Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Volkswaqen Polo 1.2 Trendline Hakkında Görüşleriniz

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Cem Abi sürücü kurslarında genelde Yakıtı düşük araçlar kullanılır. Hyundai Getz leri Fiestalar ile deiştirdiler. Ama umulan şey olmadıgı için Lpg Takıldı. Belki size Dokunmayan Yakıt Kurs Sahibini Sarsmıştır. Herkesin Yakıt Anlayışı Farklıdır. Size Göre az yakıyordur Bana Göre Çok yakıyordur. Yaşanmış birşeyden bahsettim Sadece. Ciddiye aLmak Yada aLmamak size Kalmış tabi :) Ama HBA Olmak Farklılık ister Tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Abi sürücü kurslarında genelde Yakıtı düşük araçlar kullanılır. Hyundai Getz leri Fiestalar ile deiştirdiler. Ama umulan şey olmadıgı için Lpg Takıldı. Belki size Dokunmayan Yakıt Kurs Sahibini Sarsmıştır. Herkesin Yakıt Anlayışı Farklıdır. Size Göre az yakıyordur Bana Göre Çok yakıyordur. Yaşanmış birşeyden bahsettim Sadece. Ciddiye aLmak Yada aLmamak size Kalmış tabi :) Ama HBA Olmak Farklılık ister Tabi :)

Samet zaten sözüm sana değil, sık rastlıyorum bu muhabbete, adama ne desen "o çok yakıyor" diye cevap veriyor, aslında belki araba almaya hevesi var ama sürdürmeye yetecek parası yok, ya da lüks merakı ile bütçesi arasındaki dengeyi kuramıyor, neyse ne, öylelerini dinledin mi bakıyorsun hepsi çok yakıyor.

Bir araç için çok yakıyor diye genelleme yapmadan önce doğru ve verimli kullanılıyor mu diye incelemek lazım.

Sürücü kursu şartları için en uygun araç olmayabilir elbette Fiesta, bu onu çok yakar yapmaz, onlar kendi beklentilerine göre seçim yapmalılar, ama anlaşılan bir önceki araçlardan da mutlu olmamışlar ve bir sonrakinden de olmayacaklar sürekli kardan zarar ettikleri için...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus C sınıfında oldukça ferah bir araç iken Polo da Fiesta da göreceli küçük gelebilir. Daha önce de belirtildiği gibi aynı konforu vermez. Tabii bu beklentilerinizi etkilemiyorsa sorun yok.

Ford ile VW yeni fiyat politikaları ile Ford severleri zor durumda bırakıyorlar, Focus sadece 1.0 olduğu için değil, genelde pahalı. Tabii daha 2013 fiyatları oturmadı, diğer markalarda da durum çok net değil, yeni araçlar gelmedi ve kesin konuşmak doğru olmaz. Ancak dün Otokoç Genel Müdürü TV'de geçen seneki ÖTV zammının acısının bu sene çıkacağından bahsediyor ve yeni bindirmelerin ilk müjdesini veriyor gibiydi.

B sınıfına geçme kararı kesin ise Polo ve Fiesta en önemli ki seçenek, ancak her ikisinin de en düşük donanım ve motor seviyeleri hem boş hem güçsüz. Fiesta kağıt üstünde daha az yakıyor görünüyor.

Tasarım zevk meselesi, Polo daha düz ve gözü yormayan hatlara sahip, Fiesta daha dinamik ve dikkat çekici. Aynı durum kısmen iç mekanda da var, Polo sade ve güzel işçilikle geliyor, Fiesta gözü oyalayan bir yapıyı göreceii kötü işçilik ile sunuyor.

İç mekan genişlikleri hemen hemen aynı ise de Polo'da çok daha ferah bir mekan hissi var ve çevre görüşü de çok daha iyi.

Sürüşlerine gelirsek, kazanan kesinlikle Fiesta olur, kısa turlu hızlı tepkili direksiyon sistemi rafine şasiyi çok iyi yönetiyor ve düz gidişte de virajlarda da ataklığı ve stabilitesi ile keyif veriyor. Polo da güven verici bir sürüşe sahip ama Fiesta kadar heyecan verici olamıyor.

Süspansiyon konforu açısından aralarında çok fark yok ama Polo göreceli olarak daha sessiz sayılabilir.

Bir de tabii yeni araç alırken mutlaka servis durumunu da araştırmak lazım, benim Ford ile izlenimlerim çok iyi iken, VW deneyimlerim hüsranla sonuçlandı, tersini yaşayanlar da var.

Sonuçta ben genç olsam Fiesta, orta yaş ve üstü olsam Polo alınır derim.

Bu arada performans ve ekonomiyi birlikte sunan yeni 1.0EB Fiesta ise gerçekten elma şekeri, ancak güvenlik paketi ile almak şart ve fiyatının 38-39 altına bu şartlarda inme olasılığı yok bence.

İkisini de tüm kullanacaklar denesin ve gönlünüze düşeni alın, ikisi de iş görür sonuçta.

Cem abim işte beklediğim objektif cevaplardan biriydi teşekkürü bir borç bilirim :)

B klasmanında bir araç dediğiniz gibi focus'dan sonra dar gelecektir fakat ailemi götürürken dahi araçda 4 kişiden fazla binmeyiz.Sadece ben kullanırım. Gezdiğim zamanda sadece kendim gezerim.

keskin ve çekici hatlarıyla 2 araçda çok güzel fakat fiesta sanki polo ya göre daha sonra çıktı hissi verdiği için insanların gözünde alışıldık bir araç , yeni ecobost fiesta tabiki çok güzel 38.000 TL ye en boşu mu yoksa en dolusu mu bilemiyorum ama sitede çıkardığım fiyatta 44.000TL civarında bi rakam çıkmıştı o da açıkcası şuanlık gerek duymadığımız bi rakamlarda.

Şuanlık sıfır polo düşünmekteyiz.Bir ihtimal fiesta olabilir...Veyahut 2. ele bakacak olursan 2005-2007 Benzinli 1.6 Elegance Astra H düşünüyoruz..

Değerli yorumlarınız için her birinize teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.