Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Önden Gelen Zil Sesi :)

Erdem Özyücel

Soru

Mehabalar 2009 sedan makyajlı kasa aracımdan bozuk yollarda öncen bir tıkırtı geliyor böyle zil sesi gibi serbest bir metal başka bir metalin üzerinde tıngırdıyor gibi. ses çok yüksek değil ve sadece kaldırım yanında duvar yanında gidince duyuluyor. Düz yolda yansımadığı için duyamıyorum. Ne olabilir acaba? Gözle şöyle bibaktım ama herhangi gevşek bişey göremedim. Direksiyonda felan herhangi bir anormallik çekme felan yok. Düz yolda hiç ses gelmiyor sadece parke yolda ve bozuk yolda geliyor. Amortisörlerden felan mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı şilayetle servise gittim lastikler sökülerek kontrol ettiler fakat ne olduğunu bulamadılar. Şuan hala devam ediyor.

F3te ayni ses icin bir başlıkta ben acmıştım, o günden beri servise gitmeye fırsatım olmadı.

Ben gittim servise ve anında teşhis ettiler. Tekerleğe bende ayağımla vurmuştum ama yeterincehızlı vurmamışım (kıyamamışım). Usta vurdu tekerleğe o ses hafiften geldi. HEmen bijonlara baktı. Jantlar aliminyum alaşımlı olunca aynı renk dursun diye heralde bijonların üslerinde aynı renk kapak gibi geçmeli kılıflar var. O kılıflar gevşemiş. (kışlıkları takıp çıkarmaktan heralde, arkalara takmıyorum onlar sımsıkı) 5 bijonada parmakları ile bastırdı birisi diğeride tekerleğe vurdu o ses gelmedi. Bijonların Tanesi 10 TL imiş isterseniz 2 set alıp önleri yenileyelim ama 100 TL tutar dedi. (kılıflar bijondan ayrılmıyor yani çıkıp takılan , ayrıca satılan bişey değil) Bende artık kaldırım kenarında ve duvar kenarında camı kapatmaya karar verdim. Sesi tekrar tarif edeyim isterseniz başınıza gelirse en azından konrtol edecek kolay bir nokta. 

Sanki büyük bir bozuk para metal bir yüzeyde serbestce duruyor ve titreşimden yerinde zıplıyor gibibir ses geliyor. Tabi bu ses sadece mucurlu asfaltta ve parke yolda oluyor. Düz zeminde merkezkaç dan dolayı kılıflar hareket etmiyor ve ses çıkmıyor.

Erdem Özyücel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben gittim servise ve anında teşhis ettiler. Tekerleğe bende ayağımla vurmuştum ama yeterincehızlı vurmamışım (kıyamamışım). Usta vurdu tekerleğe o ses hafiften geldi. HEmen bijonlara baktı. Jantlar aliminyum alaşımlı olunca aynı renk dursun diye heralde bijonların üslerinde aynı renk kapak gibi geçmeli kılıflar var. O kılıflar gevşemiş. (kışlıkları takıp çıkarmaktan heralde, arkalara takmıyorum onlar sımsıkı) 5 bijonada parmakları ile bastırdı birisi diğeride tekerleğe vurdu o ses gelmedi. Bijonların Tanesi 10 TL imiş isterseniz 2 set alıp önleri yenileyelim ama 100 TL tutar dedi. (kılıflar bijondan ayrılmıyor yani çıkıp takılan , ayrıca satılan bişey değil) Bende artık kaldırım kenarında ve duvar kenarında camı kapatmaya karar verdim. Sesi tekrar tarif edeyim isterseniz başınıza gelirse en azından konrtol edecek kolay bir nokta.

Sanki büyük bir bozuk para metal bir yüzeyde serbestce duruyor ve titreşimden yerinde zıplıyor gibibir ses geliyor. Tabi bu ses sadece mucurlu asfaltta ve parke yolda oluyor. Düz zeminde merkezkaç dan dolayı kılıflar hareket etmiyor ve ses çıkmıyor.

Benim bijon kapaklarida gevşemişti tamamı garantiden değişti. Bir tanesi ustanın elinde kalmıştı yani kapak somundan ayrılmıştı yani sokulebiliyor ama nasıl bilmiyorum. Sonrasında yapistirmisti tas gibi olmuştu.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim bijon kapaklarida gevşemişti tamamı garantiden değişti. Bir tanesi ustanın elinde kalmıştı yani kapak somundan ayrılmıştı yani sokulebiliyor ama nasıl bilmiyorum. Sonrasında yapistirmisti tas gibi olmuştu.

Heralde sökülüp takılabilen birşey değil. Çıkınca anca yapıştırma ile takılabiliyor heralde. Kışlıkları takarken söküncce biraz incelerim. Benim ses bu yaz gelmeye başladı ve aracım 4 yaşında olduğu için garanti çoktan bitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Heralde sökülüp takılabilen birşey değil. Çıkınca anca yapıştırma ile takılabiliyor heralde. Kışlıkları takarken söküncce biraz incelerim. Benim ses bu yaz gelmeye başladı ve aracım 4 yaşında olduğu için garanti çoktan bitti.

Evet çıkınca anca yapıştırılıyor ancak ses yapmıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet çıkınca anca yapıştırılıyor ancak ses yapmıyor.

Bunusöylediğiniz iyi oldu kışlıkları taktırmaya giderken yanımda yapıştırıcı götüreyim. Gerçi sıkarken yapıştırdıklarımız geri çıkar gibime geliyor. Sizinkini neyle yapıştırdılar, bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunusöylediğiniz iyi oldu kışlıkları taktırmaya giderken yanımda yapıştırıcı götüreyim. Gerçi sıkarken yapıştırdıklarımız geri çıkar gibime geliyor. Sizinkini neyle yapıştırdılar, bilginiz var mı?

bally tarzı birseydi. Esnek birsey olduğu icin gevseyecegini sanmıyorum. Degistirmeselerdi hepsini öyle yapacaktım. Yoksa bir sure sonra yolda düşüp gidiyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.