Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Benzin Deposu Pompa Kilidi

Ahmet E.

Soru

Merhaba arkadaşlar.focusu yeni aldım bir sorum olacak;benzin pompasının girdiği deliğin üzerinde metal bir kapak var,normalde merkezi kilit devreye girdiğinde bu kapak kilitleniyor fakat benim ki kilitlenmiyor.bunun bir ayarı falan varmıdır yoksa o parçanın değişmesi mi gerek.parçanın fiyatı110 lira.

Ahmet E. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Guest Sadık Taşyürek

Merhaba arkadaşlar.focusu yeni aldım bir sorum olacak;benzin pompasının girdiği deliğin üzerinde metal bir kapak var,normalde merkezi kilit devreye girdiğinde bu kapak kilitleniyor fakat benim ki kilitlenmiyor.bunun bir ayarı falan varmıdır yoksa o parçanın değişmesi mi gerek.parçanın fiyatı110 lira.

bahsettiğiniz düşündüğüm parça ise kilit sistemi yok ve sadece benzin istasyonlarında kendine özel pompa ucu ile açılabiliyor. otomatik kilitlendiğini ve arızalı olduğunu nasıl anladınız? elinizle çöktüğünüzde içeri giriyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben aracı benzinlikte hep kilitlerim. ama pompacı da rahatlıkla doldurur. eminim plastik bir huniyle de açılıyordur. aslında bir eksiklik bu. deponun güvenliği yok.

benzini gece çekmeleri sorun değil. asıl sorun depoyu hayrına suyla ya da başka bir sıvıyla doldurmasınlar başka bir şey istemem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben aracı benzinlikte hep kilitlerim. ama pompacı da rahatlıkla doldurur. eminim plastik bir huniyle de açılıyordur. aslında bir eksiklik bu. deponun güvenliği yok.

benzini gece çekmeleri sorun değil. asıl sorun depoyu hayrına suyla ya da başka bir sıvıyla doldurmasınlar başka bir şey istemem.

Bukadar kötü niyetli olmamak lazım :D

Daha 4 yıldır boyle sorun yazısı okumadık :)

Ve sistem aynen dediğiniz gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben araç kilitliykende açıkkende denedim,elimle bastırdığımda içine giriyor.yedek parçacıya gidip durumu anlattım onlarda da focus vardı parmakla bastırdık onların aracında kapak içeri girmiyor.benim mekanizma bozuk zannedersem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben araç kilitliykende açıkkende denedim,elimle bastırdığımda içine giriyor.yedek parçacıya gidip durumu anlattım onlarda da focus vardı parmakla bastırdık onların aracında kapak içeri girmiyor.benim mekanizma bozuk zannedersem.

Aynen öyle, zorlayıp kırdı kesin bir tane çok akıllı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bu depo kapaklarının içeri su alıp almayacağını merak ediyorum.

Arabayı yıkarken depo kapağına da su tutarım genelde, temiz olması, tozlarının akması için falan.

Ama Focus'a tutamıyorum korkudan. Su alır mı içerisine ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bu depo kapaklarının içeri su alıp almayacağını merak ediyorum.

Arabayı yıkarken depo kapağına da su tutarım genelde, temiz olması, tozlarının akması için falan.

Ama Focus'a tutamıyorum korkudan. Su alır mı içerisine ?

Almaz koruyucu gider var , pompayı tam sokmazsan bile dışarı akar.. ;) sorun yok. Ford yıllardır aynı sistemde ABD dahil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aklıma bir şey takıldı mesela aracımın yakıtı bitti yolda kaldım.depoya yakıtı nasıl koyacağım?özel bir aparat mı kullanacağız?

Evet, size verilmesi gerekiyor :yeah: Torpido'da veya bagajda olur ilk aldığınızda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.