Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Golf Vı Ya Da Golf Vıı, Beklemeli Miyim Acil

kemal kaya

Önerilen Mesajlar

değerli arkadaşlar eşime, kendi yoğun isteği nedeni ile 250 tl kaporasını bile verdim; golf 6 pulse donanım (confortline ayarı) tsi 122 bg manuel araç almak üzereyim, fiyat 44.750, acele ile verilmiş karar idi ancak; biliyorsunuz, golf 7 çıkmak üzere, sizce bunu iptal edip beklemeli miyim yoksa, (bu fiyat uygun biraz) gelecek fiyatlar biraz daha tuzlu olur değmez mi? bugün içinde karar vermeliyim

değerli fikirlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kazık fiyata razıysanız bekleyin, kasa değişiyor, alt yapı değişiyor; ama dışında ve içinde aman aman bir değişiklik olmayacak. Gene bildiğimiz golf. Biraz daha gözlere sürme çekecekler, az biraz iç mekanı değişecek tuşlar felan. Yoksa Golf 6'dan çok farklı gelmeyecek. Golf 6'dan farkı ses sistemi ve gösterge paneli değişiyor, yoksa gene aynı golf.

Ha bekleyeyim mi derseniz bekleyin, golf 6 neticede eski kasa konumuda düşmüş oluyor. Yeni her zaman iyidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyide hocam gecen baktım higline 47.400 gibi bişi yazıyordu 1.4 tsi 122 ps..niye gideyimde comfortline alayımki busenenin başı 51.400 tl.idi..

yeni gelen araçlar tahminim daha pahalı olur, aracı eşim kullanacak çok donanımla işi yok ( kendi yorumu) bu pulse da confort tan biraz daha fazlalığı var,

benim de kafa karışık sonuçta :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kazık fiyata razıysanız bekleyin, kasa değişiyor, alt yapı değişiyor; ama dışında ve içinde aman aman bir değişiklik olmayacak. Gene bildiğimiz golf. Biraz daha gözlere sürme çekecekler, az biraz iç mekanı değişecek tuşlar felan. Yoksa Golf 6'dan çok farklı gelmeyecek. Golf 6'dan farkı ses sistemi ve gösterge paneli değişiyor, yoksa gene aynı golf.

Ha bekleyeyim mi derseniz bekleyin, golf 6 neticede eski kasa konumuda düşmüş oluyor. Yeni her zaman iyidir.

az para vermek sanki daha iyi gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

az para vermek sanki daha iyi gibi

Arabayı sanıyorum eşinize alacaksınız. :) Golf 6 iyidir; ama isterseniz biraz daha bekleyin. Yaklaşık 1 - 1.5 ay sonra görebiliriz golf 7'nin resmi resimlerini. Ona göre kendinize bir rota çizmiş olursunuz, ayrıca elde kalmış araçlarıda doğuş kasa değişim zamanı ucuza veriyor. Takip edebilirsiniz onları. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle bu sorunun cevabını eşinin vermesi gerek.

Çünkü yeni Golf neresinden bakarsan bak en erken önümüzdeki yılın başında gelecektir.

Eylül'de lansman, Kasım'da Avrupa satışı olarak açıklanmış, yıl sonuna yetişmesi bana zor görünüyor.

İkincisi yeni Golf her ne kadar geliştirilmiş modüler yapı ile üretim maliyetlerini düşürecek olsa ve fiyatlarda kayda değer bir artış beklenmese de Doğuş grubunun yeni modelin rüzgarı ile Türkiye'de fiyatları arttırmaması sürpriz olur..

Üçüncüsü fiyattan bağımsız kıyaslamak gerekirse:

Yeni Golf eskisine göre

- Dingil mesafesi daha uzun

- Daha alçak

- Daha geniş

- Oturma pozisyonu biraz daha derin olur

- İç mekan daha ferah olur, ancak kokpitte biraz daha sürücüye yakın bir tasarımdan da bahsediliyor

- cW değeri ve ağırlık biraz düşeceğinden elden geçirilmiş motorlarla da yaklaşık %10-15 bir yakıt ekonomisi beklentisi var.

- Ses izolasyonu üzeriden daha fazla çalışılmış, daha sessiz olacak olasılıkla

- 1.2 TSI benzinlide önemli değişiklik yok, 1.6 TDI 105 PS'de de öyle, ancak 1,4 TSI motorların tamamen yeni olacağı ve 125 - 170 PS bandında güç vereceği belirtiliyor.

- Focus'ta bir süredir olan elektronik asistanların artık VW'de de yaygın olarak kullanılacağı kesin

Eski Golf yenisine göre:

- Daha ucuz

- Daha oturmuş (en azından çocukluk hastalıklarından arınmış)

Golf Pulse donanımı öne çıkan tek özelliği daha gelişmiş bir ses sistemine sahip olması. Unutmamak lazım: ESP Yok!

Kısacası modaya meraklı ve yeniliklerden hoşlanan bir zevceniz var ise ve Türkiye'ye yeni model gelene kadar oluşacak fiyat farkını bir köşeye ayırma şansınız varsa ve risk almayı da seviyorsanız yeni Golf, o kadar beklemek istemeyen sağlamcı bir kişilik hakimse eski Golf. Yine de HL zorlansa iyi olmaz mı diye düşünmeden edemiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle bu sorunun cevabını eşinin vermesi gerek.

Çünkü yeni Golf neresinden bakarsan bak en erken önümüzdeki yılın başında gelecektir.

Eylül'de lansman, Kasım'da Avrupa satışı olarak açıklanmış, yıl sonuna yetişmesi bana zor görünüyor.

Eylül'de Servisler sipariş almaya başlayacak, yıl sonu en kötü sene başı yollarda görmeye başlarız Cem abi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eylül'de Servisler sipariş almaya başlayacak, yıl sonu en kötü sene başı yollarda görmeye başlarız Cem abi. :)

Tamam da ben farklı bir şey mi yazmışım?

Ayrıca kaç kişi daha arabayı görmeden sipariş verir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.