Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

EA Sports , FIFA 12'de devrim yaratıyor!

Önerilen Mesajlar

• 3 ay sonra...

öyledir ikinci video fena zaten desire.......power....in legend falan dedikçe...sinematic...versiyon...özlemişim ışın kılış şakırtılarını evdeki sistemde the phantom menacede iki ışın kılcı birbirine çarptığında evde trafo patlamış gibi ses çıkınca korkmuştum....dogrusu....vızommmmmmmmmmmmmmm diye.... :smiley2k:

http://www.youtube.com/watch?v=qn5NcQI4PZE

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

FIFA 12 de logitech vs marka joistik kullanmayan çoğu kişinin yaşadığı bi sorun var o da RS'nin çalışmaması..

Regedit'i açıp

HKEY_CURRENT_USER ->

System->

CurrentControlS et->

Control->

MediaProperties ->

PrivateProperties->

Joystick->

OEM

"OEMName"i açıp içeriğini Speed Link SL-6560 olarak değiştir..

bu yolla RS çalışıyo ama bu kez de RS de aşağı-yukarı ve sağ-sol ters dönüyor..

bununla ilgili bilgisi olan var mı acaba aramızda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

FIFA 12 de logitech vs marka joistik kullanmayan çoğu kişinin yaşadığı bi sorun var o da RS'nin çalışmaması..

Regedit'i açıp

HKEY_CURRENT_USER ->

System->

CurrentControlS et->

Control->

MediaProperties ->

PrivateProperties->

Joystick->

OEM

"OEMName"i açıp içeriğini Speed Link SL-6560 olarak değiştir..

bu yolla RS çalışıyo ama bu kez de RS de aşağı-yukarı ve sağ-sol ters dönüyor..

bununla ilgili bilgisi olan var mı acaba aramızda?

Bununla ilgili tam bilgim yok ama klavye ve joystick tuş ayarlarını Fifa 2011 deki gibi yapmak için. Fifa 2011 kurulu ise; Fifa11>game>fifasetup>fifaconfig.exe ordan joystick ve klavye ayarlarını yap sol analog tuşlarını normal yönlendirmelere ayarla. daha sonra belgelerim>>fifa11>>buttonDataSetup dosyasını belgelerimdeki fifa12 klasörüne kopyala.

Fifa 2011 kurulu değilse benim evdeki pcde buttondatasetup dosyası var. Akşam eklerim isteyen olursa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araştırırken buldum, bu oyunla ilgili sorunları olanlara yardımcı olabilir turkcespiker.com'dan alıntıdır;

Arkadaşlar bu başlık altında hem kendim bişeyler katarak hemde forumda diğer arkadaşların verdiği çözümleri paylaşıcam hepsini bir araya toplamak istedim.

1) Joistick ile 2 kişi oynama , pesteki tuş ayarları , sağ anolog çalışmama çözümü

XBOX 360 Controller

ilk olarak bu programı indirip içindeki tüm dosyaları ,

Program Files / Fifa 12 / Game

içine atın daha sonra joistiği usb girişine takın orada buluna dosyalar içinden xbox360ce dosyasını açın , şöyle bir ekran çıkacak

wol_error.gif This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 680x572. XBOX.360.Controller.Emulator_main.window__big.png

tuşları ayarlamak için istediğimiz tuşa tıklıyoruz ve ardından record diyerek joistiğimizde ayarlamak istediğimiz tuşa baıyoruz , koşma tuşu pesteki gibi R1 olsun diyenler sağ üstteki triggeri button 8 alttaki bumperi button 6 yapsın daHa sonra son kez kontrol edip save diyip alta indirin daha sonra aynı yerde bulunan XInputTest programını açıp tekrar tüm tuşlara bakıp test edin daha sonra bunuda alta indirin oyuna o şekilde gireceksiniz, oyunda iki kişilik oynayacksanız programdaki üstteki seçeneklerden 2. kolu seçip aynı şekilde tuşları istediğiniz gibi atayın.

Not:oyun joistik i görmüyorsa veya oyunda sadece bazı tuşlar çalışıyorsa şu yolu deneyin

başlat/çalıştır/regedit/HKEY_CURRENT_USERSystemCurrentControlSetControl MediaPropertiesPrivatePropertiesJoystickOEM

buradan sizin joistiğinize gelin OEM nameye Logitech Cordless RumblePad 2 yazıp kaydedin.

Not: joistiği taktığınızda veya 2 joistickle oynayıp daha xbox360 kontrollerden ayarları değiştirdiğinizde bir sonraki girişinizde ayarları tanımadığı için oyun daha önce kasmamasına rağmen bu sefer kasar bunu gidermek için, xbox360 kontroller dosyalarını attığımız yerdekix360ce yapılandırma ayarları dosyasını silip tekrardan x360ce uygulamasını açıp kontrolleri yeniden ayarlayın sorun düzelecektir.

Programsız tuş ayarı

İNDİR

bU dosyayı Belgelerim / Fifa 12 içine atınız daha sonra oyundan tuş seçim ekranınan joistik ayarını CLASİC olarak ayarlayıp öyle oyuna girip tuşlar pesteki gibi olacaktır.

2) Oyun hız ayarını ayarlama ( pas hızı , şut hızı , akıcılık )

oyundayken veya oyuna başlamadan ayarlar kısmından şu yolu takip edin

Settings / Game Settings / User Game Customısatıon = Bu bizim hız ayarlarımız

Settings / Game Settings / Cpu Game Customısatıon = Bu rakibin hız ayarları

Benim ayarlar şöyle

Sprint Speed = 60 ( oyuncu topla koşarkenki hızı )

Shot Error = 40 ( şutun kaleyi bulma oranı )

Pass Eror = 40 ( pasın ayağı bulma oranı )

Shot Speed = 70 ( şut hızı )

Pass Speed = 65 ( pas hızı )

Goalkeeper Ability = 70 (Kalecinin yetenekleri )

Position : Marking = 60 ( markaj gücü )

bunlar temel olanlar deneme yanılma yoluyla sizde buraları karıştırıp istediğiniz ayarı yapabilirsiniz , pas ve şut error u kısıp speed hızlarını arttırdığımızda pas ve şutlarda hızlanma görülür.Oyunun ayar kısmında yine oyun hızını FAST yapın.

3) Gerçekçi kamera açısı ( PES teki gibi )

Arkadaşlar bildiğiniz üzere normal kamera açısında taraftarlar gözükmüyor , bu vereceğim ayarlar ile yaklaşık aşağıdaki gibi bir görüntü elde edilecek ve pesteki GENİŞ AçI kamera şekline dönüşecek

13203.jpg

oyuna başlamadan önceki ekranda Game Settings / Camera ayarlarına gelin

En baştaki single camera seçeneğini TELE BROADCAST yapın

daha sonra alttaki seçeneklerden camera settings ayarını CUSTOM yaparak kendiniz ayarlanabilir hale getirin alttaki değerler şöyle olsun

HEİGHT = 8

ZOOM = 5

Şimdi oyuna girebilirsiniz yeni kameranız hayırlı olsun 001_smile.gif

4) Oyundan atma sorunu

Genel oyundan atma sorunu direk Belgelerimdeki fifa 12 klasörünün içindeki buttonsetup ile alakalıdır şu dosyayı kullanabilirsiniz orjinali yerine.

Ayarlar

Buda olmuyorsa

C bölümüne yeni bir tane Belgelerim klasörü oluşturuyoruz. Daha sonra eğer win 7 kullanıyorsak C bölümünden users'e girip Belgelerim klasörüne sağ tıklayıp özellikler diyoruz sonra da konum sekmesini tıklayıp taşı diyoruz hedef olarak da az öce oluşturduğumuz Belgelerim klasörünü gösteriyoruz

Bu yöntemle de hala atıyorsa sistemde bir sorun vardır regedit kayıf defteri ve birkaç uzun ayar gerekli onu tam olarak bilmediğimden şu an için konuya eklemiyorum

4) 5) Maç içi atmosfer ( sesler ) ( real_madrid)

wol_error.gif This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1366x768. 11407.jpg

ben şu şekilde kullanıyorum gayet hoş oluyor , ilk baştakini 6 seviye indirin alttakinide 4 seviye indirin , taraftar sesi öne çıkar .

6) Kasma sorunu (real_madrid)

kasma sorunu için real_madrid ustamızın verdiği yöntem tek işe yarar yöntem galiba uzun olduğu için direk konu linkini veriyorum

http://www.turkcespiker.com/forum/10...id-t63132.html

Bunlar şu ana kadar denemiş ve sorunsuz çalışan ayarlardır bunun dışında başka ciddi sorunların kesin çözümünü bulduğum takdirde konu başlığına ekleyeceğim.

7)Oyuna hızlı girme ( internet kontrol kısmızı iptal etme )

öncelikle "C:WindowsSystem32driversetc" içindeki "hosts" dosyasını açıyoruz, Windows 7 kullananlar direk başlat menüsünde ki arama çubuğuna;

"C:WindowsSystem32driversetchosts" yazarlarsa erişebilirler, daha sonra çıkan hosts dosyasını notepad ile açıp alttakileri en alt satıra yapıştırıyoruz.

Kod:

127.0.0.1 ci-main.loginregistration.eadm.ea.com

127.0.0.1 motd.dm.origin.com

127.0.0.1 store.origin.com

127.0.0.1 drh.img.digitalriver.com

127.0.0.1 drh2.img.digitalriver.com

127.0.0.1 drh1.img.digitalriver.com

127.0.0.1 eaeacom.112.2o7.net

127.0.0.1 b.scorecardresearch.com

127.0.0.1 heartbeat.dm.origin.com

127.0.0.1 web.dm.origin.com

127.0.0.1 loginregistration.dm.origin.com

127.0.0.1 friends.dm.origin.com:443

127.0.0.1 avatar.dm.origin.com:443

127.0.0.1 ecommerce.dm.origin.com

127.0.0.1 gosredirector.ea.com

127.0.0.1 blazeserver.blazeemu.org

127.0.0.1 gosgvaprod-qos01.ea.com

127.0.0.1 gosiadprod-qos01.ea.com

127.0.0.1 gossjcprod-qos01.ea.com

127.0.0.1 demangler.ea.com

127.0.0.1 vmp.tools.gos.ea.com

Bunları yapınca oyun internete bağlanmayacak ve haliyle çok hızlı açılacaktır. Ben faydalandım sizde faydalanın istedim.

"Hosts Kaydetmede Sorun Yaşayan Arkadaslar; Hosts'e Sağ Tıklatıp özellikler Diyoruz. Yukardan Güvenlik Sekmesine Tıklıyoruz. önümüze Kullanıcılar İzinler Vb çıkıyor. Düzenle Butonuna Basıyoruz Ve Users Seçeneğine Tıklayıp ''Tam Denetim'' Yazan Yerin Başındaki Kutucuğa Tıklıyoruz.Uygula Diyip Kapatıyoruz Ve Kaydedebiliriz Daha Sonra Tekrar Denetimi Eski Haline Getirebilirsiniz. İyi Oyunlar."

Hosts dosyasında değişim yapamayanlar yönetici olarak açmayı denesinler.

Sponsorlu Bağlantılar

İlgili link; http://www.turkcespiker.com/forum/fifa_12_tum_sorunlarin_cozumu_genel_baslik-t64886.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fifa gözümde hiçbir zaman PES'in yerini tutmayacak.. veya winning eleven'ın.. ikisi de aynı oyun gerçi sadece isimleri değişik.. pes/winning eleven serisini taa 98'den beri oynarım.. 98'de tabi gerçek takımlar yoktu oyunda. tilkiler, yunuslar, köpekler, ejderhalar gibi takım isimleri vardı.. gerçi tam hatırlayamıyorum isim değil de amblem de olabilir.. sonra takımlar geldi, ama sadece milli takımlar, ama isim lisansları alınmamıştı, isimler değişikti.. bluerent korukmaz, ronalido, bekam gibi... sonra klupler eklendi oyuna... isim lisansları alındı... vs vs vs...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fifa gözümde hiçbir zaman PES'in yerini tutmayacak.. veya winning eleven'ın.. ikisi de aynı oyun gerçi sadece isimleri değişik.. pes/winning eleven serisini taa 98'den beri oynarım.. 98'de tabi gerçek takımlar yoktu oyunda. tilkiler, yunuslar, köpekler, ejderhalar gibi takım isimleri vardı.. gerçi tam hatırlayamıyorum isim değil de amblem de olabilir.. sonra takımlar geldi, ama sadece milli takımlar, ama isim lisansları alınmamıştı, isimler değişikti.. bluerent korukmaz, ronalido, bekam gibi... sonra klupler eklendi oyuna... isim lisansları alındı... vs vs vs...

Bende aynı şekilde 99 dan beri Fifa nın, 2001 den beride PES(wining eleven)'ın her serisini oynadım. Fifa99 görsel değildi, şimdikiler gibi oynanırlık düzeyide üstün değildi ama çok zevkliydi bana bu oyunları sevdiren ve hastası yapan seridir. Okulda kimse yenemezdi 99 da :D Fakat PES'i keşfettikten sonra bende fifa yı 2.plana atmıştım, lisanlı olması ligimizin olmasından dolayı ara ara oynuyordum fifa yı. Hala bende PES'i tek geçer Fifa ya yeğlerim fakat 2011 de iyileşmeye başlayan fifa 2012de gerçekten güzel iş çıkarmış. Pes ise 2010 daki güzel serinin üstüne pek bişey koyamadı.

Tabi birde işin şu tarafı var, PC de Fifa, Playstation da PES

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.