Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Muayene Süresi Hakkında

Alper E.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 11-5-2012 trafiğe çıkış tarihli aracımın muayene geçerlilik süresi 19-9-2015 gözüküyor. Benim bildiğim yeni araçlarda ilk muayene tescilden 3 yıl sonra oluyordu. Ancak hesaplandığında 4 ay fazla oluyor. Sizdeki durum nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar 11-5-2012 trafiğe çıkış tarihli aracımın muayene geçerlilik süresi 19-9-2015 gözüküyor. Benim bildiğim yeni araçlarda ilk muayene tescilden 3 yıl sonra oluyordu. Ancak hesaplandığında 4 ay fazla oluyor. Sizdeki durum nedir?

Focus sahiplerine kıyak yapıyorlarmış :D :D

Çok kurcalamak iyi olmaz bazen boşver. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu büyük ihtimalle TR giriş faturasına göre belirleniyor...Satış temsilcinize bir telefon.... edin o bu konuda sizi bilgilendirecektir....Gerçi size yani sıfır araç alan herkeze bu tip bilgileri teslim aşamasında vermeleri gerekiyor..yoğunluktan atlanmıştır.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonra emniyette niye duzelttirmediniz falan diyip aracı çekmesinler? Burası Türkiye valla herşey olur :)

Sende emniyete dersin ki ben ne anlarım muayeneden falan, düzgün yazsaydın derim.

Sonra hakkında cezai işlem uygulanır. Sende Sulh Ceza Mahkemesi'ne gidip yazılan cezaya itiraz edersin. Suç kastı falandı filandı derken yırtarsın bir şey çıkmaz ondan, ama yinede gecikme faizini alabilirler. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonra emniyette niye duzelttirmediniz falan diyip aracı çekmesinler? Burası Türkiye valla herşey olur :)

Sende emniyete dersin ki ben ne anlarım muayeneden falan, düzgün yazsaydın derim.

Sonra hakkında cezai işlem uygulanır. Sende Sulh Ceza Mahkemesi'ne gidip yazılan cezaya itiraz edersin. Suç kastı falandı filandı derken yırtarsın bir şey çıkmaz ondan, ama yinede gecikme faizini alabilirler. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar artık araç muayeneleri trafik tescil tarihine göre değil aracın üretim/fabrika çıkış tarihine göre belirleniyor. Kısa olanlar bu yüzden kısadır.(üretim ve trafik tescil arasındaki fark kadar) Süresi uzun olanlarda bir hata vardır.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar artık araç muayeneleri trafik tescil tarihine göre değil aracın üretim/fabrika çıkış tarihine göre belirleniyor. Kısa olanlar bu yüzden kısadır.(üretim ve trafik tescil arasındaki fark kadar) Süresi uzun olanlarda bir hata vardır.

O zaman benim araba 2011 kasım çıkışlı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.