Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2. Elde Fiyat Belirleme

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

malum cmaxi satılığa çıkarttım, bir günde 2 tane ciddi alıcı çıkınca yazdığım fiyattan kıllandım ucuzamı gidiyor diye.

bayi takasta 24000 verdi bende 26500e veririm diye 27000den ilan açtım. sahibinden deki diğer ilanlar 21den başlıyor 35e kadar gidiyor :)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ürün satarken ki ilk kriterlerim

- Ben buna ne isterim ? (Nasıl? En düşük fiyatlı ürüne göre benimkinin özelliklerini ekleyerek) Yani max'a göre değil min'e göre değerlendirme yaparım çünkü amacım satmak kar değil. 

- Daha sonra bu para ile ne yapacaksam ulaşmak istediğim hedef için bana lazım olan para nedir buna bakarım ve bu fiyata kadar inerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayinin dediği + minimum %10

Ek olarak sahibinden ilanları ne kadar süredir devam etmiş. 35'lik olan yıllardır orada mı duruyor?

Bir 2004 Passat B5.5 Highline II 1.9 TDI vardı, 35 milyar isteniyordu da neredeyse 2 yıldır devam ediyordu ilan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şuan 28000e çektim.

bugun bakanlar yarın alırsa zaten 26750 civarı vericez. almazlarsa ve yarın arayan olmazsa 27500 yazıp 27000ye vermeyi planlıyorum.

%10 mantığı ile 26400 yapıyor :)

şu haliyle izmirde 4. araç fiyata göre diğer 3ü 2004 model (km sınırıda koydum ama koymasamda diğerleri 2004 model) onlarında 2sinde değişen var, birindede sandık motor var şubattan beri satılık. 26 26 ve 27.5 fiyatları var.

28 makul gibi geldi.

bu arada ilana yazmadım ama disklerin değişmesi gerekiyor.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan bey kusura bakmayın konunuza dalıyorum ama ben de bir konuda bilgi almak istiyorum. İş yerimde bir arkadaş focus 1 satıyor arayan soran yok. Bir arkadaşım punto satıyor arayan soran yok. Ben de satıyorum malumunuz '' ölücü '' tabir edilen kişiler arıyor sadece. Bu nedendir sizce ? Altın fiyatları mı düştü ? Ben deli gibi X paket aradım acaba insanlara X paket lüks mü geliyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ölücü denenler genelde galericiler veya galerici olmadan bu al sat işine girmiş adamlar oluyor. Takas fiyatı olarak %30 daha düşük tekliflerden tutun, şu kadar para + dana,koyun, çin malı iphone vs de önerebilirler.

İlana acil filan yazdıysanız, "Bu sıkışmış, darda ben bunu ucuza kapatırım" diyerek çoğu insanı sinir hastası edebilirler. Fikirleri ve teklifleri çok çabuk değişebilmekte bunların, bu da ilginç bir özellikleridir ve yine sinir olma sebebidir.

Özetle alakasız, çoğu zaman çok düşük saçma sapan teklifler yapan adamlara ölücü denir diye biliyorum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ölücü denenler genelde galericiler veya galerici olmadan bu al sat işine girmiş adamlar oluyor. Takas fiyatı olarak %30 daha düşük tekliflerden tutun, şu kadar para + dana,koyun, çin malı iphone vs de önerebilirler.

İlana acil filan yazdıysanız, "Bu sıkışmış, darda ben bunu ucuza kapatırım" diyerek çoğu insanı sinir hastası edebilirler. Fikirleri ve teklifleri çok çabuk değişebilmekte bunların, bu da ilginç bir özellikleridir ve yine sinir olma sebebidir.

Özetle alakasız, çoğu zaman çok düşük saçma sapan teklifler yapan adamlara ölücü denir diye biliyorum ben.

Telefonu da kapatmak bilmezler kibar bir adamsanız :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.