Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arabanın Altını Surttum

Levent Önder

Soru

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaslar hepinizi selamlıyor yeni yılınızı kutluyorum.

ben pazar günü arabanın altını tam sertlesmemiş camura surttum.

daha sonra arabada cok hafif (belli hızda giderken) bir titreme oluyor.

sebebi ne olabilir????

Bence öncelikle balans ayarı kontrol edilmeli, kötü yola düşen arabalarda daha çabuk bozulur.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üstte de söylendiği gibi balans ayarından kaynaklıdır.

Zaten aracın altını çarpıp kartere zarar verseniz şimdiye çoktan motor yağınız boşalmış aracınız çalışmaz hale gelmişti ki bunun olması için aracınızı çok sağlam şekilde çok sert bir zemine vurmanız gerek; sürtmekle böyle birşey olmaz.

Aracı yıkayın ön alt kısımlarda çamur kalmamasına dikkat edin; yine de titreme varsa direksiyonda; balans ayarı için bir lastikçiye uğrayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

durumun aracın altını sürtmekle alakalı oldugunu sanmıyorum.bende sürtmüştüm üstelik sert zeminde.genelde altı sürttüğünde sürten yer krikonun takılacagı sert kısımlarda oluyor,o kısımlar da zarar görmüyor.asıl sorun olusturabılecek kısımlarda ise zaten koruma var.sıkıntı olusması için ancak yüksek hızla yerdeki sert bir cıkıntıya vurman gerekir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.