Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Aux Girişi Kullanımı

Önerilen Mesajlar

Focus 2007 Collectiondaki CD6000 cd çalarlarda AUX giriş kablosu hali hazırda bulunmakta fakat kablonun ucunda kırmızı bir soket var ve torpidonun üst kısmına bantlayıp bırakmışlar.Torpidoyu söktüğünüzde üst tarafta 2 adet kırmızı dişi soket göreceksiniz,bunların ince olanı aux girişi için kullanılıyor.Bu soketi keserek kablonun uçlarına dişi kulaklık soketi lehimleyerek herhangi bir mp3 çaları bağlayabilirsiniz.Cd çalar üzerindeki AUX tuşuna bastığınızda bu özelliği kullanabilirsiniz.Normalde ghia modellerde torpidonun kapağını açtığınızda sağ tarafta bu dişi jack hazırdır.Collection a bir kabloyu fazla görmüşler ama bizden kaçmaz,güle güle kullanın.

Orada 3 adet kablo var biri left canlı uç biri right canlı uç diğeri de şase ucudur.(kablo 4 adet olabilir 2 şase 2 canlı uç)Kabloyu oradan uzatarak arka cam ısıtma düğmesinin yanında bulunan boş düğme yerine bir delik delerek dişi jack ı oraya monte edebilirsin.Torpidodaki mp3 ün kontrolü için devamlı torpido aç kapa yapmaya gerek yok.Duble dyne taktıktan sonra bir resim çekmiştim.sağ altta arka cam rezistans düğmesinin yanında taktığım dişi jack ı görebilirsiniz.Duble dyne de aux girişini kullanmaya gerek kalmıyor sadece fikir vermesi amaçlı resmi koyuyorum.Bilgisi olmayan arkadaşlar elektronik bilgisi olan birine yaptırabilirler.

post-567-0-04610800-1310565609_thumb.jpg

post-567-0-70271100-1310565885_thumb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık paylaşım için. Benim trenddede varmıdır acaba, bakayım bi ara :yeah:

Olduğunu tahmin ediyorum,eğer kablo yoksa,cd çaların arka soket kısmından alınabilir fakat bazı modellerde aux opsiyonu var fakat karttan çıkış yapılmamış oluyor.Benim CD6000 i komple açmıştım,proje üzerinde görünen bazı giriş çıkışlar karttan çıkış yapılmadığı için kullanılmıyor.Mesela CD600 lerde subwoofer için bir çıkış görünüyor fakat içini açtığımda o uçların boş olduğunu gördüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağol bilgi içn. Bi bakayım müsait olunca. Ama senin kadar detaylı bakamam, varsa kolay ulaşılabilecek şekilde olur yoksa FM transmitter alıcam :guitar:

Opsiyon olduğundan emin olsam cd çaları yolla bana halledeyim diyeceğim de emin değilim trendlerdeki modellerden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opsiyon olduğundan emin olsam cd çaları yolla bana halledeyim diyeceğim de emin değilim trendlerdeki modellerden.

Teşekkür ederim sağolasın. Bi boşluk bulursam eylül sonuna kadar 1 hafta Antalya taraflarına kaçabilirim :) Kimbilir kısmet olursa belki o zaman görüşebilirsek olabilir. :naughty:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim sağolasın. Bi boşluk bulursam eylül sonuna kadar 1 hafta Antalya taraflarına kaçabilirim :D Kimbilir kısmet olursa belki o zaman görüşebilirsek olabilir. :kıhkıh:

Olur tabii ki neden olmasın her zaman beklerim.

belenyalcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Trendde digital klima mı var?Sol üstte cd altında da aux tuşu olması lazım,resim net değil tam görünmüyor.Büyük ihtimalle fonksiyon kullanılabilir durumdadır.Aşağıdaki linki incelerseniz sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.Ben de eski cd çaları bu şekilde yapmıştım.Belki de o kablo cd çaların aux çıkışına bağlıdır.Linkde bahsedilen 5,6 ve 11 nolu uçlara baktığınızda orada kablo varsa o kablonun diğer ucunu takib ederek bulmaya çalışın.Muhtemelen bizimkilerde olduğu gibi ucunu bir yere bantlayıp bırakmışlardır.Kablo yok ise o uçlara bağlantı yaparak deneyin,cd çalarların bazı sürümlerinde aux tuşu olmasına rağmen cd çaların içindeki kartta öyle bir özellik bulunmayabilir.Öncelikle Cd çaları çıkartıp linkde bahsedilen C soketindeki 5,6 ve 11 nolu uçları kontrol etmeniz gerekiyor.

http://web.mac.com/zifnab/Visteon_6000CD_in_Ford_Focus_C-Max/How_to_wire_the_Aux_input_on_A_Visteon_6000CD_in_a_C-Max.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trendde digital klima mı var?Sol üstte cd altında da aux tuşu olması lazım,resim net değil tam görünmüyor.Büyük ihtimalle fonksiyon kullanılabilir durumdadır.Aşağıdaki linki incelerseniz sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.Ben de eski cd çaları bu şekilde yapmıştım.Belki de o kablo cd çaların aux çıkışına bağlıdır.Linkde bahsedilen 5,6 ve 11 nolu uçlara baktığınızda orada kablo varsa o kablonun diğer ucunu takib ederek bulmaya çalışın.Muhtemelen bizimkilerde olduğu gibi ucunu bir yere bantlayıp bırakmışlardır.Kablo yok ise o uçlara bağlantı yaparak deneyin,cd çalarların bazı sürümlerinde aux tuşu olmasına rağmen cd çaların içindeki kartta öyle bir özellik bulunmayabilir.Öncelikle Cd çaları çıkartıp linkde bahsedilen C soketindeki 5,6 ve 11 nolu uçları kontrol etmeniz gerekiyor.

http://web.mac.com/zifnab/Visteon_6000CD_in_Ford_Focus_C-Max/How_to_wire_the_Aux_input_on_A_Visteon_6000CD_in_a_C-Max.html

Arkadas yurt dışından.. Ondan klima oyle.

Buarada copcu arkadasım nick sistemimizi incelermisin... Anasyfa en üst de.

--- iPhone Yolladı ---

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://web.mac.com/z...in_a_C-Max.html

ESP yi görmedin sanırım Belen :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.