Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arıza Lambası

Cüneyt Altuncu

Soru

Herkese iyi bayramlar.Arkadaşlar aracım lpgli focus 1 motor arıza lambası yandı sorun lpg zengin-fakir karışım çıktı lambayı cihazdan söndürttüm lpg ayarıda yaptırdım ama geçen gün yine yandı ve buna bağlı olarak araç gaz yememeye başladı yolda giderken anlaşılan lpg ayarı iyi yapılmadı belli bir süre aracı benzinde kullansam düzelirmi? bu konuda fikir verebilecek varmı acaba??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ayarının iyi yapıldığından emin olacağınız yere gitseniz daha iyi olmaz mı acaba?

Sırf benzin ile o uyarı gitti diyelim, bu düzen ile tekrar etmesi sizi yine benzin'e döndürecek ve böyle devam etmeniz hoş olmaz sanırım :) 

Kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lpg ayarı düzgün yapılmamış ustalar bağlıyor ediyor herşey güzel ayarınıda kopyala-yapıştır tarzında yapıyorlar yani ezbere yapıyorlar bu lpg işini afr yi izleyerek yapsalar ayarı böyle bi problem olmayacak iyi bi lpg ustası bulana kadar o arıza lambası yanar hep şansınıza bi ayar tutturursanız hiç oynatmayın onu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.. arkadaşlar araştırmalarım sonucunda bu ışığın lpgli araçların çoğunda yandığını ve bazı ustaların yansın zararı olmaz dediğini ki (araç gaz yemiyor lpg de daha ne olsun)sizinde dediğiniz gibi iyi bir ayar yapılmasının ve bununda ustadan ustaya değiştini anladım demekki her kucağına laptop alıp ayar yapan bu işi yapamıyormuş işlerin yoğunluğundan gidemedim ama en kısa zamanda gidecem inşallah iyi bir ayar yapan usta bulurum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

motor ikaz lambası bende de yanıyor lpg li ama çekişten falan düşmüyor geçen tüm ağır bakımlarını yaptırdığımda aküde sökülmüştü lambada sönmüştü uzun yolda tekrar yandı şuan yanık vaziyette geziyorum bir zararınıda görmedim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar sanayiye gittim ve tavsiye üzerine bir lpg servisine gittim gidenler çok memnunmuş aracın motor arıza lambasının lpg ayarından  yandığını ve daha önce ayar yaptırdığım yerin ayarı çok kötü yaptığını bununda aracın dengesini iyice bozduğunu söyledi usta ki daha önceki yaptırdığım yerde usta aracın lpg ayarını araç park halindeyken yapmıştı bu seferki gittiğim usta bana bu şekilde ayar yapmanın yanlış olduğunu ve bu şekilde yapılan ayarlarda ayarın düzen tutmadığını kısa süre sonra tekrar arıza lambasını yaktığını söyledi ayrıca arıza lambası yansın bir şey olmaz diyen ustalara kesinlikle inanmayın kısa sürede belki anlaşılmayabilir ama uzun vadede araca zararları oluyormuş şuan aracım çok iyi durumda çekişi filan süper inş nazar değmez aynı sorunları yaşayanlara özellikle tavsiye ediyorum lpg ayarını herkese yaptırmayın yukarıda yazdığım kriterlerde bu işi yapan ustalara yaptırın çünkü her ustayım diyen anlamıyormuş bizzat test ettim benden söylemesi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bi ara düşünmüştüm lpg taktırmayı bu olayında etkisi vardı geri vazgeçtim. Yolda gördüğüm her focus 1 e durdurup soruyordum. Taksicilerde dahil bir kişi bile olsun benimki arıza lambası yakmıyor demedi herkesin ki yanıyormus. (Lpg li araçlardı hepsi) Bi süre düzeliyormuş sonra geri yanıyormuş. Çoğunlukla sorduğum kişiler bişey olmaz dediler ama bunlar duyduğum şeyler tabiki olur mu olmaz mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar sanayiye gittim ve tavsiye üzerine bir lpg servisine gittim gidenler çok memnunmuş aracın motor arıza lambasının lpg ayarından  yandığını ve daha önce ayar yaptırdığım yerin ayarı çok kötü yaptığını bununda aracın dengesini iyice bozduğunu söyledi usta ki daha önceki yaptırdığım yerde usta aracın lpg ayarını araç park halindeyken yapmıştı bu seferki gittiğim usta bana bu şekilde ayar yapmanın yanlış olduğunu ve bu şekilde yapılan ayarlarda ayarın düzen tutmadığını kısa süre sonra tekrar arıza lambasını yaktığını söyledi ayrıca arıza lambası yansın bir şey olmaz diyen ustalara kesinlikle inanmayın kısa sürede belki anlaşılmayabilir ama uzun vadede araca zararları oluyormuş şuan aracım çok iyi durumda çekişi filan süper inş nazar değmez aynı sorunları yaşayanlara özellikle tavsiye ediyorum lpg ayarını herkese yaptırmayın yukarıda yazdığım kriterlerde bu işi yapan ustalara yaptırın çünkü her ustayım diyen anlamıyormuş bizzat test ettim benden söylemesi..

Nasıl bır ayar yaptı aracı calıstırıp vıtesı bosa aldırıp öylemı ayar yaptı yoksa aracı cıhaza baglayıp test surusune cıkıp seyır halındeyken mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasıl bır ayar yaptı aracı calıstırıp vıtesı bosa aldırıp öylemı ayar yaptı yoksa aracı cıhaza baglayıp test surusune cıkıp seyır halındeyken mı ?

aracı cihaza bağlayıp test sürüşüne çıktı usta seyir halindeyken yaptı ki öyle olması gerekiyormuş zaten daha önceki yaptırdığım yer park halinde yapmıştı ve kısa bir süre sonra aracın arıza lambası tekrar yandıktan sonra araç gaz yememeye başlamıştıayarı çok kısıkmış şuan çekişi filan çok iyi durumda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracı cihaza bağlayıp test sürüşüne çıktı usta seyir halindeyken yaptı ki öyle olması gerekiyormuş zaten daha önceki yaptırdığım yer park halinde yapmıştı ve kısa bir süre sonra aracın arıza lambası tekrar yandıktan sonra araç gaz yememeye başlamıştıayarı çok kısıkmış şuan çekişi filan çok iyi durumda

Anladım teşekkur ederım ama keşke msj ımı bır kere cevaplasaydınız maşallah 4 kere cevapyala başmıssınız :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun bende de mevcut. Aracım 2005 ghia ve motor arıza lambası sürekli yanıyor; bunun gaz ayarından olduğu anlaşıldı ama gaz ayarından diye birşey yapmıyorum. Bir gün harbiden bir arıza olursa yine gaz ayarından diye düşünülür ve sonrası kötü olur.

Bu hassas bir ayarmış anladığım kadarıyla her usta yapamıyor bunu. Böyle sorunla karşılaşıp Ankara'da sağlam bir ustayla bu sorunu çözen, ya da bilen var mıdır acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.