Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kızdırma Bujisi ?

Emre YAKUT

Önerilen Mesajlar

Merhabalar...

2012 model henüz 250 km'de C-max TDCİ araca sahibim. İlk defa dizel araba kullanıyorum ve bildiğim kadarı ile dizel araçlarda kontağı çevirdiğimiz zaman kızdırma bujisi lambasının yanması, ve bu lambanın sönmesini bekledikten sonra marşa basılması gerekiyor.

Bir haftalık aracımda kızdırma bujisi lambası hiç yanmadı. Servise bunu sorduğumda bu lambanın sadece soğuk havalarda yandığı (sıcaklık derecesini de söylediler ama hatırlayamadım), sıcak havalarda ise kızdırma bujisine gerek olmadığını söylediler.

Kullanma klavuzunda yazanla ise aynen şu şekilde :

7h3bh.jpg

Acaba sizlerin araçlarında da durum böyle midir, yoksa servis bana sallama bir cevap mı verdi ?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracım start stop butonu ile çalışıyor. Kış aylarında start düğmesine bastığımda bir müddet bekliyor ve öyle marşa basıyordu. Ama bu düz kontaklı araçlarda ki kadar uzuun bir süre değil. Bu süreç butonlu araçlarda daha kısa tutulmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracım start stop butonu ile çalışıyor. Kış aylarında start düğmesine bastığımda bir müddet bekliyor ve öyle marşa basıyordu. Ama bu düz kontaklı araçlarda ki kadar uzuun bir süre değil. Bu süreç butonlu araçlarda daha kısa tutulmuş.

Bu durumda aracınızda sıcak havalarda kızdırma bujisi lambası yanmıyor diyebiliriz değil mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.