Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Benim Temiz Arabam Bana Mazotu Geri Verdi :)

Gökhan A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar dün gece 00.00 civarı izmir bucadan kuşadası merkez için yola çıktım.. Buca opette depomu fulledım ve yol bilgisayarında gideceği yol 778 km gösteriyordu..

Oradan İzmir-Aydın otobanına çıktım ilk 15-20 dk 160-180km/hz suratla yol aldıktan sonra 20-30 dk civar 90km/hz sabitle yol aldım.. Bi ara yol bilgisayarında gideceği yol 799 km ye kadar çıktı..

Kuşadası merkeze, evin önüne geldiğimde ise 106 km yoldan sonra yol bilgisayarımda bana gideceği yol miktarinı 795 km olarak gösterdi...

Sabah mazot oturur gösterge değişir dedim.. sabah baktığımda hala 795 km gideceği yol olarak gösteriyor..

106 km de yaktığım mazot yani. -17 km :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Depoyu Full dekten Sonra O Zamana Kadar Kullanmanızı Baz Alıyor,Sonra İse Kullanıma Göre Artıp Düşebilir,Bir Nevi Ortalama Alıyor Kullanma Koşuluna Göre...

arkadaşın dedigi gibi şehir içi gezmişsindir son 100 km ortalaman 8 litredir ona göre hesaaplayıp 778 km yi bulmuştur ana yola çıktıgında 4 e kadar düşmüştür ona göre hesaplamıştır bunda ilginç bir şey yok gibi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar dün gece 00.00 civarı izmir bucadan kuşadası merkez için yola çıktım.. Buca opette depomu fulledım ve yol bilgisayarında gideceği yol 778 km gösteriyordu..

Oradan İzmir-Aydın otobanına çıktım ilk 15-20 dk 160-180km/hz suratla yol aldıktan sonra 20-30 dk civar 90km/hz sabitle yol aldım.. Bi ara yol bilgisayarında gideceği yol 799 km ye kadar çıktı..

Kuşadası merkeze, evin önüne geldiğimde ise 106 km yoldan sonra yol bilgisayarımda bana gideceği yol miktarinı 795 km olarak gösterdi...

Sabah mazot oturur gösterge değişir dedim.. sabah baktığımda hala 795 km gideceği yol olarak gösteriyor..

106 km de yaktığım mazot yani. -17 km :)

Bu arada benim de başıma geliyor. Fullediğimde 1038 yazdı, senin gibi 100 km falan sonra 1094 gibi bir rakam yazıyordu :D

Merhaba

Gideceğiniz yol Aracın kullanım ortalamalarına göre hesaplanmış değer olduğundan , gideceğiniz yol ortalamnız yüksekken azalırken, ortalamanız düştükçe de artacaktır.

Aslında gideceğiniz yol sürüş özelliklerine göre değişkendir. Yol bilgisayarın hesaplamaları bir öngörüdür. kesin hesaplamalar değildir . Değişkenlik gösterecektir.

Önder YILMAZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık yol bilgisayarı falan yok. Şu sıralar Europaya biniyorum. LPG 2,28 TL olmuş. Tabi yakııt ucuz olunca yakmıyor kokluyor adeta :D :D :D

Şimdilerdeki düşüncem Europa ile Eco Şampiyon olmak :D :D :D

Ve hakketen yakıt ucuz olunca insanın yüzü gülüyor ya. Süper bişey. :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada benim de başıma geliyor. Fullediğimde 1038 yazdı, senin gibi 100 km falan sonra 1094 gibi bir rakam yazıyordu :D

aracınız 4.5 lt ortalama ile yol yapıyor bu ortalamayı hiç göremedim malesef bu ortalama içim 6. viteste 75- 80 le gitmem lazım ki yine görebileceğimi sanmıyorum sizlerin bu kadar az bir yakıt ortalamasıyla kulanmanız çok güzel.Keşke bende yapabilesem :aman:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.