Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaz Yememe Sorunu Sonrasında Stop Tdci

Emre V.

Soru

Herkese iyi akşamlar.. 

Geçen zaman içinde aracımızda motor arzası ışığı yakıp sonrasında düşük devirde ise stop etme , düşük devir değilse gazda ara ara kesiklik meydana gelmişti..

Bende race chipden'dir diyip bugun söktüm..Akşam tur atmaya çıkmıştım ama az önce yaklaşık bir yarım saat gezdikden sonra dip gaz yaptığımda kesiklik sonrasında tekrar stop etme sirkeleme meydana geldi..Evin yakınına geldiğimde ışıklarda araç komple stop etti ve çalıştıramadım.. Yaklaşık 10 dk bekledikden sonra çalıştı tam evin önüne geldim derken tekrar sirkeleme sonrası stop etti..

Malesef garaja kadar itmek zorunda kaldım..Bu sorun neden kaynaklanabilir acaba ecu'yu bozmuş olabilir mi racechip?

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet arkadaslar , abilerimsorunumuzun cevabini bu aksam cozmus bulunmaktayiz..

Arefe gunu babaamin arabayi calistiramamasi sonucunda sanayiye cekmistik. Cogu yer kapali olunca bugune kaldi.

Arac bilgisayara baglanip hataya bakilmis. Mazot sensoru arzali cikmis yeni alinip takildigi halde arac calismayinca parcada sorun olmadigi anlasildi fakat geri iadesi de olmayinca takilmis bulundu.(150tl)

Sonrasinda anlasildiki beyin komple karismis. Yeniden yazilim yuklendi ve arac calisti sorun ortadan kalkti.

Olaki beyni yakmis olsaydi 2000TL civari denildi.

Casper Nirvana Gönderildi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Belki de egr de maf ta sorun olabilir. Bujileri,buji kablolarını,ve bobini de kontrol etmek gerek.

Araç dizel buji haliyle yok..Egr de sorun olabilirmi bilmiyorum..Ama egr olsa bile en azından çalışır diye düşünüyorum.

Ama özellikle tam son sefer garaja yaklaştığımda aracın hiç çalışmaması beni kuşkulandırdı..

Bende chip'dendir diye söktüm bakalım başımıza ne gibi sorun açacak gene.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç dizel buji haliyle yok..Egr de sorun olabilirmi bilmiyorum..Ama egr olsa bile en azından çalışır diye düşünüyorum.

Ama özellikle tam son sefer garaja yaklaştığımda aracın hiç çalışmaması beni kuşkulandırdı..

Bende chip'dendir diye söktüm bakalım başımıza ne gibi sorun açacak gene.

Araç dizelmiş. Performans düşüklüğü var mı hiç?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç dizelmiş. Performans düşüklüğü var mı hiç?

Son 3-4 gündür chip varken , tam gaz yaptığımda kesik kesik gaz yiyordu , bu akşam chip'i çıkardım , aynı şekilde denedim aynı şekil gene meydana geldi..

Tam gaz yaptığımda motor arza lambası yanıp gaz kesiyor , devir çok düşerse stop ediyor.

Kontak aç kapat yaptığımda arza lambası sönüyor fakat geç çalışma , veya çalışsada dengesiz devir devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Carbon clean'in bir yararı olur mu?

Motorda kurumla alakalı bişey yok ki enjektörler temizlenirse faydalı olabilir tabi eğer problem bahsettiğimiz yerlerdeyse. 

box taktıktan sonra mı bu problemler başladı inş önemli bişey yoktur daha yeni yaptırmıştınız motoru keşke satsaydınız arabayı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motorda kurumla alakalı bişey yok ki enjektörler temizlenirse faydalı olabilir tabi eğer problem bahsettiğimiz yerlerdeyse. 

box taktıktan sonra mı bu problemler başladı inş önemli bişey yoktur daha yeni yaptırmıştınız motoru keşke satsaydınız arabayı..

Fatih araç motor yapılalı 8000 km oldu ilk bakımı daha 2 hafta önce yaptırdım.Aracı babam öyle yarım yaptırmaz , tam anlamıyla ne gerekiyorsa hatta fazlasıyla değiştirip yaptırdı.Madem yapıldı binelim kararı aldık..Bende rodaj zamanında düşük devirde olduğu için chip alıp takmıştım..Araç eski haline bakarak 1,5 katı iyi denecek kadar iyidi.

Taki şu 1 haftadır yaptığı sorunu yapana kadar..

Motor yapıldğnda enjektörlere bakıtmıştı babam iyi denilmişti.Mazot pompası ise yaklaşık 20.000km önce değişmiştir.Ama ondan olabilir mi acaba ? 

Mazot pompası sadece sirkelediğini düşünürsek , neden arza lambası yakıp stop ettiriyor ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten yeni yapılmış motor. Büyük ihtimalle enjektörler değişmiştir.

Fatih araç motor yapılalı 8000 km oldu ilk bakımı daha 2 hafta önce yaptırdım.Aracı babam öyle yarım yaptırmaz , tam anlamıyla ne gerekiyorsa hatta fazlasıyla değiştirip yaptırdı.Madem yapıldı binelim kararı aldık..Bende rodaj zamanında düşük devirde olduğu için chip alıp takmıştım..Araç eski haline bakarak 1,5 katı iyi denecek kadar iyidi.

Motor yapıldğnda enjektörlere bakıtmıştı babam iyi denilmişti.Mazot pompası ise yaklaşık 20.000km önce değişmiştir.Ama ondan olabilir mi acaba ?

Mazot pompası sadece sirkelediğini düşünürsek , neden arza lambası yakıp stop ettiriyor ki ?

Gauge test belki arıza kodunu gösterebilir. İşe yarayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayarını çok mu açtın box'un bazılarında problem oluyomuş 

Bir de bilmiyorum ki mazot gitmiyor sanki motora öyle anladım ben o yüzden pompa dedim yarın bi götür serviste baksınlar bilgisayarla inş önemli bişey çıkmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araba şuanda çalışıyormu hiç bilmiyorum inşallah çalışırda en azından serivse kadar gider.

Box ayarı ilk taktığımda 4-4 deydi , 7-7 max seviyedir , sonra racechip'i arayıp son seviyeyi sordum aracınız arza lambası yakmadığı sürece çoğaltabilirsiniz dedi , bi süre 6-6 da kullandım..1 kez bu dediğim sorunu yapınca 4-4 / 2-2 / 0-1 de kullandım ama sorun azalmak yerine çoğaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.