Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 TDCİ turbo sesi hakkında .

O. Fatih Yurter

Soru

arkadaşlar arabayı alalı 2 ay oldu yaklaşık. Kış olduğu için camları hiç kullanmazdm. bugün dönüşte hava sıcaktı camları açmak zorunda kaldım ve motordan gelen turbo sesi çok garipti. araç 2000 devirden sonra gaza birden yüklenince halk tabiriyle turbo devreye girdiği an turbodan ''Fııııııırrrsıııııııııııııııııııııııııı'' gibi ses geliyor. Ses ıslık sesi gibi değil sanki hava kaçırır gibi garip bi ses. Bu ses normal mi sizlerde de var mı? Varsa nasıl bir ses var ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Çok ince bir turbo sesi gelir fakat dediğiniz ses hava kaçırma sesine benziyor turbo hortumunu kontrol ettirin delinmiş olabilir yüksek basınçta delindiği noktadan hava kaçırıyor olabilir.kaputu açıp biri gaza bassın siz motora bakın ses tam olarak turbodan mı geliyor dediğim gibi hava kaçıran hortumdan mı inceleyin bence.

Ben demiştim hortumdandır diye ;):D

o plastik hortum 30-40 tl civarı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar 3 gün önce 2006 dizel araç aldım. Expertizde turboda hafif ötme  var dedi. Ben de fark ettim gaza basınca çıtçıtçıtçit diye ses geliyor. Expertiz ustası 230 bin bunların ömrü ama arabayı kullanırken dikkat edin dedi. Şimdi ne yapmam lazım ?

Bu turbonun tamiri var mı ? Şuan rahatsız etmiyor ama bu ses giderek artar mi?

Aklım turboda _ bozulunca çok pahalıymış_ acaba bozulmadan tamir mi ettirsem.  Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.