Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Polisaj Makinesi Tavsiyesi

aziz efe

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba,başlıktanda anlaşılacağı gibi kendi kulanımım için (pasta/cila) bir makine almak istiyorum,bu konuda marka makine tavsiyesi yada en azından alacağım makinenin ne gibi özelliklere sahip olması gerekiyor,devir,güç,tabla çapları vb. bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence pahalı ürünlere gerek yok.Ucundaki kartuşu universal olan bir makine bakın.Hafif olanlarını tercih edin derim.Hepsinde devir ayarı oluyor zaten.Fazla devirli olanları almaya gerek yok.Düşük devirlerde kullanılıyor araç üstünde.İş ucundaki o tüylü zımbırtıda bitiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence pahalı ürünlere gerek yok.Ucundaki kartuşu universal olan bir makine bakın.Hafif olanlarını tercih edin derim.Hepsinde devir ayarı oluyor zaten.Fazla devirli olanları almaya gerek yok.Düşük devirlerde kullanılıyor araç üstünde.İş ucundaki o tüylü zımbırtıda bitiyor.

+1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hangi devir aralığı ideal ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Meguiars, 3M, Menzerna gibi markalarda ürünün kaç devirde uygulama yapılacağı üstünde yazar. Ama dandik diye tabir edilen cilaları iyice yaydıktan sonra 1000-1500 devirde uygulamanızı tavsiye ederim.Makineyi çok bastırmayacaksınız kesinlike.Uygulamayı yaptığınız yere elleyin sıcaklığı 50 dereceyi geçmemesi lazım.Ona göre bastırırsınız.Yüksek devirde yapılan uygulamalar kaportanıza zarar verebilir.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başka bir siteden link vermek sorun olmaz umarım :

http://www.forumboyakoruma.com/forumdisplay.php?25-Polisaj-Makinas%FD-Kullan%FDm%FD-amp-%C7izik-Giderme

Acizane tavsiyem; bu konuda tecrübeli değilseniz, ve sadece cila için kullanacak iseniz, makine yerine elle uygulama yapılabilen cilaları kullanmanız olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.forumboya...�m�-amp-�izik-Giderme

Acizane tavsiyem; bu konuda tecrübeli değilseniz, ve sadece cila için kullanacak iseniz, makine yerine elle uygulama yapılabilen cilaları kullanmanız olur.

Sen birde şu C-Max in fotolarını koysan; böyle değişik değişik yerlerde iç dış falan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

marka öneremeyeceğim, ama daha önce bu konuda deneyiminiz yoksa mutlaka aracınızdan önce kesinlikle başka metalar üzerinde çalışmanızı ve pratiğinizi arttırmanızı önereceğim.

kesinlikle size katılıyorum,zaten arkadaşımın auris'inin cila vakti gelmiş gibi duruyor :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.forumboya...�m�-amp-�izik-Giderme

estağfurullah tavsiyeniz benim için değerli,elle uygulama yaptım fakat cilayı tam yediremediğimden sanırım ertesi sabah cila yer yer akma yapmıştı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

estağfurullah tavsiyeniz benim için değerli,elle uygulama yaptım fakat cilayı tam yediremediğimden sanırım ertesi sabah cila yer yer akma yapmıştı

Boyanın yüzeyi tam temizlenmemiş olabilir...

Aracınızı güzelce yıkadıktan sonra kil + srp işlemlerini uygulayın, en son wax atın. Biraz yorucu olur, ama bitince seyri doyumsuz olur... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.