Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracımı Değiştirmeye Karar Verdim, Focus 2.5 1.6 Titanium Hk. Da Sorum Var .

Nuri Oran

Soru

Arabamı değiştirme kararı verdim .

Birkaç sorum olacak sizlere .

Yine Focusa  devam etmek istiyorum.

2008 - 2010 model arası  1.6i  Titanium  araç düşünüyorum Focus olursa ve bu araca lpg sistemi yaptırarak kullanırım.

Yakıtı tüketimi dizel ile aynı mı olur ? Yoksa daha fazla mı tüketir ?

İkinci sorum ise ;  aracımı alırken  sadece '' ESP '' donanımlı , yani güvenlik paketi Focus aradım ve 3 arabadan birini tercih ettim, aldım.

Benim aracımda , Klima kontrol ünitesinin alt kısmında , arka cam rezistans düğmesinin yanında  ,  '' ESP Off '' düğmesi yer alıyor .

İnternette baktığım  Titanium focusların hiçbirinde bu düğmeyi görmedim . ESP yok mu acaba yenilerde ?

Var ise nasıl anlayacağım ?

Beni biraz aydınlatırsanız çok sevinirim.

Şu anki arabam sanırım 1 ay içerisinde satılır en geç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

elinizdeki arabanızda sıkıntı yoksa neden bir süre ertelemiyorsunuz..bütçenizi 40.000 e çıkarınca almayı düşünün..biladerin 2010 f 2.5 dizel collection 50.000 de ve yanılmıyorsam 38.000 ediyor..esp yok.. o satsa sizde alsanız verirdik size..satmayı düşünüyor ama yaza doğru..

o zaman lpg li focus bakın..lpg li 2007-2009 toyota lara binen çok bizim öğretmenlerden hepsi memnun..kore arabası korkutmasın..fransızlara bende binmem.. tüm çarpışma testleri 50-55 km hızla yapılıyor ve testlere göre günümüzde neredeyse 5 yıldızsız araç yok..ama karşıdan da 55 ile bir araç gelse çarpışma gücü 100 e çıkıyor..veya 90-100 le direğe çarpılsa aynı sonuç.. bunların hepsi ölümcül..hergün tv de kaza haberi izliyoruz..her türlü markadan ölü çıkan var. araçlar darbe emmeli üretildiği için artık kazada haşat olmayan araba yok..burada önemli faktör emniyet kemeri ve şans-kader..

benim akrabam 8 mi 10 mu ne hava yastıklı focus la kaza yaptı 3-5 sene önce, kendi kurtuldu, yanında oturan eşi ve arkada oturan iki oğlu öldü..nasıl mı..önce araba otobüse çarpıyor tüm hava yastıkları açılıp sönüyor sonra yol kenarındaki kaya ya çarpıyor ve ölümler. sizi kurtaracak yastık yok.. Allah göstermesin diyelim.herkes dikkatli binmeli, tedbiri elden bırakmamak lazım..

hayırlısı ile iyi bir araba bulmanızı temenni ediyorum

saat 12:44, şimdi haberlerde kaza haberi var jip, 50 nc ye arkadan çarpmış şöför anne sağ, yanda oturan kızı ölmüş..durum bu malesef..hani jip dersiniz ama nafile..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabamda turbo yüksek basınç değeri veriyor , bir iki sorun daha ...  yaptırmak istemiyorum, soğudum , doğrusu bu hocam .

Focusun , sürücü tarafı  ön ve yan darbelerden  aynı segment arabalara  emsalen  daha dayanıklı .  Muhakkak daha üst segment araçlar içerisinde ölüm söz konusu olan kazalar oluyor.

Ama Fransız ve japon arabaları daha dayanıksız , o yüzden bugüne kadar hiç ama hiç düşünmedim kısa süreli kullanacak olsamda ...

Focusumdan önce  2 adet bmw araç değiştirdim .  33.000 üzeri rakama çıkacaksam o araçları tercih etmem lazım tekrar . O araçlara da binmeyi şuan için fuzuli görüyorum ...

Otomatik olarak benzinli titaniumlara yönelme sebebim bu yüzdendir yani :)

Bu arada   evet   honda ve toyota bana güvenli gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek
Yine Focusa  devam etmek istiyorum.

2008 - 2010 model arası  1.6i  Titanium  araç düşünüyorum Focus olursa ve bu araca lpg sistemi yaptırarak kullanırım.

İkinci sorum ise ;  aracımı alırken  sadece '' ESP '' donanımlı , yani güvenlik paketi Focus aradım ve 3 arabadan birini tercih ettim, aldım.

Benim aracımda , Klima kontrol ünitesinin alt kısmında , arka cam rezistans düğmesinin yanında  ,  '' ESP Off '' düğmesi yer alıyor .

İnternette baktığım  Titanium focusların hiçbirinde bu düğmeyi görmedim . ESP yok mu acaba yenilerde ?

Var ise nasıl anlayacağım ?

esp ile ilgili sorunuzun cevabını bu konuda bulabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok teşekkür ederim.

Bu arada  Makyajlı Focus 2 lerde  ESP li araç neredeyse yok değil , gerçekten yok :(

ESP siz alacağım sanırım bu sefer ...

Otomatik  Titaniumların tüketimini çözemedim bir türlü ...

100 hp yazıyor sahibinden.com da   focus titaniumlar için.   Halbuki ben  115 hp biliyorum ... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

100 hp yazıyor sahibinden.com da   focus titaniumlar için.   Halbuki ben  115 hp biliyorum ... 

Benim aracımda 2009 focus 2.5 1.6 titanium otomatik vites 100 hp. Bildiğim kadarıyla 100 hp lik ve 115 hp lik iki modeli var. Ve benimki de ESP siz

:(   Yakıt konusuna gelince benim değerleri hiç söylemeyeyim almaktan vazgeçebilirsiniz. :) Şaka bir yana yakıtı aşırı fazla benimki ama bunun ayarsızlıktan olduğunu düşünüyorum. Yakında 75000 bakımına sokacağım. Buji, buji kablosu değişeceğim ve yakıt değerlerinin düşeceğini ümit ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek
Bu arada  Makyajlı Focus 2 lerde  ESP li araç neredeyse yok değil , gerçekten yok :(

Var; buyurun size ESP li F2,5 - aracım Türkiye'de nadir bulunan bir araçtır. 2011 model Ford Focus Hp.109 ps.Tdci ve Collection modeli.   :nazar: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.