Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Hava Filtresi Nasıl Sökülür & Temizlenir ?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Belki hepiniz bilirsiniz ama görsellik katalım smile.gif

Focus II Ti-VCT motorun hava filtresini söküyoruz;

Not: Aracınızın Motoru farklı ise El kitapçığınıza bakarak filtrenin nerede olduğunu görebilirsiniz...

NOT: Fotolar ölmüş, bulabilirsem yenileyeceğim.

öncelikle gerekli malzeme; sadece 7 Numara anahtar.

ilk vidamız burada

ve diğer 3 kenarda da aynı vidalardan mevcut

Döndürülemeyen yerlerde şu şekil tutmamız yeterlidir..İlk döndürmeden sonra parmaklar ile rahatlıkla sökebilirsiniz..Yine takarken en son sıkmanız kafiidir.

Resimdeki gibi - 1 kısmını yukarı kaldırıp 2 kısmını sağ'a doğru çekiyoruz.

Filtresiz hali

Normalde çok kirli ise (tozlu vs) komprasör ile hava püskürtebilirsiniz. (Hafif uzaktan). Benim filtre çok temiz çıktı şubat ayında alınmıştı..1 arı 1 kelebek birkaç sinek biggrin.gif az biraz da toz..Hava püskürtmedim..Elle vurdum biraz 

FocusClubTr--1426591153.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende 20 gün önce kendim çıkardım değiştirdim. Filtre o kadar kirlenmiş ki şekli yamulmuş :D Sanayiden orjinaline 35 lira dediler ben yan sanayi aldım 25 liraya filtredir dedim. Bi vida var cok aşağıda kalıyor resimlerdede anahtarı dik tuttuğunuz vida onun dışında sökmesi çok kolaydı :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler yakup, resimlerle beraber çok güzel açıklamışsın.Aslında vida değilde klipsli olsaymış çok daha kolay olurdu. :rolleyes:

Rica ederim...

Evet 2 vida birazcık zamanı uzatıyor..Yine de toplam 5dk'yı almıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende 20 gün önce kendim çıkardım değiştirdim. Filtre o kadar kirlenmiş ki şekli yamulmuş :D Sanayiden orjinaline 35 lira dediler ben yan sanayi aldım 25 liraya filtredir dedim. Bi vida var cok aşağıda kalıyor resimlerdede anahtarı dik tuttuğunuz vida onun dışında sökmesi çok kolaydı :rolleyes:

Turbo Dizel araçta en önemli parçaardan biri hava filtresi.. Mutlaka temiz olmalı ve orjinal olmalı.. 10 lira ucuz yan sanayii filtre 1500 lira turbo masrafı açar başına kardeşim :kıhkıh:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turbo Dizel araçta en önemli parçaardan biri hava filtresi.. Mutlaka temiz olmalı ve orjinal olmalı.. 10 lira ucuz yan sanayii filtre 1500 lira turbo masrafı açar başına kardeşim :rolleyes:

Abi bilmiyordum ya aldım öyle taktım. Ne kadar fark olabilir ki orijinaliyle ? Ha bu arada torpidoyu söktüm fotoğraf çektim yarına veya bugün atarım fotoğrafları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bilmiyordum ya aldım öyle taktım. Ne kadar fark olabilir ki orijinaliyle ? Ha bu arada torpidoyu söktüm fotoğraf çektim yarına veya bugün atarım fotoğrafları.

uLLaaa nasıl söktün :D fotoları bekliyoruz ona göre bak :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık Yakup'cum.Sabit bir başlık haine getirmeli.Çok güzel anlatmışsın,görsel v.s :D

Onur yakında şanzumanıda indirir çeker :rolleyes:

Yetki sizin efendim :kıhkıh: Yaparız abi birşeyler..

Abi sırada kolonlardaki cızırtıyı önlemek için bişeyler var aklımda onu yapıcam :)

Şanzuman en son iş 6 ileri yapmayı düşünüyorum 26714.gif

Onurcum resimlemeyi unutma emi :):kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet malesef en önemli parça hava filtresi.Özellikle özel servislerde 15 liralık hava filtresi takılıp 25 liraymış gibi gösterip fiyat kabartıyorlar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.