bulunamaz maalesef Titanium üzerine Smart ve Navi paketi almanız gerekli herneyse sonradan takılabilir tabi ki ürüne buradan yani oturduğumuz yerden ahkam kesmemiz doğru olmaz :) 

Lambanın sönmesi gerekirdi. Yanlış yerden elektrik alınmış gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tüm yeni focuslarda plaka lambası, beyaz led, ortada tek ve bagaj açma düğmesi ile birliktedir. Yakupun dediği gibi kamera ve yanındaki plaka lambası orjinal değil, eğer kamera ve lamba için ayrı elektrik bağlantısı varsa lamba için olanı iptal ettirin yoksa devre üzerinden lambayı iptal ettirin gereği yok. araç bazı hatlara test akımı gönderdiği için yanmaya devam ediyor. nereye nasıl bağladılar merak ettim...

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Navigasyon ve geri görüş kamerası servis kayıtlarında var.

Yani anlayacağınız ben demedim onlar dedi :-)

Aslında normalinden çok daha az bir ışık, yandığı eğilip bakılmadan fark edilmeyecek kadar 5-10 dakikalık bir sürede sönse yada diğer aydınlatmalarla birlikte yansa. Sorun yok diye düşünürdüm ama sanırım bir servis turu atmam gerekecek.

Teşekkürler :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Navigasyon ve geri görüş kamerası servis kayıtlarında var.

Yani anlayacağınız ben demedim onlar dedi :-)

Aslında normalinden çok daha az bir ışık, yandığı eğilip bakılmadan fark edilmeyecek kadar 5-10 dakikalık bir sürede sönse yada diğer aydınlatmalarla birlikte yansa. Sorun yok diye düşünürdüm ama sanırım bir servis turu atmam gerekecek.

Teşekkürler :-)

servisin takmış olması orjinal olduğu anlamına gelmiyor. ışığın az olmasıda dediğim gibi aracın test akımı göndermesinden kaynaklı normal ampul olsa yanmaz.

Aracın içinin fotoğrafı varsa atar mısınız? Bazı şeylerin orj denmesi için OEM olması gerekir, showroom'dan çıkan her parça OEM olmuyor.

fotoğrafa ne gerek var orjinali zaten lambasız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konuda yeterince bilgi sahibi değilim. Siz ne derseniz o :-)

Sonradan takılan ver işte neyse hocam o elektrik devresinin alındığı yer yanlış olmuş isterseniz baktırın fakat bana kalırsa abi o öyle diyecekler yolluyacaklar.

İptal edin lambayı diyebilirsiniz. 

Ozan, yol bilgisayarından almışlar elektriği :kıhkıh: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet Ramazan hocam araç ikinci el şehir dışından geldi.

İş çıkışı uğradım servise şansa onlarda kapatıyorlardı :-( ama servisteki tanıdıklara durumu anlattım. Abi takarken ustalar kolaya kaçmışlar gün içerisinde uğra çok zaman almaz hallederiz dediler bakalım artık sonuç ne olacak :-)

Navigasyon konusunu da sordum araçtaki orjinal sistem serviste sökülüp bu takılmış yani servis garantisindeymiş.

Yorumlar için teşekkürler :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.