Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Far Sorunu

ferhat tezcan

Soru

Arkadaşlar bir kaç sefer olup üstünde fazla durmadığımdan önemsemediğim far sorunu bu gün tekrar etti.Sorun şu ki

Far araba bir anlık karartı yüzünden otomatik olarak yandı ve sonrasında aydınlık alana çıktığımda hemen bir işim için arabadan indim sadece sol farın yandığını fark ettim ki işin garip tarafı bulunduğum yer oldukça aydınlıktı fakat far düğmesinden farı normal açık konuma getirdiğimde iki farda sorunsuz yandı.Merakımdan tekrar otomatik far algılasın diye karanlık bir noktaya geldim farlar sorunsuz şekilde otomatik olarak yandı.

Bu sorunu çok nadiren de olsa arada bir yapıyor hiç başına gelen varmıdır böyle bir durum acaba.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar bir kaç sefer olup üstünde fazla durmadığımdan önemsemediğim far sorunu bu gün tekrar etti.Sorun şu ki

Far araba bir anlık karartı yüzünden otomatik olarak yandı ve sonrasında hemen bir işim için arabadan indiğimde sadece sol farın yandığını fark ettim fakat far düğmesinden farı normal açık konuma getirdiğimde iki farda sorunsuz yandı.Merakımdan tekrar otomatik far algılasın diye karanlık bir noktaya geldim farlar sorunsuz şekilde otomatik olarak yandı.

Bu sorunu çok nadiren de olsa arada bir yapıyor hiç başına gelen varmıdır böyle bir durum acaba.

Ferhat sinyal kolu araçtan indiğinde sol da kalırsa sol sağda lalırsa sağ far yanıyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Senin arabanın elektrik sistemi garantiden çıkmıştır zaten. Ses sistemi yaptırmıştın. Ondan olmuştur.

Yok artık onla ne alakası var ayriyetten ben ses sistemi yaparken o konuyu konuşmuştum ses sistemi montajı olayında sadece ana ünite garantiden çıkıyor ki ondada cdçalar falan yine garanti dahilinde.

Ayriyetten ses sistemi montajında yapılacak ve araca hasar vericek tek şey ana ünite çıkışlarının yanmasıdır ki zaten iş oraya vardıysa o şahsın tüm aracını garanti dışına çıkarmak en mantıklısı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yok artık onla ne alakası var ayriyetten ben ses sistemi yaparken o konuyu konuşmuştum ses sistemi montajı olayında sadece ana ünite garantiden çıkıyor ki ondada cdçalar falan yine garanti dahilinde.

Ayriyetten ses sistemi montajında yapılacak ve araca hasar vericek tek şey ana ünite çıkışlarının yanmasıdır ki zaten iş oraya vardıysa o şahsın tüm aracını garanti dışına çıkarmak en mantıklısı :)

Öyle kıskançlıkla yazılmış bir satırdı :kıhkıh:

Dikkat edeyim bende. Belki ampulde sorun vardır arada takılıyordur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öyle kıskançlıkla yazılmış bir satırdı :kıhkıh:

Dikkat edeyim bende. Belki ampulde sorun vardır arada takılıyordur.

Az önce bizim buradaki demircilerin karanlık depolarına 4 kez girdim çıktım her seferinde sorunsuz şekilde yanıp söndü farlar.Ama arada bi gıcıklığı tutuyor benim arabanın :)

Bence sorun xenon far montajında sanrım ondan dolayı bir uyumsuzluk yapıyor çok nadirende olsa.Aslında cem abiye sormak lazım oda normal fardan mercekliye geçip xenon takmıştı ya sorun bu tarz bir uyumsuzluksa onun aracındada yapıyordur belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Az önce bizim buradaki demircilerin karanlık depolarına 4 kez girdim çıktım her seferinde sorunsuz şekilde yanıp söndü farlar.Ama arada bi gıcıklığı tutuyor benim arabanın :)

Yok yaw numara yapıyor senin hassas olduğunu bildiği için kendini gezdirtiyor sana :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Linea reklamı geldi aklıma. Çocuk topu patlatıyor, arabayla bakkala gidiyorlar ....

desene araba benle eğleniyor :)

Az önce sanayideki xenon farları takan elektrikçi arkadaşımla konuştum sorun beyindendir ama merak etme ileride sıklaşır ve sıkıntı yapıcak boyuta gelirse bozuk çalışan tarafın kablolarını çıkarıp düzgün çalışan taraftaki farın bağlantılarında alırız elektriği sorunda hallolur dedi banada mantıklı geldi.Çünki öyle yada böyle benim farlar garantiden çıkmıştır hem xenon var hemde titanium farı üstünde :)

Bu arada far sensörünün nerede olduğunu bilen varmı aranızda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Camın önünde. Yani aynanın arkası

Ne o çok ciddi oldu cevap küsmüyüz hayırdır ayriyetten sana keyfin yerine gelsin diye yolladığım videoyu izledinmi ?? :)

Dikiz aynasının arkasındaki yeri diyorsan ben orayı elimle kapattığımda algılamıyor yalnız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.