Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Boya Problemleri

Ozan Kar

Soru

Öncelikle belirteyim bu sorunlar benim için önemli değil ancak tekrar boya vs gerekmeden onarılcaksa onarılabilir. Esas derdim bu hasarların araç fabrikadan çıktıktan sonra aldığı bir hasar sonrası onarılması sırasında oluşup oluşmadığını öğrenmek.

1. aslında fotoğrafta noktasal göçükler olarak çıkmış ancak aslında çıkıntı olan kısımlarıda var

ckj7p.jpg

2. arka kapıda gözle farkedilmeyen noktasal bir çıkıntı var. Bunu teslim alırken farkettim boya koruma yapan usta üretim kusuru dedi. Sanki boyanın altında bişey kalmış gibi.

3. buda fotoğrafta pek belli olmayan ancak gözle yakından bakınca farkedilen bir durum akma var gibi ancak sadece görüntü herhangi bir çıkıntı veya göçüklük yok.

ckj88.jpg

not: aracı almadan önce boyayı ölçtürdüm(%100 güvendiğim bir ölçüm değildi) sadece kaput biraz yüksekti ama onunda orjinal olduğunu söylediler, eğer sonrasında farkedilen bişey olursa mahkemelik oluruz diye uyardım(blöf olmadığını çok iyi biliyor ) hiç bir sorun yok olan araçları zaten belirterek ucuza satıyoruz dediler.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bazı bayiler malesef yapıyor bunu örnegin arkadaşım x bayiden sıfır focus aldı tavan ve bir kaç parça boyalı çıktı bayi inkar etti mahkeme 9 10 yıl sürüyor.lütfen sıfır araç alırken dahi işlemler yapılmadan aracı gösterin ölçtürün boya kalınlıgını.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok belli olmuyor gibi sıkma canını bence........

Özellikle bakmayinca hiç belli olmuyor :) zaten araç showroom arabası oldugundan almadan once epey inceledim hatta satis temsilcisi dalga gecti büyüteç getireyimmi diye :) yikarken farkettim ancak. Fotograflar makro ile çekildi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben geçen gün yıkarken gördüm; birkaç yerine taş gelmiş boya atmış.

Ne yaptım? hiçbirşey yapmadım yapmam da; canınızı sıkmayın böyle şeylere.

O ayrı abi bizim puntonunda cmaxinde her yerinde var gamzeler boya değişen vs. Ama bunlar fabrika hatası o yüzden danışmak istedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

işler karıştı :(

bi abime uğradım böyle böyle diyince bakalım dedi. Kendisi usta değil ancak araba alım satımıda yapıyor, çıkan değerlere şaşırdı, kaput dışında 160-190 kaput 240a kadar gidiyor. Bence boya yok ama satmaya kalktığında boyalı diyenler olabilir forddan limit değerleri belirten yazı iste koy dedi. Ancak o kadar yüksek değer fabrikada olmaz diyenlerde var...

ford.com.tr den yazdım fabrika limit değerleri nedir bana yazılı olarak bildirin diye, çağrı merkezinden aradılar, öncelikle sıfırmı aldınız dedi evet dedim, boyalı olduğunu mu düşünüyorsunuz dedi öyle olmadığına ikna edin dedim talebinizi iletiyorum dedi. Bakalım bundan sonra ne olacak...

önümüzdeki hafta 2 tane cmax alıcaktık heralde ertelenir...

pazartesi ankara otokoça gidip bu araç boyalımı diye direk sorup kontrol etmelerini isticem bakalım ne dicekler...

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

160-190 kaput 240a kadar gidiyor.

190 dan 240 a çıkması çokta anaormal bir durum değil 240 yerine 400 500 civarında rakamlar çıksaydı o zaman sorun vardır diyebilirdim.Ben aldığımda bakmıştım hatırladığım kadarı ile sanırım beyaz renk olduğu için arabanın her yeri 200 ile 230 arası çıkmıştı ama her yeri o rakamlar içinde olduğu için üstünde durmadım.Yanlışta hatırlıyor olabilirim ama hatırladığım kadarı ile kaportada 230 a kadar çıkmıştı.Tabi benim araba komple aynı anda tekrar boyandıysa onu bilemem ve ihtimalde vermem açıkçası :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

190 dan 240 a çıkması çokta anaormal bir durum değil 240 yerine 400 500 civarında rakamlar çıksaydı o zaman sorun vardır diyebilirdim.Ben aldığımda bakmıştım hatırladığım kadarı ile sanırım beyaz renk olduğu için arabanın her yeri 200 ile 230 arası çıkmıştı ama her yeri o rakamlar içinde olduğu için üstünde durmadım.Yanlışta hatırlıyor olabilirim ama hatırladığım kadarı ile kaportada 230 a kadar çıkmıştı.Tabi benim araba komple aynı anda tekrar boyandıysa onu bilemem ve ihtimalde vermem açıkçası :)

işte herkes bişey diyor kafam karışıyor birde kaputta bir dengesizlik var dediğim gibi, ilk izmir otokoçta ölçüldüğündede adam açıp bakmıştı civatalara.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.