Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Panoramik Sunroof - Moonroof * Hangisi?

Erdim Bakırcı

Önerilen Mesajlar

Merhaba Tekrar, iyi bayramlar diliyorum.

Şu panoramik sunroof ((cam tavan) ya da moonroof deniyor sanırım) çok hoşuma gitmeye başladı arabalarda.

Ama her abada da göremiyorum nedense.

Örneğin Fiesta'da böyle bir olay yok yanılmıyorsam, öyle değil mi?

Beğendiğiniz, hoşunuza giden ve alsaydım iyi olurdu dediğiniz panoramik sunroof/moonroof modelleri nelerdir acaba?

Benim ilk beğendiklerim şunlar oldu.

1. Hyundai i30

2. Opel Corsa 1.4 Twinport

Yeni Reno Clio'da böyle bir özellik olacak mı acaba?

Tavsiyeleriniz nelerdir acaba?

Sunroof / Moonroof artıları / eksileri neler olabilir? Fiesta'dan sunroof yok diye vazgeçilmesi ne kadar doğrudur örneğin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Tekrar, iyi bayramlar diliyorum.

Örneğin Fiesta'da böyle bir olay yok yanılmıyorsam, öyle değil mi?

Beğendiğiniz, hoşunuza giden ve alsaydım iyi olurdu dediğiniz panoramik sunroof/moonroof modelleri nelerdir acaba?

Yeni Reno Clio'da böyle bir özellik olacak mı acaba?

Sunroof / Moonroof artıları / eksileri neler olabilir? Fiesta'dan sunroof yok diye vazgeçilmesi ne kadar doğrudur örneğin?

İyi bayramlar

Fiesta'da yok.İlerde olur mu bilinmez!

Aşırı güneşte beni yakmayacak olanı seçerdim.

Clio'nun resmi açıklamalarına bakmak gerekiyor!

Sunroof ufak

Moonrof büyük kimi açılır kimi açılmaz.

Avantaj dezavantaj size bağlı bence..Cam tavanlar ufak kaza sonrası esnema yapabiliyor.Ben almam alana niye aldın demem :) ZEVK!

Mevcut kullandığım araçta sırf artistlik! olsun diye sunroof açıyorum.Artısı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genelde en pahalı üst versiyon modellerde oluyor. Nissan quasqai var ama o bütçe ile cam tavanlı araç pek sanmıyorum.

Peugeot 3008, 5008,

Scenic

Citroen c4, c3?, picasso

Cmax?

Kuga vs hep pahalı araçlar ve bunlarinda üst versiyonlarinda oluyor.

Megane hb ithal gelenlerinden vardı. Yerli üretim sunroof oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45bin TL'de bile doğru dürüst sanırım bir moonroof olayı olmuyor.

Haklısınız, sunroof ya da panaromik cam, modellerin en üst segmentlerinde oluyor.

Mesela i30'larda öyle, en üst segment zaten 52-53'den başlıyor, sunroof ile 55 oluyor.

Cam panaromik hevesimi kaçırıyorlar hemencecik :)

Olmadı Opel Corsa alıp yaptırayım mı diyorum kendi kendime??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sunroof açtırmanın zararlarından uzun uzun söz edildi, sadece bu sitede de değil, günlük yaşamda da sonradan açılan sunroofun bir kaza durumunda ne kadar ağır sonuçlar doğurabileceğinden yüzlerce, binlerce kez sohbetler edilmiştir sanıyorum. Kaldı ki siz panaromik sunroof (yani benim anladığım kadarıyla cam tavan) istiyorsunuz. Ve standart bir tavanı kestirip cam yaptırmaktan bahsediyorsunuz. Sanıyorum hayatınıza kastınız var.

Orjinal alınmış bir cam tavanlı araçta muhtemelen o bölgeye standart saç tavanlı araçlara göre daha fazla ya da daha sağlam koruma elemanları, çelik barlar vs konuyordur.

Beğendiğim cam tavanlı araçların başında bir önceki kasa Mercedes E serisi gelirdi.

Kendi kullandığım araçta da sunroof var. Aynı Yakup gibi sırf artistlik olsun diye, sırf görüntü olsun diye kullanıyorum, bunun dışında henüz bir artısını görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sunroof'u sonradan açtırmadan bahsetmemiştim yazımda. Orjinal alınan bir arabadaki sun roof ya da moonroof'dan bahsetmiştim.

Tabii ki sonradan yaptırılan sunroof'lar yeni alırkenkilerden kat be kat zayıf ve kaza anında sorun olurlar.

Merak ettim acaba bütçe ile doğru orantılı olarak cam tavan olabilir mi diye sadece?

Fikir almak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olmadı Opel Corsa alıp yaptırayım mı diyorum kendi kendime??

Burada yazdıklarınızı yanlış anladım ben o zaman.

Sunroof'u sonradan açtırmadan bahsetmemiştim yazımda. Orjinal alınan bir arabadaki sun roof ya da moonroof'dan bahsetmiştim.

Tabii ki sonradan yaptırılan sunroof'lar yeni alırkenkilerden kat be kat zayıf ve kaza anında sorun olurlar.

Merak ettim acaba bütçe ile doğru orantılı olarak cam tavan olabilir mi diye sadece?

Fikir almak istedim.

Yanlış anladığım yer de mi bir yanlışlık var, yoksa anlatılmak istenende mi onu hala anlayamadım ama :D :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında son cümlemden öyle bir anlam çıkmış ama ben orjinal, 0km araba alırken sunrooflu olan modellerden bahsetmiştim bütün yazımda. Sonunda ise yanlış anlaşılmaya meyil vermişim :) Kusuruma bakmayın.

Engin Bey, Peugeot 208 modelleri çıkacak sanırsam yeni. O modellerde olabilir böyle sunrooflar. Ya da Yeni Reno Clio ( 4 ) 'lerde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.