Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arı ve Kovanları Foto Çekimleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Evett :)

Geldik Arı Maceramızı anlatmaya :D

Öncelikle siz siz olun kovanda çalışma yapılacaksa elbisesiz gitmeyin (koruma).Ben gittim tabi :P ilk 20 dk bişey olmadı resim video felan çektim sonra resimdeki işlemler biraz abartıldı :D arılar kızdı biri elimden soktu :) bu daha başlangıç :D çamur sür geçer dedi çiftçi abimiz..Sürdüm harbiden geçti 1 dk içinde :D:o

Sonra yine gittim yanlarına bu sefer kafama 4-5-6 - 12-214- 326 adet geldi :D en az 3-4 yerden soktular :D yarım saat ağrı çektim :D abartılı olmadı tabi.Alerjisi olanlar için bu dediklerim çok tehlikeli eli yüzü şişiyormuş insanın..aman dikkat. :D

Şimdi resimlerde gördüklerimiz arılar yavru..Sarı sarı görülenler bal mumu, arı daha hızlı bal yapımına başlasın diye, isterseniz o bal mumu olmadan da çerçeveri koyabilrsiniz içine bu sefer bal yapma süreleri artıyor..Yani mum'u kendileri yapıyor sonra bal'a başlıyorlar.

Metal içinde görülen sıvı ise Şerbet..Arılar zaman zaman ondan içiyorlarmış..

Fenni tipi kovan oluyor bunlar.

dsc05250eu.jpg

dsc05252g.jpg

dsc05253t.jpg

dsc05257l.jpg

dsc05258w.jpg

dsc05261ro.jpg

dsc05262t.jpg

dsc05264m.jpg

dsc05266x.jpg

dsc05267v.jpg

dsc05269y.jpg

dsc05271d.jpg

dsc05273l.jpg

dsc05274ul.jpg

dsc05276e.jpg

dsc05278q.jpg

dsc05280u.jpg

dsc05281h.jpg

dsc05282e.jpg

dsc05286h.jpg

dsc05288g.jpg

dsc05289w.jpg

dsc05292eb.jpg

dsc05294ms.jpg

dsc05295i.jpg

Bunlar Zeytin ağaçları

dsc05259i.jpg

Bu da köpeğimiz :D

dsc05285c.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlık bilgi kısmına yazmıştım;

Ayvalık / Altınova

Aynen öyle abim çok eziyet var :D Ama tadı için değer :D

Asıl bizim oralarda güzel oluyor bal :P Kestane balını çok severim diğerlerine bal demem genelde :D Balımsıdır bunlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz buralarda kestane Balını bulamıyoruz. Sitede oturan bir ağbimiz var kendisi Erzurumlu, sonbaharda bize Balları o getirir.

Bulamazsınız tabi :D :D :D

Ben de 1 kere Aydın abiye yollamıştım :P (Memlekete gittiğimde isteyenlere yollabilirim)

Tadını bilmeyenler yadırgayabiliyor ilk yiyenler.

Bende sadece onu severek yiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup'un bana aldığı kestane balı (Acı bal) çok kaliteli, yanlız alışmak biraz zaman alıyor.

Biz şuanda o balı sabah kahvaltılarında değilde hastalandığımızda süte karıştırarark yada direk yiyerek tüketiyoruz.

Teşekkür ediyorum tekrar.

Yakup neden şerbet koyuyorlar, yeterli polen sahası yok mu arılar için?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.