Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Lerde Esp Nin Aktif Olması Yakıt Tüketimini Arttırır Mı ?

c.erdem

Soru

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Guest Sadık Taşyürek

Hayır hiçbir şekilde tüketim arttırmaz.Herzaman devrede değil zaten gerektiğinde girer..

Kar ve benzeri yerler dışında iptal etmeyiniz.

ülkemizde neden sepep bu soru hep sorulur anlayabilmiş değilim, artık euroncap testlerinde dahi ESP'yi standart donanım olarak sunmayan marka/modeller 5 yıldız alamıyorken ve tüm avrupada artık ESP sistemi olmayan araba üretilmesin gibi görüşler konuşuluyorken, bizde halen ESP çok yakar, aracın peformansı düşer, patinaj çeker diyenler var.

Yakup; evet esp yakıt tüketimini arttırmaz, ancak "esp geri planda her zaman çalışmaktadır, yani devredir ve sadece gerektiğinde müdahale eder" dersek yanlış anlaşılmayı bertaraf etmiş oluruz sanırım.

bende esp 365 gün, 7/24 açıktır ve yakıt tüketimin arttırdığı bilsem dahi açık olmaya devam edecektir. arkadaşlar, olaki yakıt tüketimini arttırsın, gerek kendi ve gerekse ailemin canından kıymetli değil, eminim sizin için de değildir.

bir de karlı havalarda esp kapatılmalı düşüncenize katılmıyorum ve muhtemelen TCS (ASR) ile karıştırıldığını düşünüyorum.

evet, tcs nin deaktif olması için esp yi kapatmak gerekir.(F2,5 larda öyle) ama ilk kalkış gerçekleştikten sonra esp tekrar aktif hale getirilmelidir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bir de karlı havalarda esp kapatılmalı düşüncenize katılmıyorum ve muhtemelen TCS (ASR) ile karıştırıldığını düşünüyorum.

evet, tcs nin deaktif olması için esp yi kapatmak gerekir.(F2,5 larda öyle) ama ilk kalkış gerçekleştikten sonra esp tekrar aktif hale getirilmelidir...

Tüketimin arttırmadığına örnek olsun diye belki de yılda 2 defa devreye girecek şey hem çalışmaz demek istedim :yeah:

Bende bunu demek istiyorum zaten..Pratikte söylediklerimde bir hata yok bu sefer tcs nedir muhabbeti açılacak diye kısa kestim :D

:yeah: Haklısınız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ülkemizde neden sepep bu soru hep sorulur anlayabilmiş değilim, artık euroncap testlerinde dahi ESP'yi standart donanım olarak sunmayan marka/modeller 5 yıldız alamıyorken ve tüm avrupada artık ESP sistemi olmayan araba üretilmesin gibi görüşler konuşuluyorken, bizde halen ESP çok yakar, aracın peformansı düşer, patinaj çeker diyenler var.

Yakup; evet esp yakıt tüketimini arttırmaz, ancak "esp geri planda her zaman çalışmaktadır, yani devredir ve sadece gerektiğinde müdahale eder" dersek yanlış anlaşılmayı bertaraf etmiş oluruz sanırım.

bende esp 365 gün, 7/24 açıktır ve yakıt tüketimin arttırdığı bilsem dahi açık olmaya devam edecektir. arkadaşlar, olaki yakıt tüketimini arttırsın, gerek kendi ve gerekse ailemin canından kıymetli değil, eminim sizin için de değildir.

esp siz araba var mı hala ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.