Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Opel Astra 1.4T - Test

Önerilen Mesajlar

Bana da öyle gelirdi ama önce babam hemen peşine dedem yakın çevreden tanıdıkların arkadaşların peşpeşe vefat etmesi hayata bakışımı gerçekten çok değiştirdi, kaldıki benzeri olaylara haşrolan doktor büyüklerimi bile derinden etkiledi..

Yarın babamın aramızdan yrılışının 5. yılı; o yakışıklı güzel insan tam 5 yıldır başımızdan eksik, yıkılmadık belki ama ayakta sallanıyoruz; etkisi geçmedi hala.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son günlerde aracı 5 - 6. viteste 1800-2000 devirde kullanıyorum, eskiden dizel bile olsa bu devirlerde sanki motor zorlanır gibi bir hisse kapılırdım. Bu şekilde 100km de 6 - 6.6litre arası tüketimim oluyor tahminim daha da düşecek şu an 3600km de araç.

Ayrıca bugün önüme çıkan bir köpeğe çarpmamak için frenle beraber ani şerit değişimi yaptım, normalde şerit değişiminde Focus tan sonra bir yapaylık hissedilse de işin içine frenle yapılan ani ağırlık transferi girince aksine güven verici bir hal aldı :)

Yalnız anlamadığım Focus ta klimayı açınca hassaslaşan gaz pedalı tepkileri Astra da yokuş çıkarken hassas hale geliyor, dün dik ve uzun bir yokuşu çıkarken 2. viteste gaza yarıdan biraz fazla basmama rağmen araç çok güçlü şekilde 100km sınırına dayandı; güzel bir duygu olsa da yokuştan sonra düzde daha da iyisini arıyorsunuz ama nafile, düzde sanki 20hp kaybediyr gibi oluyor!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Standart Focus TDCI lar özellikle ilk kalkışta çok geride kalıyor Yakup, hep devir meselesi işte.

Garip olansa üst viteslerde hızlı tırmanışlarda da daha iyi olması ama etken çekiş gücünü de dizel kadar altta vermiyor patlama şeklinde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.