Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bt Sorunu, Çözüm Bulan Var Mı?

Özer Öztürk

Soru

Benim iÇin sorun sayılan bu durma çözüm bulan var mı.....

Motor çalıştığı zaman bt devreye girmiyor. İllaki sony ses sistemini düğmesinden açmak gerekiyor. bu bence tasarım hatası.

Şimde servise geldim bir çözüüm üretemediler.

Sonynin menü ayarlarna sistem ayarı da yok. Yani arç çalıxtığında otomatek açılma seceneği yok.

Bu durumu sorun kabul edip çözüm arayıp bulan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

BT işini de ses sistemini hiç kapatmayarak çözdük(!?) sayılır. Sesi kapatıyoruz. BT sesi bağımsız olduğu için sorun olmuyor. Müzik dinlemek için sesi açıyoruz o kadar.

Benim araçta Sony + Sync var. Müzik sistemim kapalı olsa dahi 1 dk içinde araç uyarı veriyor " Acil Durum Yardımı İçin Telefon Bağlantısı Bulunamadı" Bu uyarıyı telefonun bt'sini açmadığımda alıyorum. E durum böyleyse illaki müzik sistemi kapalıyken telefona bağlanıyor. Yani 112 aramasını yapabiliyor demek.Bunu yapabilen sistemin çağrıları da yapması ve alması gerekiyor. Yarın uygun bir zamanımda bunu deneyip dönüş yapayım buraya.

Eğer çalışırsa hatayı çabuk fark edip düzeltmişler demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Menüde yazar sync diye ayrıca direksiyonda sağ kulak olmuyor hemen sağda tuş takımın ortasında komut tuşu var

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk 21368300588.489614.jpg

Evet plazadaki bazı araçlarda ses kulağını göremeyince bt yok sanmıştım. Eleman direksiyondaki düğmelerden kontrol ediliyor demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dayanamayıp üstümü başımı değiştirip araçta uygulama yapıp geldim. Müzik sistemi vs. kapalıyken hem çağrı alabiliyor hem de çağrı yapabiliyor. Sync'in menüsünden bt'yi açmanız gerekiyor.  Fakat Özer bey sizde klima kontrolü varsa SYNC yok demek oluyor. Öyleyse benim bahsettiğim durumda sizde olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dayanamayıp üstümü başımı değiştirip araçta uygulama yapıp geldim. Müzik sistemi vs. kapalıyken hem çağrı alabiliyor hem de çağrı yapabiliyor. Sync'in menüsünden bt'yi açmanız gerekiyor.  Fakat Özer bey sizde klima kontrolü varsa SYNC yok demek oluyor. Öyleyse benim bahsettiğim durumda sizde olmayabilir.

Aklın yolu bir. Sonunda doğru yolu bulmuşlar ama başka bir özellikten feragat ederek. Sanki hepsinin bir arada olması bu kadar zormuş gibi. Sony dediğin artık Çin malı. Bıraksalar çinlinin şevkatli kollarına tüm özellikleri ekler hepsi bir arada mükemmel bir sistem çıkartırmış. En ucuz 2-din aletlerde bile onlarca özellik bir arada olabiliyor. Onun üzerine sync de sesli kontrol de oto park da vs vs eklerlerdi.

Zahmetiniz için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aklın yolu bir. Sonunda doğru yolu bulmuşlar ama başka bir özellikten feragat ederek. Sanki hepsinin bir arada olması bu kadar zormuş gibi. Sony dediğin artık Çin malı. Bıraksalar çinlinin şevkatli kollarına tüm özellikleri ekler hepsi bir arada mükemmel bir sistem çıkartırmış. En ucuz 2-din aletlerde bile onlarca özellik bir arada olabiliyor. Onun üzerine sync de sesli kontrol de oto park da vs vs eklerlerdi.

Zahmetiniz için teşekkürler.

Rica ederim. Hani klima kontrolünü geçtim de radyo ve CD kontrolü olsa iyi olurdu. Sync'de radyo ve CD kontrolü de yok. Söylediğiniz gibi aslında bir kaç ufak yazılım işidir bu onlar için ama neden vazgeçtiler anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rica ederim. Hani klima kontrolünü geçtim de radyo ve CD kontrolü olsa iyi olurdu. Sync'de radyo ve CD kontrolü de yok. Söylediğiniz gibi aslında bir kaç ufak yazılım işidir bu onlar için ama neden vazgeçtiler anlamadım.

Radyo ve cd sesli kontrol kaldırılmışsa direksiyon kumandalarına eklenmiş mi peki. 2012 modellerde hem direksiyon kolunda hem de kulağında ses sistemi kumandaları var. 2013 modelde kulak yok sadece kolda kontrol var. Eksilen düğmeler olunca üstüne sesle kontrol da kalkınca "nereye basacak bu adamlar" durumu olmuş...

Klima'yı sesli kontrol etmek felan çok saçma ya :D iyiki çıkartmışlar oyuncak gibi kullanılıyor sadece hiç işe yarayan birşey değil.

Bir tek cam buğusu giderme işe yarar. Ona da daha kolay ulaşılır bir yere düğme koysalar sese gerek kalmazmış (Silecek koluna gibi). Çünkü klima paneli çok aşağıda kalmış, sürüş sırasında kullanmak sıkıntı yaratır. Zaten buğu gidermeyi çalıştırdıktan sonra sesle kontrol iptal oluyor. Fan sesi yüzünden iletişim kopuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.