Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Partiküler Filtresi Arızası Hakkında

Ali R.Tekin

Soru

Öncelikle herkese merhaba, iyi akşamlar...

Ford Focus TDCI Titanyum aracım var 2009 model, yaklaşık 3 yıllıkta kullancısıyım.. bu şekilde bir forumun olması çok faydalı olduğunu belirtmek isterim.

Aslında daha 2 gün öncesine kadar aracımda oluşan motor arızası uyarısı olması beni sizinle tanıştırma şerefine erdirdi.

Sizden deneyim ve bilgilerinizden dolayı arızamla ilgili görüşlerinizi rica ediceğim.

şöyleki aracımı 28.000 km oldukça bakımlı aldım ve şuanda 74.500 km de tüm bakımları yetkili serviste yapıldı,75.000 km bakımını beklerken dün öğleden sonra aracımı park ettikten sonra akşam çalıştırdığımda bilgi ekranında Motor Arızası uyarısı aldım, hemen kullanım klavuzu yetkili servis tanıdık motor ustası telaşla aramalar sonrası aracımı olduğu yerde bıraktım. Bugün çok güvendiğim motor ustası arkadaşa aracımı çektirdim bilgisayara bağlandı ve alınan hatalar "partiküler filtresi dolu veya tıkalı" ve "yakıt seviyesi az" gibi hatalar çıktı. söz konusu hatalar silindi ancak daha sonrasında yeniden motor arızası  uyarısı aldık. Alınan hatalar yine aynı, arkadaş partiküler filtresinin temizlenmesi gerektiğini söyledi ve bunun için sadece yetkili servislerde bulunan malzeme ile yapıldığını öğrendi. öğrendiğime görede yetkili serviste tüm filtre paket olarak yapılıyormuş sorun değil zaten 75.000 tl bakımına gidecektim zaten ancak kafamı karıştıran aracım çalışması veya çekişinde herhangi bir sorun yok.Partikül filtresinin değiştirilmeside çok maliyetliymiş yarın aracımı servise götüreceğim.

serviste dikkat etmem gereken hususlar konusunda yardım rica ediyorum.

şimdiden çok tşkler.

syg.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Hangisine?

Otokoç, Bilaller?

Garanti var mı?

Yoksa ben çokoto (tersten okumayı ihmal etmeyin, ustamızın kökenini anlarsınız), Akdeniz Sanayi Sitesi 5007 Sok.No.57 Cem Kaymaz Ustayı tavsiye ederim. Benden selam söyleyebilirsiniz...

Tel. 221 27 37

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem bey mrb.

Aracımı devamlı bilallere götürüyorum.

garantisi malesef 3 ay önce bitmişti :(

bende garantisi bittiği için pek yetkili servise götürmeyi düşünmüyordum ancak partikül filtre temizleyicisinin sadece yetkili serviste olduğunu öğrenince mecburiyet dedim

bakalım ne kadar masraf çıkacak :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serviste iyi niyet garantisinden falan yararlanırsanız sizin için iyi olur çünkü epey isterler temizlemek için.Sanayide bile 200 lirada aşağıya temizlemiyorlar,serviste 300-400 çekerler. Bende yarın sabah 10:00 da Bilaller'de olacağım. O kadar erken tıkanmasıda pek akla yatmıyor. Garantici arkadaş ile aram az çok iyidir.Rica ederim bizzat ben. Otosan'a iyi bir mail çeker.Tabi bakımlarınızın tamamı yetkili servislerde yapıldı ise. Yoksa pek kabul edeceklerini zannetmiyorum.

Siyah renksiyah jantlı bir Focus 3 ve 2 metre boyunda birisi görürseniz bilinki benim :)

Bu arada Cem Bey alakasız olacak ama hatırladığım kadarıyla siz geniş ekranlı gösterge taktıktan sonra kilometre yükseltme işlemini Bilalerde yapmıştınız,doğru mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi,yarın bana yok yapmıyoruz diyemezler

Yanlış yoldasın, bal gibi de diyebilirler. Bana yapıp sana da yapmayabilirler. Tabii varsayımsal konuşuyorum, düşünmüyorum böyle bir tavır sergileyeceklerini...

Ama ona yapmışsınız bana da yapmak zorundasınız çalışanı motive edici bir tavır olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.