Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 1.6 95Ps Dizel Fazla Yakıt Problemi..

Ahmet Cansever

Soru

Yoll bilgisayarında aracın 7.3 lt yaktığını gösteriyo.Kendim benzin aldım hesapladım araç kmde 34-35 kuruş gibi bişey yakıyo.Kitapçıkta normal yakıt tüketiminin 5.4 olması gerektiği yazıyor.Serviste sordum rodaj döneminde olur dediler.Araç 4500 kmde.Sizce rodaj dönemi geçmemişmi.Yakıt tüketimi sizcede fazla değilmi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu biraz nasıl kullandığına bağlı, o tüketim en minimum değerlerde hesaplanıyor.

Rodaj dönemi hakkında bir çok bilgi var ancak benim aracımın yakıt tüketimi 7-8 bin km den sonra hissedilir derecede azaldı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ümit de bahsetmiş kullanım ve trafik şartları yakıtta direk etki yapıyorlar....Şu ana kadar dizel için çok yakıyor diyen olduğunu hatırlamıyorum,tedirgin olacak bir durum yok........Zamanla daha iyi yakıt değerleri yakalayacağınızı sanıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimkisi 14 bin km de ve 6.5 civarlarında yakıyor şehir içinde...5.4 hiç görmedim,çünkü 50 km sabit hızla düz yolda hiç durmadan hiçbir zaman süremezssiniz şehir içinde hatta şehir dışında...O fabrika verileri laboratuvar ortamındaki aracın sabit 50 km hızla normal hava şartlarında ve rüzgarsız bir ortamdaki değerleri,yanıltıcıdır ve asla o değerleri yakalayamazssınız.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anladım teşekkür ederim bilgiler için.Endişelencek bişey yok o zaman şimdilik :)

Evet gayet normal..sıkıntı yok..Aracınıza güvenin..Ford dünyadaki mekanik arızası en düşük araçları üretir,mekanik anlamdaki en sağlam arabalardan birine biniyorsunuz,ama maalesef aynı şeyi döşeme ve plastik montaj kalitesi için söyleyemeyeceğim....Bu anlamda en kaliteli firma volkswagen grubu ve volvo...Fordun üst donanımlarında dahi plastik aksam ile döşeme aksamından sallantı,çıtırtı,tıkırtı sesleri gelir ve bir türlü yerini tespit edemezsiniz,ses önden gelir ama sorun arkadadır,ses sağdan gelir ama sorun soldadır vs...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet iyi tespit etmişsiniz.Tıkırtı sesleri bazen araçtan geliyo.Yeride tespit edilemiyo dedğiniz gibi.Aslında forda plastik aksan ve döşeme fazla bi maliyet çıkarmaz.Neden dolayı kaçıyorlarsa iyi malzeme kullanmaktan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kullanım şeklin nasıl istersen 6 litre yaktırırsın istersen 10 litre yaktırırsın sakin mi kullanıyosun agresif mi çok dur kalk mı yapıyosun anlık tüketimi izleyerek kullan arabayı dilinden iyice anla 200-300 km izleyerek sür kalkışlarda, rampa inerken veya çıkarken düşük vites yüksek devir mi yoksa yüksek vites düşük devir mi onlara bak böyle böyle bir süre sonra zaten azalır ben bikeresinde 5 km şehir dışı 10 km şehir içi kullanımda 3,5 litre yakalamıştım denemek amaçlı :D mesafe uzasa bile dikkatli kullanımda kastamonu trafiğinde 5 litre yaktırırım iddalıyım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet iyi tespit etmişsiniz.Tıkırtı sesleri bazen araçtan geliyo.Yeride tespit edilemiyo dedğiniz gibi.Aslında forda plastik aksan ve döşeme fazla bi maliyet çıkarmaz.Neden dolayı kaçıyorlarsa iyi malzeme kullanmaktan

Aslında son ürünlerde gayet kaliteli malzeme kullanıyorlar ama işte işçilik zayıf maalesef...Çok dikkat etmiyor ford plastik aksam işçiliğine ve montaj kalitesine...Bir yerleri mutlaka gevşek geniş vs bırakıyorlar hep....Sonra arki bulasın yerini...Benim ön konsoldan gelen tıkıurtıları bi türlü bulamıyorum mesela 1 senedir...:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kullanım şeklin nasıl istersen 6 litre yaktırırsın istersen 10 litre yaktırırsın sakin mi kullanıyosun agresif mi çok dur kalk mı yapıyosun anlık tüketimi izleyerek kullan arabayı dilinden iyice anla 200-300 km izleyerek sür kalkışlarda, rampa inerken veya çıkarken düşük vites yüksek devir mi yoksa yüksek vites düşük devir mi onlara bak böyle böyle bir süre sonra zaten azalır ben bikeresinde 5 km şehir dışı 10 km şehir içi kullanımda 3,5 litre yakalamıştım denemek amaçlı :D mesafe uzasa bile dikkatli kullanımda kastamonu trafiğinde 5 litre yaktırırım iddalıyım :D

Çok agresif kullanmıyorum hocam arabayı vitesi genelde 2500-3000 devirde yükseltiyorum Dediğiniz gibi bi gün okula giderken 6.9(o da fazlada :D) tutturdum ama eve dönerken gene 7.3ü gördük. Vites artırma ikazı 2000 devirde geliyo o şekilde kullanıncada yığılıyo araba anlayamadım bi türlü :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında son ürünlerde gayet kaliteli malzeme kullanıyorlar ama işte işçilik zayıf maalesef...Çok dikkat etmiyor ford plastik aksam işçiliğine ve montaj kalitesine...Bir yerleri mutlaka gevşek geniş vs bırakıyorlar hep....Sonra arki bulasın yerini...Benim ön konsoldan gelen tıkıurtıları bi türlü bulamıyorum mesela 1 senedir... :))

Servislerdede bi sorun yok diyorlar aslında bi tekrar gözen geçirseler düzeltilebilr belki.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında son ürünlerde gayet kaliteli malzeme kullanıyorlar ama işte işçilik zayıf maalesef...Çok dikkat etmiyor ford plastik aksam işçiliğine ve montaj kalitesine...Bir yerleri mutlaka gevşek geniş vs bırakıyorlar hep....Sonra arki bulasın yerini...Benim ön konsoldan gelen tıkıurtıları bi türlü bulamıyorum mesela 1 senedir... :))

Montaj eden ustaya sormak lazım veya kontrol şefine ford ne yapsın :D hepsinde yok sonuçta :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.