Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Film Fragmanları...

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Güzel filme benziyor.. 12 Eylül'de Türkiye'de gösterime girecekmiş.. Hakkında yeni nesil Matrix deniliyor.

yani busene cok tırt geçti hepsi rezil hepsi fragman filmiydi..bu defa seyredenlerin görüşlerini alıp gidicem canım cok sıkılıyor cünkü..bak bugün cuma hepsi tırt gösterimdekilerin yok yani film...üzülüyor insan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bourne Legacy gittinmi bilmiyom çok tırt geldi...bourne mirası derken onun mirasını yemiş bitirmiş işte...

abi hakikaten geçen hafta bi sinemaya gidelim dedik.. inan film yok gidecek.. 5 kişi gidecektik, ben dedim resident evil 5'e gidelim.. ama devam filmi olduğu ve önceki 4 filmi diğerleri izlemediği için gitmedik. To Rome with Love diye bi film vardı, Woody Allen filmi.. ona gittik.. Hayatımda izlediğim en b*ktan Woody Allen filmiydi. Osuruktan teyyare, selam söyle o yare..

Şimdi Taken 2 gelmiş bugün.. ona da çok tırt diyorlar. ilk film gayet güzeldi halbuki. Bourne Legacy'e gitmek istemiştim ama kitabını okuyanlar çok kötü demişlerdi. (asıl serinin yazarı öldü. legacy'i sipariş üzerine başka birine yazdırdılar) o yüzden ona da gitmedim. DVD'de ancak izlenir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi hakikaten geçen hafta bi sinemaya gidelim dedik.. inan film yok gidecek.. 5 kişi gidecektik, ben dedim resident evil 5'e gidelim.. ama devam filmi olduğu ve önceki 4 filmi diğerleri izlemediği için gitmedik. To Rome with Love diye bi film vardı, Woody Allen filmi.. ona gittik.. Hayatımda izlediğim en b*ktan Woody Allen filmiydi. Osuruktan teyyare, selam söyle o yare..

Şimdi Taken 2 gelmiş bugün.. ona da çok tırt diyorlar. ilk film gayet güzeldi halbuki. Bourne Legacy'e gitmek istemiştim ama kitabını okuyanlar çok kötü demişlerdi. (asıl serinin yazarı öldü. legacy'i sipariş üzerine başka birine yazdırdılar) o yüzden ona da gitmedim. DVD'de ancak izlenir.

O da bişey mi geçen hafta bizde de aynı tablo vardı. Çanakkale çocuklarında karar kıldık. Nerdeyse Çanakkale de niye savaşmışız la biz diyecektiler filmde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O da bişey mi geçen hafta bizde de aynı tablo vardı. Çanakkale çocuklarında karar kıldık. Nerdeyse Çanakkale de niye savaşmışız la biz diyecektiler filmde..

Ofisdeki arkadaş filmi anlatırken gülmekten öldük, çok saçmalamışlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya o hakikaten öyleymiş.. gidilecek gibi değil dediler..

Bourne Legacy filmi önceki filmleri gibi çok başarılı olmuş bence,

Resident evil 5 e gittim, tam tırt olmuş, rezil bir filmdi.

haydaaa.. demek ki kişiden kişiye değişecek subjektiflikte.. demek ki ikisi de o kadar tırt değil.. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bourne Legacy filmi önceki filmleri gibi çok başarılı olmuş bence,

Resident evil 5 e gittim, tam tırt olmuş, rezil bir filmdi.

Resident Evil.....olmuş tam bir Rezil Evil...çok ayıp çok saçma...yazmıştım forumda sen yoktun yoksa gitmezdin...Alperen...isme bak ya...gecen nerde izledim alperen geciyordu osmanlıyı anlatan... :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resident Evil.....olmuş tam bir Rezil Evil...çok ayıp çok saçma...yazmıştım forumda sen yoktun yoksa gitmezdin...Alperen...isme bak ya...gecen nerde izledim alperen geciyordu osmanlıyı anlatan... :blink:

yok gitmedim zaten henüz.. dün gidecek gibi oldum sonra "yok yok DVD'si çıkınca izlerim" diyip vazgeçtim..

isme bak derken abi?

ALPEREN : Türk geleneğinde mücahit dervişlere verilen ad (özellikle XIII. ve XIV. yy.). Gerek Anadolu'nun fethi sırasında, gerek yerleşmelerden sonra, çeşitli bölgelerde, sınır muhafızlığını uçbeyleri ve alplar yapıyor, buna karşılık sınır tımarlan da özellikle onlara veriliyordu. Devrin şartları dinî his ve davranışlarla kahramanlık ve savaşçılığı yanyana yürütmeyi gerektiriyordu. Islâmdan önce değerini, liyakatini ve babanın yerine geçme hakkını evlâda, ancak iyi bir cenk adamı olduğunu ispat edince tanıyan türk geleneği, İslâmdan sonra daha güçlendi ve pekişti. Çünkü islâm dini, Cihadı (din uğruna savaş) müminlere bir borç ve emir olarak telkin ediyordu. O çağlar Anadolu'da dinî inançların tasavvuf anlayışı içinde geliştiği, tasavvuf anlayışının da dergâhlar, tekkeler, zaviyelerde şekil bulduğu bir devirdi. İşte bu dergâh, tekke ve zaviyelere girerek dervişliği kabul eden ve İslâmlığı kılıç gücüyle küfür diyarlarına götürmek için savaşan alplara alperenler deniyordu. Daha sonraları gazi ve gaziyan-ı rûm adını alan birçok alperenin menkıbeleri ve hayatları hakkında söylenen efsaneler, onların halk gözünde ve gönlünde yerini evliyalığa yüceltmiş, Geyikli Baba. Abdal Musa, Abdal Murad, Karaca Ahmed gibi ünlü alperenler Anadolu'nun manevî tarihinde önemli yerler almışlardı. Efsaneye göre Geyikli Baba, Bursa Osmanlılar tarafından kuşatıldığı zaman, bir geyik üzerinde ve elinde altmış okkalık bir tahta kılıçla ordunun önünde yürümüş; Abdal Murad dört arşın uzunluğundaki tahta kılıcıyla sınırdan sınıra koşmuştur. Kanunî, onun bu efsanevî kılıcını üçe bölerek birini hazinesinde sakladı.

Alperenlik, İslâmî bir nitelik taşımakla beraber, ucu Oğuz Kağan'a kadar götürülen bir gelenektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yani etkileyici...gecen osmanlı ile ilgili bir filmde geciyordu Anadolummmmm Alperenimmm yigidim falan içim ürperdi ondan dedim..etkileyici bir isim...ne olduğunu anlamını biliyorum merak etme nerden geldiğini de...yinede sagol acıklamaların için

tamam abi bişi demedim.. bilmeyenler için açıklama ekledim sadece.. Selçuklularda daha yoğun kullanılan bir kavramdır.. Osmanlı'da Alperenlik kavramı daha azalmıştır. Çünkü Osmanlı'da Türklük ve dolayısıyla millet olgusu yerine Ümmet olgusu daha hakimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.