Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Trend Aracına Ön Sis Farını Yetkili Servisinde Orjinal Olacak Şekilde Taktırabilen Var Mı??

Erdinç İnce

Soru

arkadaşlar selam.2012 focus3 sedan trend dizel aracım var.otokoç dan aldım.aracıma hem görüş düşük olduğunda işe yaraması hemde dış görünüş açısından sis farı taktırmak istedim ve aydın ford yetkili servisiyle anlaştım.sis farları ve çerçevesini acele edip izmir çetaş dan sipariş verip bulunduğum yere kargoyla getirttim.anlaştığım yetkili ford servisi benim araca yeni yazılım atıp ,sis farı anahtarını değiştirince orjinal bir şekilde aracımın ön sis farlarını kullanabileceğimi söyledi.servis randevusu günü gittim ,anahtarı değiştirip yeni yazılım atıldığı halde ön sis farları çalışmadı :mad: aranızda focus3 trend aracına ön sis farını orjinal olacak şekilde yetkili servisinde  taktırabilen varmı?? varsa lütfen hangi yetkili servisde takdırdığını buradan belirtsin.yok eğer bu iş orjinal olacak şekilde olmuyorsa ,sanayide oto elektrikçiye taktıranlar lütfen buradan ne şekilde montaj yapıldığını bilgilendirsinler..selamlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Maalesef olmuyor.

Bir arkadaşımız daha denemişti. Başlık: 

belirttiğiniz linkte yeni yazılımla bu sorunun çözüleceğinden bahsedilmiş.ben bu yazılımı da attırdım araca ama sonuç gene sıfır..işin ilginçi sis farı montajı için aracın tamponunun ilgili yerinde orjinal soket de var :mad:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
belirttiğiniz linkte yeni yazılımla bu sorunun çözüleceğinden bahsedilmiş.ben bu yazılımı da attırdım araca ama sonuç gene sıfır..işin ilginçi sis farı montajı için aracın tamponunun ilgili yerinde orjinal soket de var :mad:

Soketler sorun değil işte yazılım şunu biliyor bu araba trend yani harcanan elektrik belli bundan eksik/fazla olması arıza bildirisi olarak gözüküyor.Yazılım dedikleri aracı stylemış gibi göstermesini sağlamak olmalı ki araç bunu arıza sanmasın.. Yapılanlar doğru ve hala olmuyorsa farklı şeyler yapmak lazım.Yapılamaz değil tabi.

Diğer başlık çok eski oradaki arkadaşın size cevap verebileceğini pek sanmıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Soketler sorun değil işte yazılım şunu biliyor bu araba trend yani harcanan elektrik belli bundan eksik/fazla olması arıza bildirisi olarak gözüküyor.Yazılım dedikleri aracı stylemış gibi göstermesini sağlamak olmalı ki araç bunu arıza sanmasın.. Yapılanlar doğru ve hala olmuyorsa farklı şeyler yapmak lazım.Yapılamaz değil tabi.

Diğer başlık çok eski oradaki arkadaşın size cevap verebileceğini pek sanmıyorum :)

hakkımızda hayırlısı demekten başka çare yok şimdilik :P  ben ford otosan ın buna bir çözüm getirebileceğine inanıyorum.yoksa sanayiciler trend lerden iyi para kazanacak. :) ama bekliyorum umarım buna bir çözüm bulunmuştur.işin ilginçi benim araçda anahtar da değiştiği halde ön sis farları yeni takılan anahtardan çalışmadı..hadi ustalarım gösterin bize bir çözüm:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Erdinç Bey bugun yaşadığım deneyimi anlatıyım yardımcı olurum umarım :) Benimde aracım 2012 trend hb parçacıdan orjinal sis ve yan sanayi taiwan malı titanium sis kapağı aldım. Toplam maliyet 130 TL. Far anahtarını en ucuz 290 tl'ye buldum. Pahalı geldi almadım anahtar. Bu sabah elektirikçiye gittim sanayiye. Max 1 saat falan surer diye planlıyordum. Tam 4 saat başında bekledim ve taktırdığımada pişman oldum. Çünkü aracın ön tamponu ve farların sökülmesi şart sis takmak için. Araçta sis için elektirik tesisatı yok. Sigorta kutusundaki yeri boş. Soketler var ancak uçları boş. Aküden güç alınarak yeni tesisat kuruldu. Anahtar işinide direksiyonun sol altındaki saklama gözüne gizli bi tuş koydurarak hallettim. Sisler sorunsuz yanıyo. Ama araba parçalandığıyla kaldı buda beni rahatsız etti. Birde sis yakınca kadranda sislerin yandığına dair uyarı lambası yanmıyo. Usta bunu yapabiliceğini ama gereksiz olduğunu kadranı komple sökmesi gerektiğini söyledi. Uzun lafın kısası güzel oldu ama çok kurcalandı arabam. Hiç girmeyin bu İşe derim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

montajı yapıldıktan sonra direksiyonun sol tarafında altta sis farı düğmesi aktif şekilde çalıştı zaten (far yükseklik ayarı düğmesinin oldugu yuvarlak yer), herhangi extra bir işlem yapılmadı çalıştı kullanıyorum 1 yılı aşkın zamandır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

montajı yapıldıktan sonra direksiyonun sol tarafında altta sis farı düğmesi aktif şekilde çalıştı zaten (far yükseklik ayarı düğmesinin oldugu yuvarlak yer), herhangi extra bir işlem yapılmadı çalıştı kullanıyorum 1 yılı aşkın zamandır.

Nasıl yani Düğme zaten varmıydı? Arka sisemi bağlandı?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayir abi on sise baglandi vardi dugme falan taktik bastik dugmesine yandi extra bisey yapmadik yani, isterseniz foto cekip atayim yarin, yetkili serviste taktirdim aracin basindaydim hicbir sekilde ekstra bir sey takilmadi.

önder Başböyük tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önder bey .Öncelikle hayırlı olsun..Üç Sorum olacak.

1)Yetkili Servis mi ? Özel mi?

2) Tampon Sökülerek mi takıldı?Bu Önemli.

3) Sis farı ve Çercevesi Orjinal mi?Yoksa parçacıların 100-120 TL dediklerinden mi?

Cevapları sabırsızlıkla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önder bey .Öncelikle hayırlı olsun..Üç Sorum olacak.

1)Yetkili Servis mi ? Özel mi?

2) Tampon Sökülerek mi takıldı?Bu Önemli.

3) Sis farı ve Çercevesi Orjinal mi?Yoksa parçacıların 100-120 TL dediklerinden mi?

Cevapları sabırsızlıkla bekliyorum.

1)Yetkili servis

2)Tampon sökülmedi

3)Orjinal değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önder bey, Trend araçta ön sisler için düğme yok. Ya arka sis düğmesine bağlattınız yada düğme panelini de değiştirdiniz diye düşünüyorum. Düğme panelinin resmini koyabilirmisiniz.

Deniz Gecgel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla İstanbulda ki yetkili servislerin bu işe yanaşacağını pek düşünmüyorum.Bir de orjinal olmayan parçalar olursa ki?

Ama tampon sökülmeden bu işin yapıldığını öğrenmemiz başka ustaların tamponu indirmesini engeller en azından.

Tahminim düğme aynı kalıyor.Arka sislere bağlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.