Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus II için zenon far yapım yardımı !!

serkan tatlı

Soru

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar 2011 focusum var zenon takmam istiyorum h7 ampul ama zenonu taktıgımızda ampulu tutan soket uymuyor yerine bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekür ederim herkese..

Mercek var mı farlarınızda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O zaman xenon farla önünü göremezsin ışığın dağılır, önünde giden ve karşıdan geleninde yolu görmesine engel olursun.

Xenon aydınlatma sadece mercekli yani odaklanabilen far gruplarıyla kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merceksiz xenon taktırmayın bencede.

Birde geçenlerde fordun sitesinde gördüm. aksesuarlar bölümünde ostram beyaz ampüller var. Onlar nasıl acaba bilgisi olan varmı ?

Ben onlardan kullanıyorum, Osram Night breaker, daha şeffaf ve yoğun ışık.

Ama ömrü az malesef :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben onlardan kullanıyorum, Osram Night breaker, daha şeffaf ve yoğun ışık.

Ama ömrü az malesef :)

Tam beyaz değiller sanırım onlar bildiğim kadarıyla değil mi? Peki halojen sarı ile kıyaslarsan hangisinin görüntüsü daha iyi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anladım, geçenlerde sitesinde görünce acaba taksammı onlardan diye düşünmedim değil. Sende böyle yorum yapınca bi ara deneyim.

Gerçi hatırladım şimdi, eski sitede aradaki farkı gösteren foto bile koymuştun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O zaman xenon farla önünü göremezsin ışığın dağılır, önünde giden ve karşıdan geleninde yolu görmesine engel olursun.

Xenon aydınlatma sadece mercekli yani odaklanabilen far gruplarıyla kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Aracı aldığımızda xenon üzerinde geldiği için hiç dokundurmadım.Şuan merceksiz farda xenon kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirmki :

uzun yolda görüş iyi yanlız far yükseklik ayarını 0 a getirmeniz gerekir ki buda azda olsa karşı sürücüyü etkiler.

Benim görüşüm farları daha iyi aydınlatsın die 100w helojen ampul takanlar xenondan daha zararlı ve göz alıyor.O yüzden xenonu merceksiz kullanıcaksanız eğer yükseklik ayarını 2-3-4 de tutmanızdı yani mümkün olduğunca karşıyı etkilemeyecek derecede durmasıdır.

Ama her ne kadar da düşürseniz ayarı yağmurlu havada yerler parlak olduğundan karşıyı ciddi derecede etkiliyor.Bu durumda ise sisleri açarak (sarı) biraz daha parlaklığı düşürüyor.

Eğer mercekli far almak isterseniz orjinal ghia'nın tam fullerinin orjinal mercekli farları var fiyat hakkında bilgim yok ama bildiğim kadarıyla b-xenon(direksiyona göre dönebilen) olması çok avantajlı.

Karar sizin size tavsiyem , üstlere merceksiz xenon alsanız bile sislere xenon takmayın.

Özellikle beyaz ampulu arabanızda bulundurmayın bile, yağmurlu havada görüş sıfıra iniyor.Kuru havada çok güzeller hem karşıya zararları yok.Eğer illa alıcam derseniz philips diamond vision veya narva alın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.