Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3-Bluetooth

Guest Özcan B.

Soru

mrb arkadaslar,focus 3 de bluetooth ile telefon bagladıgımızda arama yaptıgımızda yada arama geldıgınde neden arac hoparlör ve mikrofonları devreden cıkartılıp normal telefon görüşmesine geçilemıyor.mikrofon kapama secenegı belırıyor multımedya ekranında fakat işe yaramıyor.bunu bazı durumlarda kapatıp telefonla görüşme yapmak istıyorum.örnegın aracta yanında biri olabılıyor ve özel bı konusma yapma durumum olabılıyor.fakat benım konusmamı arac icindeki herkes duymak zorunda kalıyor.benım aracımda mı bir sorun var yoksa kapatma secenegı olup kapatmamasına ragmen böylle bir özellık mı yok..sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba arkadaşlar  bluetooth ile araçtan görüşme yaparken karşı tarafa ses çok az gidiyor. Bağırarak konuşmak zorunda kalıyorum. Sizce sorun ne olabilir ?

Karşınızdakinin kulaklarında sorun olabilir. Herkeste aynı şey oluyorsa

Konuşurken mikrofona doğru konuşun bari. Çalışıyor sonuçta değil mi, yetkili servise görünün bari sizin veya bizim yapacağımız bir şey değil. Mikrofon alıcısı belki içerden yeri oynamıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12.09.2015 - 15:28 tarihinde, Ersin Kocaman yazdı:

Merhaba arkadaşlar  bluetooth ile araçtan görüşme yaparken karşı tarafa ses çok az gidiyor. Bağırarak konuşmak zorunda kalıyorum. Sizce sorun ne olabilir ?

Arkadaşlar konuyu hortlattım ama belki benzer problemi yaşayanlar vardır.Bluetooth bağlantısıyla telefon görüşmesi yaparken karşı tarafa sesin az gitmesi problemi bendede vardı.Araç iki senedir bende.Bu şekilde kullanıyordum.Ama dün canıma taketti ve tavanda mikrofonun olduğu yeri söktüm.Tavandaki kapağı söktüğünüzde mikrofonun takıldığı yerde siyah bir naylon filtre var.Onu söktüm attım.Ayrıca mikrofonunda dış kabını söktüğünüzde içinde bir tane daha yuvarlak siyah naylon filtre var.Onuda söktüm attım.Yani mikrofonun önünde iki adet filtre var.Ve bunlar mikrofona giden sesi bayağı engelliyormuş.Daha önce konuşurken bağırarak konuşmam gerekiyordu.Ama şimdi normal ses tonuyla geyet güzel konuşma yapabiliyorum.Benim gibi bu durumdan rahatsız olan varsa o filtrelerden kurtulsun.Ama dikkat edin tavandaki kapağın tırnakları hassas biraz.Kırmamaya özen gösterin.Neyse amma uzun yazdım :yazyaz:  Sağlıcakla kalın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Yani mikrofonun önünde iki adet filtre var

genelde bu filtreler çevre sesi ile insan sesini ayırmak için kullanılırlar. sesde düşüklük yapacak kadar kalitesiz neden kullanmışlar anlamak zor :/ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Olcay Sert yazdı:

genelde bu filtreler çevre sesi ile insan sesini ayırmak için kullanılırlar. sesde düşüklük yapacak kadar kalitesiz neden kullanmışlar anlamak zor :/ 

Üzerindeki filtreler malesef anca mikrofonu tozdan kirden korumaya yarar.İki gündür araç kullanırken rahatça telefonla konuşmanın keyfine vardım doğrusu :guitar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.