Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yağ Kaçağı...1.0Lt Ecoboost

Muhammed Keser

Soru

Aracımı temizlerken gözüme takıldı alt korumada yağ lekesi gördüm nerden geldiğini anlamak için bir kaç fotoğraf aldım.

pb2PeuO.jpg

Yağ filitresinin yanındaki borudan geliyor göründüğüne göre 1 2 damla alt korumada vardı.Önemsenmeyecek birşeymi bilmiyorum birde siz bakın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

araba kaç km de. çok temiz yağ görünümü var, elleyerek yağ olduğundan emin oldunuz mu.

yağ çubuğu ile seviye kontrolü yaptınız mı hiç. düz zeminde, akşamdan sabaha durduğunda benim motorun yağ seviyesi üst çentiğe kadar. yani full dolu..

eksilme var mı? sonuçta servis lift e kaldırıp bakar, götürün..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağ filtresinin contasından kaçırıyor olabilir malesef bende de aynı problem var biraz daha fazla kaçırıyor benim ki 

Ama sadece görünümde kaçırıyor onun dışında bi problem yok(eksiltme gibi) ben çözüm bulamadım biraz daha kalın conta koyabilirim bidaha ki yağ değişiminde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araba kaç km de. çok temiz yağ görünümü var, elleyerek yağ olduğundan emin oldunuz mu.

yağ çubuğu ile seviye kontrolü yaptınız mı hiç. düz zeminde, akşamdan sabaha durduğunda benim motorun yağ seviyesi üst çentiğe kadar. yani full dolu..

eksilme var mı? sonuçta servis lift e kaldırıp bakar, götürün..

Araç 10526 kmde bakımdan yeni çıktı yağ seviyesinde değişiklik varmı daha bugün farkettiğim için farkına varamadım şu an 2 çizginin ortasında durumda yağ seviyesi.

Evet yağ olduğuna eminim baya zor oldu ama alt korumayı açmadan elliyebildim sanki o boru gevşekde ordan kaçırmış gibi başka hiç bir yerde yağ lekesi yok.

Muhammed Keser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sizinkide yağ filtresidir, hortum zor gibi. yağ filtresini takarken yaptılar desek olur mu olur.

yarın servise gidin erkenden. servis bakımında olmuştur sorun.

Filitre etrafını elimde kontrol ettim bişi yok ama olabilirde bakımdan sonra oldu zaten.Birde ustayla test sürüşünde 4.vitesde kesiciye sokmuştu aracı 195km çivarıydı hız ondan olma ihtimali yok galiba(hani yüksek basınçtan fln)...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağ filitresini takarken mevcut çıkan filitre ile tabiri caizse öpüştürüyorlar ve yağlanmasını sağlıyorlar. Ordan akıp gelen yağ olabilir.

Evet aslında olabilir.Bakalım temizleye bildikçe w40 la temizledim.Şuan elimi sürünce yağ gelmiyor.

1   2 güne belli olur kaçak varsa temizlediğim yer yeniden yağ olucaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet aslında olabilir.Bakalım temizleye bildikçe w40 la temizledim.Şuan elimi sürünce yağ gelmiyor.

1   2 güne belli olur kaçak varsa temizlediğim yer yeniden yağ olucaktır.

Yanlış, wd-40 iyi bir yağlayıcıdır. Balata spreyi öneririm :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kafama takılan soru işaretlerini illa çözmek zorundayım:) Sabah ilk işim servis arası biraz uzak olduğu için hemde kendim incelemem için senelerdir tanıdığım ve güvendiğim özel servis ustam var onunla beraber baktık.Yağ kaçağı yok çok büyük ihtimal galiba yağ değişiminde filitre değiştirirken dökülmüş.

Yağ kiri olan yerleri ve alt korumayı iyice temizledim.

Arada bakıcam aynı yer bi daha kirlenicekmi inşlh herhangi bir şey yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.