Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Düşük Viteste Devir Ayarlayamıyorum

Guest Özcan B.

Soru

merhaba focus 3 kullanıyorum.düşük hızda vitesi ve devri ayarlayamıoyrum.şöyle anlatayım dün mudanya-bursa yolundaydım tam 30 km boyunca 1 m gittik 1 dk bekledık ve saatlerce sürdü.trafik sıkısık oldugunda cok yavas ilerledıgımde 1.viteste gitmek durumundayım,2 ye atamıyorum kalkıstan sonra hatta 1.vites devri bile düşük kalıp arac stop için silkelemeye baslıyor,bu durumda da yarım debriyaj hafif gaz yaparak düşük hızda 1.viteste ilerlemeye calısıyorum,o zamanda bi süre böyle gittiğimde aractan acıklı bi ses gelıyor sanırım debriyaj baskı balatasından.yani anlayacagınız ben düşük viteste düşük hızda devrin orta yolunu bulamadım debriyaja basmadan..siz nasıl yapıyorsunuz cok sıkısık trafikte

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bu bahsettiğim 1nci sorunum 2nci side beni çok yordu.. 7 yıldır araba kullanıyorum fakat ben aracımı yokusta geriye kacırmadan kaldıramıyorum,yaklasık 30-40 cm illa ki geriye kacıyor,asırı gaz verıp aracı bagırtarak kaldırmaktan da hoşlanmıyorum...dünki yolculugumda aracım cok zorlandı yol kenarında su kaynatan arıza yapan bi çok arac vardı..fakat benım arabam bana arızadan ötesini yaptı,yokusda dur kalk yaaprken arac kalkmadı gaza ne kadar asılsamda her konumda debriyaja bassamda ve yaklasık 1m gerıye kactı araba ve el frenini çekerek arkadaki arabaya vurmaya ramak kala ancak durabıldım ve daha sonra stop ettı..calıstırdıgımda kalkısımı yapabıldım yine 20-30 cm gerıye kacırmaktan kurtulamadan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

gaza hiç basmadıgımda syop edıyor 1 viteste...öyle birşey nasıl olabılir ki manuel vitesli aracta,,,sadece motor sogukken rolantı devri yüksek oldugundan o gazla arac yürüyor,araba ısındıgında o ortadan kalkıyor..dediğiniz belki eğimli yolda potansıyel enerjiyle gerceklesebılır ama düz veya rampada nasıl gerceklesecek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

daha önce bi çok manuel vitesli arac kullandım ,,düşük hızda devir ayarlamakta ve kalkıs da kacırma konusunda hiç sorun yasamamıstım..ilk defa kullandıgım araclar da bile..bu aracta mı farklılık var yoksa benmi yanlıs yapıyorum bişeyleri yada bi arıza mı var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğrudur yarım debriyajda uzun süre tutmamak gerekir aracı.

Baskı balataya zarar verirsiniz. 1m geri kaçırdığınıza göre balatadan bayağı yemişsiniz sanırım.

Araçta gaza aniden yüklendiğinizde devir yükseldiği halde aracın gaz yemediği oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı kaldırtıktan sonra düz yolda gaza basmasanız dahi rolanti devri ile gidiyor demek istemiştim. Sizinki farklı son okuduklarımdan sonra. Sürekli el freni ile kalkmanızı öneririm. Sanırım bahsettiğiniz yer epey eğimli. Bu tür yerlerde hill holder yoksa mutlaka el freni ile kalkın. Bu yaşadıklarınız sırasında kokuda gelmiş olmalı. Baskı balata biraz sıyırmış sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet koku geldı de sanki çürümüş leş kokusu gibi gelmişti,ama klimayı actıgımda o koku gelıyordu yol boyunca ama ben onu dısarıda hayvan falan ölmüş diye düşünüp klimayı kapatmıstım

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yokuş kalkış desteği stayl donanımında yok mu?

Bir de eğer yarım debriyaj uzun süre kullandıysanız (zaman olarak ) debriyaj balatanızda çokca aşınma olmuştur.

Ne kadar yokuş olursa olsun, 1. viteste uygun bir şekilde ayağımı debriyajdan aldığımda hiç gaza basmadan bile stop etmiyor. Hatta zeminin gevşekliğine bağlı olarak patinaj bile ettiği çok oldu gaza basmadan. Motor stop etmeyeceği kadar kendi kendine gaz veriyor. bu arada benim aracım dizel, sizinkinin benzinli mi dizel mi olduğuna dair bir bilgi yok. Benzinlilerde bahsettiğim şekilde bir özellik olup olmadığını bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yokus kalkıs destegı yok,style paketlerde yok titaniumlarda var diye bılıyorum..aracım dizel ama bende sizin dediğiniz gibi olmuyor gazdan ayagımı cektım mı devir rölanti devrine düşüyor arac titriyor ve gaza veya debriyaja basmazsam stop edıyor.bildiğim kadarıyla dediğiniz olay otomatık vıteslerde var,frenden ayagını cekınce arac düşük devirde kalkıyor ve gaza basmasan da düşük hızla stop etmeden ilerliyor

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yokus kalkıs destegı yok,style paketlerde yok titaniumlarda var diye bılıyorum..aracım dizel ama bende sizin dediğiniz gibi olmuyor gazdan ayagımı cektım mı devir rölanti devrine düşüyor arac titriyor ve gaza veya debriyaja basmazsam stop edıyor.bildiğim kadarıyla dediğiniz olay otomatık vıteslerde var,frenden ayagını cekınce arac düşük devirde kalkıyor ve gaza basmasan da düşük hızla stop etmeden ilerliyor

Düz ve çok az eğimli yollarda ayağınız debriyajdan yavaş yavaş çektiğinizde araç kendiliğinden hareket ediyor birinci viteste. Aynı şekilde 50 ile 3. viteste gidiyoruz diyelim.. Ayağı gazdan çekip hız düşünce -mesela 30km hıza- araç yine kendiliğinden gaz veriyor, yani belli bi hızda kalmasını sağlıyo..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende yok öyle bir olay,,arac kalkıs hızı kadar cok az bi süre gidiyor sonra hemen yavaslayıp stop edıyor kendı kendıne gaz vermıyor,hemen stop edıyor,,acaba bunun da yazılımla alakası olabılır mı sizce?

Allahlallah demek yok sizde..Yazılımla alakalı olup olmayacağını bilmiyorum. Belki de sadece titaniumlarda olan bi özelliktir benim dediğim.. Style kullanan diğer üyyelere de bi sormak lazım.. Eğer onlarda varsa sizinki yazılımsal demektir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.