Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 TDCİ turbo sesi hakkında .

O. Fatih Yurter

Soru

arkadaşlar arabayı alalı 2 ay oldu yaklaşık. Kış olduğu için camları hiç kullanmazdm. bugün dönüşte hava sıcaktı camları açmak zorunda kaldım ve motordan gelen turbo sesi çok garipti. araç 2000 devirden sonra gaza birden yüklenince halk tabiriyle turbo devreye girdiği an turbodan ''Fııııııırrrsıııııııııııııııııııııııııı'' gibi ses geliyor. Ses ıslık sesi gibi değil sanki hava kaçırır gibi garip bi ses. Bu ses normal mi sizlerde de var mı? Varsa nasıl bir ses var ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Çok ince bir turbo sesi gelir fakat dediğiniz ses hava kaçırma sesine benziyor turbo hortumunu kontrol ettirin delinmiş olabilir yüksek basınçta delindiği noktadan hava kaçırıyor olabilir.kaputu açıp biri gaza bassın siz motora bakın ses tam olarak turbodan mı geliyor dediğim gibi hava kaçıran hortumdan mı inceleyin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar gittim tekrar araç çalışırken kaput açık gaza yüklenildiğinde o sesi duyamıyorum. yola tekrar çıktım araç 2000 deviri geçince gaza bir anda yüklenince ses gene geliyor 3000 devire kadar getiriyorum ses devir yükselene kadar çıkıyor 3000 e sabitlediğimde ses kesiliyor yüklendiğimde tekrar duyulmaya başlıyor. normal mi ıslık sesi gibi değil. ''Fııırrııırrrıııssssıırrrsssssssırrr'' gibisinden bir ses.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Turbonun emiş sesi o sorun yok, Turbo dizel bir araçta turbo borusunda yada turbonun kendisinde bir basınç kaçağı olsa aracın kağnıya döndüğünü anında fark edersiniz.Performansı biter aracın yani kalkış bile zor yaparsınız.

Aracınızda böyle bir sorun yoksa sisteminizde de bir sorun yok, devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu belirtiler yok araçta sadece son zamanlarda araç çekmiyordu onada dün kendim hava filtresi alıp taktım. birde hava filtresinin kutusuyla ön panjurdan gelen havayı iletmeye yaran bir boru gibi küçük bir parça var onun alt kısmı içe dönmüş hortumun yarısını kapatmış zorda olsa onu düzelttim ve eskiye döndü aracım. Teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Turbonun emiş sesi o sorun yok, Turbo dizel bir araçta turbo borusunda yada turbonun kendisinde bir basınç kaçağı olsa aracın kağnıya döndüğünü anında fark edersiniz.Performansı biter aracın yani kalkış bile zor yaparsınız.

Aracınızda böyle bir sorun yoksa sisteminizde de bir sorun yok, devam.

katılıyorum bir sorun olsa kalkış dahi yapamazsınız aracınız zaten direk arıza ışığı yakar

Sisteminizde aşırı hissedilir derecede bir performans kaybı yoksa sorun yoktur :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Düşüş olup olmadığını bilmiyorum Çünkü çekişinden gayet mennunum caddy ve marea yı kalkışta ve roll da geçiyorum varsada ben anlayamam bunu çünkü daha önce hiç dizel araç kullanmadım. Amcamda kangoo 1.9 D 65 hp vardı bir tek dizel olarak onu kullandım ve kıyaslayacak olursak Focus ondan 3 kat daha güçlü :) Bugün tekrar denedim sanki halı yıkama makinası gibi emiyor havayı. Yani birşey dışardan güçlü bir şekilde havayı kendine çekiyor. Sorun yok sanırım ben abarttım ;) Bu arada ses çok etkileyici duyarken mest oluyorum :) Teşekkür ederim hepinize. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Düşüş olup olmadığını bilmiyorum Çünkü çekişinden gayet mennunum caddy ve marea yı kalkışta ve roll da geçiyorum varsada ben anlayamam bunu çünkü daha önce hiç dizel araç kullanmadım. Amcamda kangoo 1.9 D 65 hp vardı bir tek dizel olarak onu kullandım ve kıyaslayacak olursak Focus ondan 3 kat daha güçlü :) Bugün tekrar denedim sanki halı yıkama makinası gibi emiyor havayı. Yani birşey dışardan güçlü bir şekilde havayı kendine çekiyor. Sorun yok sanırım ben abarttım ;) Bu arada ses çok etkileyici duyarken mest oluyorum :) Teşekkür ederim hepinize. Saygılar.

Turbon oldukça sağlıklı hava çekiyor benim anladığım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ve arkadaşlar araba dediğiniz gibi ''kağnı'' oldu ;) Bugün den itibaren araba yürümüyor. O ses şu an çok hissedilir derece de devm ediyor. Sanki dışarıya bi hava kaçırıyor araç 2000 devirden sonra. Rampalarda da hissedilir bir düşüş var dediğim gibi turbodan fısssss diye sanki hava kaçırırcasına bir ses var. Neden olabilir en kısa zamanda servise götürücem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.