Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracımı Değiştirmeye Karar Verdim, Focus 2.5 1.6 Titanium Hk. Da Sorum Var .

Nuri Oran

Soru

Arabamı değiştirme kararı verdim .

Birkaç sorum olacak sizlere .

Yine Focusa  devam etmek istiyorum.

2008 - 2010 model arası  1.6i  Titanium  araç düşünüyorum Focus olursa ve bu araca lpg sistemi yaptırarak kullanırım.

Yakıtı tüketimi dizel ile aynı mı olur ? Yoksa daha fazla mı tüketir ?

İkinci sorum ise ;  aracımı alırken  sadece '' ESP '' donanımlı , yani güvenlik paketi Focus aradım ve 3 arabadan birini tercih ettim, aldım.

Benim aracımda , Klima kontrol ünitesinin alt kısmında , arka cam rezistans düğmesinin yanında  ,  '' ESP Off '' düğmesi yer alıyor .

İnternette baktığım  Titanium focusların hiçbirinde bu düğmeyi görmedim . ESP yok mu acaba yenilerde ?

Var ise nasıl anlayacağım ?

Beni biraz aydınlatırsanız çok sevinirim.

Şu anki arabam sanırım 1 ay içerisinde satılır en geç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yukarıdaki arama sekmesini kullandım ,  sırası ile '' esp '' ,  '' esp focus '' kelimelerini arattım :) en son gelişmiş arama da  esp  focus u arattım , 3 sayfa çıktı , bunları inceledim ama bulamadım nedense :( ardından konuyu açma gereksinimi hissettim .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Yukarıdaki arama sekmesini kullandım , sırası ile '' esp '' , '' esp focus '' kelimelerini arattım :) en son gelişmiş arama da esp focus u arattım , 3 sayfa çıktı , bunları inceledim ama bulamadım nedense :( ardından konuyu açma gereksinimi hissettim .
Herkes kafasına göre başlık açıyor haklı olarak orada çıkmasa bile mevcut soru başlıklarına bakabilirsiniz . Esp her donanımda opsiyonel. DİKKAT!
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Burda işte aradığınız düğme :) Siz yenileri sormuşsunuz focus 3 leri yani :) bende focus 2 sanıp çabaladım pardon o zaman yanlış anlaşılma :)
Fatih başlık f2 de açıldı merak edilen zaten o. Verdiğin foto da o düğme tamamen süs...dikkat et
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşımda focus 2.5 benzinli var, titanium..esp var mı bilmiyorum..biraz agresif kullanır, ara gazlamalar, ani hızlanmalar gibi..8-9 litre yakıyor..

sizde 9-10 litre benzin yada 10-11 litre gaz yakar sanırım, izmir de.. lamba çoktur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mehmet Hocam haklısınız , İzmir'de lamba biraz fazla :) 

Dizel mi ? benzinli mi lpgli mi tavsiye edersiniz ? 

Ayda 2000 km civarı yol alıyorum arabam ile .

X paket olsun veya olmasın f2,5 Titanium'larda ESP opsiyonel, hepsinde yok yani..

Teşekkür ederim yardımınız için size de ...

Yakup Bey'in bellirttiği gibi düğme yok ve ben bunu nasıl anlayacağım :(

Çoğu ilanda  ESP   işaretleniyor ve aslı olmuyor ...

Korkarım  focustan uzaklaşacağım :(

Kendi arabamı alırkende çok zorlandım , koskoca sahibinden com da 3 araba vardı espli ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mehmet Hocam haklısınız , İzmir'de lamba biraz fazla :)

Dizel mi ? benzinli mi lpgli mi tavsiye edersiniz ? 

Ayda 2000 km civarı yol alıyorum arabam ile .

Teşekkür ederim yardımınız için size de ...

Yakup Bey'in bellirttiği gibi düğme yok ve ben bunu nasıl anlayacağım :(

Çoğu ilanda  ESP   işaretleniyor ve aslı olmuyor ...

Korkarım  focustan uzaklaşacağım :(

Kendi arabamı alırkende çok zorlandım , koskoca sahibinden com da 3 araba vardı espli ..

az km de bildiğiniz birisinden bulabilirseniz size dizel daha mantıklı lpg ye karşı olan birisi olarak söylüyorum..

ama dizel focus 2,5 a kardeşim biniyor..şöför ve önde oturan kişi için ses idare eder, göğüs engelliyor diyebilirim ama arkada oturan ın vay haline hem motor hemde yol sesi alıyor arkadan..

ben lpg li f 2.5 ların nasıl olduğunu bilmiyorum..sorunsuz mu? hangi marka lpg ile uyumlu.. eski aracım hyundai accent era idi..ben aldıktan sonra, garantili 1.4-1.6 lpg li, motor kapağı delinmeden orjinal montaj kitli brc ile satıldılar esp de var..keşke forumdaki bir arkadaş gibi evin önüne focus koysanızda diğer yola lpg li esp li era kullansanız..benim aracımı alan arkadaş konya da ş.merkezinde oturuyor, işe lambalara takılarak gidiyor..ben 7-7.5 litre benzin yakardım, o satın alınca brc taktırdı 240 yakıyor dedi..

aslında bütçenizide yazın burayada arkadaşlar daha iyi seçenekler sunsunlar size..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

33.000 tl  bütçeyi aşmamam lazım şuan hocam.

düşük km li  dizel  titaniumlar 37 38 bin tl minimum . bu rakam çok iddialı focus için ...

amacım arabaya çok para vermeden , mümkün olduğunca sağlam bir araba almak ve yakıt tüketimi mümkünse  çok olmasın ...

fransız arabalarına ve japon - kore arabalarına binme beni korkutuyor :( onu da belirteyim .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.