Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hoparlör Değiştirmeye Gerek Varmı?

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Puntoya 3 yollu 16,5cm JBL hoparlör almıştım. modelini hatırlamıyorum ama 1,5 sene önce 150tl vermiştim yani ortalama birşeyler. Şimdi bunları focusa geçirmeye gerek var mı?

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus III" kategorisinden " ModifikasyonSes & Görüntü Sistemleri" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Focus III sahibi olmak demek, her konuyu orada açmak anlamına GELMEMEKTEDİR.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ses yüksekliğine etki etmez sadece eş zamanlı ilerleyen ses dalgalarını daha ayrışık bir biçimde ve varsa önceden parazit parazitsiz dinlersiniz yani daha çok netleşir sesler buda ses kalitesi demek zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok yüksek seste dinlemiyorum zaten. Puntoda cizirti yapıyordu orijinaller o yüzden almıştım. Şimdi hem puntoyu hem focusu acmaya useniyorum zaten :) biraz kullanayimda ılerde kaşıntı tutarsa değiştiririm artık :)

Peki focusun on arka hoparlör boyutları ne?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok yüksek seste dinlemiyorum zaten. Puntoda cizirti yapıyordu orijinaller o yüzden almıştım. Şimdi hem puntoyu hem focusu acmaya useniyorum zaten :) biraz kullanayimda ılerde kaşıntı tutarsa değiştiririm artık :)

Peki focusun on arka hoparlör boyutları ne?

Hepsi 16 cm ama zorlarsanız 17 de uyuyor buradan inceleyebilirsiniz.Fotoları mevcut

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

abi 16cm olduğuna emin misin? benim 16,5 cm JBLler ufak geldi :(

http://jblcaraudio.c...-3-way-speakers

Benim taktıklarım 16 cm hatta sistemi takan arkadaşım zorlasak 17 de olur ama seste çok büyük bir fark olmaz o yüzden gerek yok demişti.

20120531152544.jpg

20120531153617.jpg

20120531122013.jpg

Fotoları incele 2. resimde gördüğün gibi önler cuk diye oturdu fakat arkalarda ilk resimde gödüğün gibi çerçeve kullanmak durumunda kaldık.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim taktıklarım 16 cm hatta sistemi takan arkadaşım zorlasak 17 de olur ama seste çok büyük bir fark olmaz o yüzden gerek yok demişti.

20120531152544.jpg

20120531153617.jpg

20120531122013.jpg

Fotoları incele 2. resimde gördüğün gibi önler cuk diye oturdu fakat arkalarda ilk resimde gödüğün gibi çerçeve kullanmak durumunda kaldık.

ben direk arkalara denedim abi, sanırım arkalara 17 tam oturucak bendekiler 16,5tu oturmadı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben direk arkalara denedim abi, sanırım arkalara 17 tam oturucak bendekiler 16,5tu oturmadı

Elindekileri değiştirmen zor ise ziyan olmasın hoperlörler arkalara benim yaptığım daha doğrusu yaptırdığım gibi ahşaptan çerçeve yaptır renginide siyaha boya cuk diye oturt hoperlörleri.

Ses olarak 16.5 ile 17 hoperlör arasında hiç bir kalite farkı olmaz.

Benim sana tavsiyem bu işi iyi bilen birilerini bul arabanın orjinal hoperlörlerini söküp hoperlörün etrafını kesip orjinal çerçeveleri ile monte ettirt.Böylece hem mid hemde bass sesi alabilirsin.Öteki türlü sadece mid alır bas seslerini kaybedersin sonra mecbur dahili anfili bir bas almak durumunda kalırsın benden söylemesi.

Elindeki kabinler sadece mid ve tiz sesleri vericek kabinler ancak doğru monte edilir ve arabanın orjinal haline ne kadar yaklaşırsan ancak o zaman bas mid tiz olarak alırsın sesi.

Arabanın orjinal hoperlörleride önler sadece mid arkalar mid ve tiz destekli ama adamlar öyle boşluksuz monte ediyorlar ki sen aynı zamanda bass seslerinide duyuyorsun tüm olay montaj ile ilgili.Eğer anfisiz ve harici subwoofer sız bir sistem düşünüyorsan mutlaka düzgün ve boşluksuz montaj ettirt yoksa sadece mid ve tiz ağırlıklı bir ses duyucaksın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elindekileri değiştirmen zor ise ziyan olmasın hoperlörler arkalara benim yaptığım daha doğrusu yaptırdığım gibi ahşaptan çerçeve yaptır renginide siyaha boya cuk diye oturt hoperlörleri.

Ses olarak 16.5 ile 17 hoperlör arasında hiç bir kalite farkı olmaz.

Benim sana tavsiyem bu işi iyi bilen birilerini bul arabanın orjinal hoperlörlerini söküp hoperlörün etrafını kesip orjinal çerçeveleri ile monte ettirt.Böylece hem mid hemde bass sesi alabilirsin.Öteki türlü sadece mid alır bas seslerini kaybedersin sonra mecbur dahili anfili bir bas almak durumunda kalırsın benden söylemesi.

Elindeki kabinler sadece mid ve tiz sesleri vericek kabinler ancak doğru monte edilir ve arabanın orjinal haline ne kadar yaklaşırsan ancak o zaman bas mid tiz olarak alırsın sesi.

Arabanın orjinal hoperlörleride önler sadece mid arkalar mid ve tiz destekli ama adamlar öyle boşluksuz monte ediyorlar ki sen aynı zamanda bass seslerinide duyuyorsun tüm olay montaj ile ilgili.Eğer anfisiz ve harici subwoofer sız bir sistem düşünüyorsan mutlaka düzgün ve boşluksuz montaj ettirt yoksa sadece mid ve tiz ağırlıklı bir ses duyucaksın

Elimdekiler yeni değil abi 1,5 sene filan oldu puntoya takmıştım bugun ondan söküp focusa takıcaktım, takamayınca puntoya geri taktım :) montajla ilgili dediğini anladım para bulupta yeni sistem alınca dediğin gibi yaptırırım hatta senin adama gideriz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elimdekiler yeni değil abi 1,5 sene filan oldu puntoya takmıştım bugun ondan söküp focusa takıcaktım, takamayınca puntoya geri taktım :) montajla ilgili dediğini anladım para bulupta yeni sistem alınca dediğin gibi yaptırırım hatta senin adama gideriz :D

İzmirdeysen sakın başka yerlere gitme ben bu izmirdeki ses sistemcilerin çoğunu tanırım.Hepsi çakal olmuş adamlar yalan yere çocuklarının üstüne yemin edicek düzeye gelmiş sen düşün artık.

İzmirde ses sistemimi elleticeğim tek adamdır şu anki ses sistemci arkadaşım.Adam diğerlerinden biraz pahalıya çalışır ama olmıycak şeye olur demez işini temiz ve çok düzgün yapar.4 senedir tüm işlerimi o yaptı dahada bir kere yaptığı bir işten şikayet etmedim.Hatta benim önceki arabamda arkaları kestirip oval kabin taktırmaya niyetlenmiştim bana dediği cevap.Senin ihtiyacın olan birşey değil ve bu yüzden arabanın arkalarını kesip orjinalliğini bozmam ben diye beni reddetmişti.O kadar dürüst bir arkadaş anlıycağın :)

Yeni hoperlör alıcaksan kendi kullandığım vibe markasını öneririm 4 senedir sorunsuzca kullanıyorum.Ama senin aradığın tarzda mid/tiz olarak varmı bilemiyorum bendekiler compenant yani tiz ve mid ayrı arada crossover var.Bir araştır var ise tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

İlk bir haftalık kullanım sırasında orjinal ses sisteminden hiç memnun değildim. Neredeyse arkadaşlar gibi bende hoparlörleri değiştireyimmi diye düşündüm. Birgün canım sıkıldı, ayarları biraz kurcaladım. Sonuç harikaya yakın oldu. Anfili cıstak gibi olmasada çok düzgün, temiz ses alınıyor. Ekolayzer ve ön arka, bas-tiz ayarlarını kendi kulak zevkinize göre düzenleyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.