Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kızdırma Bujisi Işığı

ferhat tezcan

Soru

Ne zamandır sorucam hep unutuyorum.Benim aracımda kızdırma bujisi ışığı hiç yanmıyor:Tüm tdci focus larda durum böylemidir.Yoksa benim araçta göstergede bir sorunmu vardır?

Gauge test menüsünden baktığımda tüm ışıklar gibi onuda ışığı yanıyor fakat arabayı çalıştırırken yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Abi yaz sıcağında 50derecede kızdırma bujisini yakmaya gerek duymuyor bence :)

Kışında aynı şey varsa bilemem ama yazın yanmıyor bildiğim kadarıyla..

Yani sadece bu ışık yandığındamı aracı çalıştırmak için ışığın sönmesini bekliycez.Benim önceki aracım focus 2 de bu ışık yaz kış yanar ve hep ışığın sönmesini beklerdim çalıştırmak için aracı
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuşulmuştu daha önce bu konu.

Kışın göreceksin yandığını; FII de de bu bir anlık yanardı zaten.

Kerem F1 de nerde gördün kızdırma bujisi ışığı; hem de yaz kış yanacak?

Ben f1 de dizel yoktu diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuşulmuştu daha önce bu konu.

Kışın göreceksin yandığını; FII de de bu bir anlık yanardı zaten.

Kerem F1 de nerde gördün kızdırma bujisi ışığı; hem de yaz kış yanacak?

Eyvallah toprağım.Forumda toprakçılığı ben başlatıcam heralde :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba;

aranıza yeni katılan biri olarak soruyorum, anahtarsız çalıştırmaya sahip aracımda buji ışığının sönmesini beklemek gibi bir şey söz konusu olamıyor. Düğmeye bastığınızda hemen çalışıyor motor. Bu durumda ne yapmak lazım acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hoşgeldin;

1.sorum araç düğmeye ilk basışta çalıştırılmıyor neden önce kontağı açmak için debriyaja basmadan ford power düğmesine basmıyorsun?

2 anladığım kadarıyla araçlarımız biz kapıları açmak için düğmeye bastığımızda bir miktar ısıtıyor bujiyi yani kontağa bastığında ısınmış oluyor zaten.

Yaa forumda vardı bu konu bulamadım :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi şunu bir sonuca bağlıyalım.Eğer kızdırma bujisi ışığı yanmıyorsa aracımızı bekleme yapmadan direk çalıştırabilrimiyiz?

Sedece o ışık yandığındamı bekleme yapmalıyız aracı çalıştırmak için diyede sorayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aydın bey,

tarif ettiğiniz gibi yaptığımda da ekranda kızdırma buji ışığı görmüyorum. Açıkçası çokta önemsemedim, nasıl olsa FORD işi şansa bırakmaz önlemini almıştır diye düşündüm

:yeah: Aynen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aydın bey,

tarif ettiğiniz gibi yaptığımda da ekranda kızdırma buji ışığı görmüyorum. Açıkçası çokta önemsemedim, nasıl olsa FORD işi şansa bırakmaz önlemini almıştır diye düşündüm

ok. aracı nasıl çalıştırdığımız konusunda mutabıkız; çünkü biliyorsunuz anahtarlı araçlarımızda da önce kontağı açıyoruz haliyle sonra marşa basıyoruz.

Bunda da ben önce debriyaja basmadan kontağı açmak için düğmeye basıp ışıklar falan yanınca klasik marşa basıyorum düğmeden.

Kızdırma bujisi için dediğim gibi aracın kapılarını açmak için düğmeye basınca bir ön hazırlık yapıyor; marşa basarsak ışık falan yakmadan çalıştırıyor; acele etmeyin yaz aylarında sorun yok zaten FII de yaz aylarında o ışığı pek yakmazdı yani bir an görünür hemen kaybolurdu.Kış gelip hava iyice soğuyunca görücez neler olduğunu hepberaber.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.