Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sizce Rölantide Gelen Bu Sesler Normalmi?:(

Metin Özcan

Soru

Merhaba focusclubtr ailesi aracımda bugün birşeyler dikkatimi çekti araç sanki motor garip sesler çıkarıyor dengesiz çalışıyor.

Video ekliyorum arkadaşlar bakalım ne yorumlar gelecek bu arada video benzinde çekilmiştir.

[media=]

motor sanki bi ara stop edecekmiş gibi oluyor sonra tekrar toparlıyor falan anlamadım gitti ama sesler hiç normal gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

sıcak motorda supap iticilerin "çıtırtısının" kesilmesi lazım, ama daha önce de dediğim gibi odaklanılması gereken bir şey varsa o da motor devri ... çıtırtı değil. bu araç elimde olsa (ve lpg takılmamış olsa) önce wds'e bağlar ve arıza kayıtlarına bakar,daha sonra da ne olur .. ne olmaz bab'ında önce triger gerginliğini/sentesini kontrol eder,daha sonra da kurbağacık (kompresyon) testi yapardım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sıcak motorda supap iticilerin "çıtırtısının" kesilmesi lazım, ama daha önce de dediğim gibi odaklanılması gereken bir şey varsa o da motor devri ... çıtırtı değil. bu araç elimde olsa (ve lpg takılmamış olsa) önce wds'e bağlar ve arıza kayıtlarına bakar,daha sonra da ne olur .. ne olmaz bab'ında önce triger gerginliğini/sentesini kontrol eder,daha sonra da kurbağacık (kompresyon) testi yapardım.

Valla benim aklımada sente geliyo ama bilmiyorum. Bakalım şu an ilçedeyim servis falan sıkıntı buralarda.

rezil oluyoruz resmen ya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hocam senin araç çok gürültülü çalışıyor. o anda lpg de miydi araba ?

dengesiz rolantinin bi sebebi hava eimş hortumları var karter ve T hortum onlar büzüştü ise yada bi hortum kırıldı vs ise dengesiz hava girişi oluyor olabilir.

ama ya çekimden dolayı yada başka bir iş var çok gürültülü geldi bana.

o çıtırtı ses normal hani FIII motorundada duyduğun. fiesta motoru da saat gibi çalışıyor zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kardeşim video dan motorun sesini dinledim... dedim ahanda benim motor vallaha benim motor sanki benim arabayı çekmişsin gibi... bende sinir oluyorum birde etrafım hep bmw ci... nasıl yaparız nasıl ederiz bilmiyorum... rolanti dalgalanması titreme stop etme herşey var... yarın lpg servisine gidecem bakalım ne çıkacak... inşallah düzelir... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kardeşim video dan motorun sesini dinledim... dedim ahanda benim motor vallaha benim motor sanki benim arabayı çekmişsin gibi... bende sinir oluyorum birde etrafım hep bmw ci... nasıl yaparız nasıl ederiz bilmiyorum... rolanti dalgalanması titreme stop etme herşey var... yarın lpg servisine gidecem bakalım ne çıkacak... inşallah düzelir... 

Lütfen size gelen özel mesajı uygulayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar benim aracın motorundan da ilk çalıştırmada rölantide devir düştükten sonra pot pot hırlama sesi geliyor viteste giderken ses yok ama benzinde çok az geliyor ama özellikle gazda fazla ustanın biri yağı emiş sesi birşey olmaz diyor diğeri sübaplara bakmak lazım diyor kimse bilmiyor mu bunun ne olduğunu anlamadım hiç mi denk gelmedi kimseye yada ustalara bu durum yardımcı olabilecek var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.