Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2.5 Ledli Ayna Sinyali

Önerilen Mesajlar

Focus 2.5 orjinal ayna sinyallerine komple smd5050 amber renk led ile reflektörün içini nasıl doldursam derken ortaya çıkan sonuç biraz fazla bir ışık olmasına ragmen gayet iyi bir sonuç ile aracın üzerine monte ettim.

Orjinal sinyalimizin açılmış hali bu.Camı açarken çok yavaş ve dikkatlice davranmak şart.
Dikkatinizi küçük cama vermenizi istiyorum.Esas ayna sinyalinde bu cam aracın arka kısmından sinyal ışığının görünmesini sağlayan en önemli faktörü oluşturuyor.

sinyal2_zpsbb77e723.jpg

Ledleri sıralı ve yakın şekilde seri paralel hatta dizmeye karar verdim.Düzlüğüne çok dikkat etmeye çalıştım ama yinede eğimleri engelleyemedim.Pertinaks çalıması ile daha kararlı bir çalışma olacagına eminim fakat meblasını kimsenin onaylamayacagınada eminim.
Küçük parçanın arka ışık yansıtan bölümüne 3 smd5050 led anca sıgdı ve gayette yetti diyebilirim.3 smd5050 ledide iç ayna kısmına yönlendirdim ışık dagılımına azıcıkta olsa etki edecğini düşündüm ve led sayısını dengelemek içinde şarttı.

sinyal3_zps5becd3c0.jpg

sinyal4_zps862fbd25.jpg

Sinyalin dış camını kapatırken cam ile kasası arasına siyah pumastik sürerek izalasyonu sağladım.

sinyal5_zps41c44253.jpg

Sinyalin ayna üzerindeki görünüşü bu şekilde.

sinyal9_zpsc6e53902.jpg

Evde işlem sonrasında sinyalin yanarken bir kaç yönden görünüşü.

sinyal7_zps1f74b782.jpg

sinyal6_zpsff7f4df3.jpg

sinyal8_zpsb6aaecd4.jpg

Sinyal gündüzde oldukca etkili bir ışıga sahip.

Şimdilik sinyal için elimdeki video bu.Videonun sonuna doğru sinyal yanarken görülebilir.Diğer aydınlatma çalışmalarımıda ayrıca görebileceksiniz.Arkadaşım sadece sinyalin gündüz ve gece olarak videosunu hafta içi çekecek ve bilahire yükleyecegim.

http://www.youtube.com/watch?v=R6P0oBWKi9s&feature=player_detailpage#t=4s

Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat ne zaman istersen arayabilirsin.

Abi bende 2007 focus 2 var. Dizel beyaz  mesela

1- Farlara mercek koyacaz ama bu mercekler direksiyonla kontak kuracak ve direksiyonu sağa döndürünce tekerle beraber mercekte sağa dönecek. 

2- Aynaların altına f2,5da olduğu gibi ışık koyacağız kapıları açınca teker ve kapı bölgesini aydınlatacak.

3- Fallow me home özelliği

4- Stoplar ledli olacak

5- Angel çift mod parklarda farın biri kırmızı diğeri mavi yanacak. Kısa farlarda beyaz yanacak ve yanma şiddetini içerden bir düğmeyle ayarlayacam.

6- Kapıları açınca yere focus yazısı yapıyolarla biz yere isim yazacak şekilde ayarlama yapacağız örnek kapıyı açınca yere oktay yazıcı vurucak

7- Torpido kapak üstü ve diğer döş aydınlatmaları kırmızı olacak

8- Tavan aydınlatması beyaz led olacak

şimdilik aklıma gelenler bular

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.Adaptif farın daha gelişmişi.Zor degil kolayda değil. :)

2.Kapı içine tesisat çekildikten sonra yapılır.

3.Forumumuzda Talip arkadaşımızın yaptıkları gayet kaliteli.Tavsiye ederim takma işlmini yaparım.

4.Yedek stop alınır ve güzel bir tasarım ile ideal sonuç alınır.Sedan ve hb stoplar için güzel prıojelerim var.Yakında rabbimin izni ile Hb stop çalışması yapacagım.Hem F1 hem F2,5 için.

5.İlğinç bir aydınlatma renkleri olur.Yapılması zor değil.

6.Talip arkadaşımıza danışmak lazım.

7.Güzel titiz çalışma ve iyi bir led ile yapılır.

8.Standard işlem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oktay ustam eline sağlık.Güzel iş çıkarmışın yine.

vesile ile Murat beyin 3. ve 6. sorularına cevaben,

3-follow me home modülü rahatlıkla uygulanabilir,bu konuda Oktay ustam da tecrübelidir.

6-Lazer logo için istenilen her şeyi yapabiliyoruz,isim,cisim,marka,logo farketmiyor.Konuyu dağıtmamak için burada örnek vermeyeceğim,bilahare başka konuda örnekleri fotoğraflarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 8 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.