Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sizce Rölantide Gelen Bu Sesler Normalmi?:(

Metin Özcan

Soru

Merhaba focusclubtr ailesi aracımda bugün birşeyler dikkatimi çekti araç sanki motor garip sesler çıkarıyor dengesiz çalışıyor.

Video ekliyorum arkadaşlar bakalım ne yorumlar gelecek bu arada video benzinde çekilmiştir.

[media=]

motor sanki bi ara stop edecekmiş gibi oluyor sonra tekrar toparlıyor falan anlamadım gitti ama sesler hiç normal gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

aracın yakıt besleme sisteminde köklü değişiklik olduğunda bin türlü sorun çıkabilir, işin kötüsü bu sorunlar lpg sisteminin ince ayarlarından tutun da ... supap vurmasına kadar gayet geniş bir yelpazeye yayılabilir. yani uzaktan arıza tespit'i zor ... en fazla tahmin yapılabilir ki bu da sıhhatli bir şey olmaz.

ben sizin yerinizde olsam aracımı lpg'den anlayan iyi bir ustaya götürürdüm. (yetkili servis'e değil, servis büyük ihtimal ile lpg'yi görünce elinibile sürmez.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

[media=]

bakın bu videodada rölantide ilk saniyelerde o çıtırtıdan var o zaman fordlarda normal bi sesmi bu

iki motor aynı değil ki, verdiğiniz film linkideki motor direkt enjeksiyon ve direkt turbo'lu (benzinli) fox motor'a ait. filmdeki ilk tıkırtı büyük ihtimal ile devir tutan turbo'dan geliyor,arkasından gelen ıslık sesi ise dolan salyangoz'a ait. sizin verdiğiniz link'te ki ses ise zamanlaması bozuk gibi çalışan Zetec'ten geliyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çıtır-çıtır normal de (soğuk marş'ta duyulan supap iticilerinin sesi o) rölantideki yükselip alçalma ve arada tıkanıyor gibi yapması normal değil :) ... ama benim dediğim şey onlarca nedenden kaynaklanıyor olabilir (..ki çoğu basit şeylerdir) bu durumda size (kendi adıma) iki tavsiyem olabilir 1)kafaya takmayın 2)lpg'den anlayan bir ustaya götürün. (ben olsam 2.şıkkı seçerdim)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

METİN kardeş bu videoyu çektiğinde motor sıcak mıydı bide aynı videoyu LPG kapalıyken çekebilirsen eger daha iyi olur LPG sesi her şeyi bastırıyor

çok önemli birşeye benzetemedim eğer LPG de yapıyor benzinde yapmıyorsa da hiç sorun yok diye düşünüyorum

Ayhan Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.