Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Macbook Kulanıcıları Buraya :)

Önerilen Mesajlar

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Apple fanı nedir ? Hp kullanın hp fanı mı olacak :) Komik şeyler bunlar. Mac kullanmadan laf atanları anlamak güç bir Apple kullanıcısının Apple'ı savunması kadar doğal birşey yok. Hepsi ayrı o ayrı çünkü :) taklitleri aşırı derecede arttı bu da onun göstergesi. Mertcan sen objektif göremezsen objektif bulamazsın ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mac'ler Türkiye 'de aşırı fahiş fiyattan satılmaları dışında çok iyi cihazlar. Kulllanan biri bir daha windows veya standart pc kullanmak istemez. Hızlı, kolay, pratik, stabil,kaliteli, aşırı pahalı (Türkiye'de) cihazlar. 

Macbook'lardaki touchpadi kullanan biri bir daha mouse kullanmaya gerek duymaz. Ofiste ne zaman elime bir standart pc geçse daha iyi anlıyorum. Aynı duyguları iPhone için taşımam ama pc olarak Mac'ler (yazılımlarıyla beraber)  iyi cihazlardır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mac'ler Türkiye 'de aşırı fahiş fiyattan satılmaları dışında çok iyi cihazlar. Kulllanan biri bir daha windows veya standart pc kullanmak istemez. Hızlı, kolay, pratik, stabil,kaliteli, aşırı pahalı (Türkiye'de) cihazlar. 

Macbook'lardaki touchpadi kullanan biri bir daha mouse kullanmaya gerek duymaz. Ofiste ne zaman elime bir standart pc geçse daha iyi anlıyorum. Aynı duyguları iPhone için taşımam ama pc olarak Mac'ler (yazılımlarıyla beraber)  iyi cihazlardır. 

Abi inanmıyacaksın ama fiyatlar epey indi bu sene apple geliyor zaten biliyorsun

Dün arkadaşım Retina macbook aldı 3800 lira abd'de 3250 civarı yani fark kalmadı hiç :)

Cihaz Süper oğlu süper... Fotoları atacağım birazdan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apple fanı nedir ? Hp kullanın hp fanı mı olacak :) Komik şeyler bunlar. Mac kullanmadan laf atanları anlamak güç bir Apple kullanıcısının Apple'ı savunması kadar doğal birşey yok. Hepsi ayrı o ayrı çünkü :) taklitleri aşırı derecede arttı bu da onun göstergesi. Mertcan sen objektif göremezsen objektif bulamazsın ;)

Apple fanı bazı konularda geride kaldığını ve kullanım amaçlarına göre fiyatının gereksiz olduğu durumlar olduğunu kabul etmeden Apple Apple Apple diye bağırandır.Hp fanı olmamasının sebebi hp veya diğer marka alan kişilerin her yeni bir şey alırken benzeri ürünlerin hepsini araştırıp zamanına, fiyatına ve kendilerine göre kullanımına göre değerlendirip, sadece markaya bakmadan ürün almalarıdır. Ben de Samsung Galaxy S3 yerine Iphone aldım, Galaxy S3'le bir çok karşılaştırmasını okudum, test ettikleri videoları izledim ettim, kullanımı daha kolay olduğundan ve sevdiğim oyunların çoğunluğunun Iphone'da olmasından dolayı gidip aldım. 

Diğer bir büyütülme de bence bu, "kullanmayan bilemez". Atla deve değil bence bir ios. Herşeyi optimal halde sunabilir ancak sanmıyorum ki hiç bir yerde alternatifi olmayan şeyler bunlar. Macbook 2-3 günlüğüne kullandım malesef sadece, air alıcam muhtemelen ios vs osx development için bir kaç ay sonra ancak bence güvenilirliği ve sağlamlığı ortalamanın üstünde olsa da biraz abartılmakta.

Taklitleri derken? Apple keşfeden bir firma değil, çabuk popüler olan bir firma bence de bunu savunabilmem için bulduğum ancak okumadığım bir kaç makeleyi okuyup inceleyip farklı kaynaklarla karşılaştırmam gerektiğinden şimdilik bir şey diyemiyorum.

Kullanım kolaylığı tartışılmaz olarak üstün, ancak iyi bir kullanıcı için bu bir fark yaratmaz pc'de bunu da iddaa etmek istiyorum  :)

Hızlı, kolay, pratik, stabil,kaliteli

Pratiklik haricinde diğerleri de istendiğinde bulunmakta, ben alternatifleri yokmuş gibi Apple Apple denmesini gereksiz buluyorum, Apple kötü demiyorum. Benim için aynı paraya belkide 2-3 katı daha güçlü bir laptop her açıdan her işi yapabilecekken almak mantıklı değil diyorum. Ortalama bir kullanıcı için haklısınız tüm dediklerinizde.

Bir de Windows ile değil Linux ile karşılaştırmak lazım da SSD'de yer kalmadığından uzun vadeli deneyemedim henüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de tartışmaya hiç gerek yok. Bir gün kullanıp alırsan o zaman anlarsın

Ayrıca apple'a keşfeden firma değil demenden sonra senin  objetifliğinin kalmadığını gördüm..

Kendine iyi bak canım sanmaki sadece apple dışı cihazlar araştırma yapıyor ben sana bunu demek istedim :yeah: Genelleme herkesi :) 

Benim bir önceki mesajımdaki yorumlar MACINTOSH içindi iOS değil bilgin olsun :yeah: iOS'u 70 yaşında adamın eline ver kullanır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca apple'a keşfeden firma değil demenden sonra senin objetifliğinin kalmadığını gördüm.. 
Kimin keşfettiği pek umrumda değil ancak Steve Jobs kadar, belki daha fazla teknoloji dünyasına yararı olmuş insanların unutulması beni rahatsız etmekte ki bu kişilerin keşif ve faydalarını daha yeni yeni okumaya başladım.

Somut örnek olarak verebileceğim: http://www.tomshardware.com/news/alan-kay-steve-jobs-ipad-iphone,10209.html

Ayrıca teknolojileri Dünya'ya tanıtmada ve pazarlamada Apple'ın önderliğini de kabul ediyorum sonuna kadar.

Mac kullanmak da kötü touchpad'li bir notebook kullanmaktan bence daha kolay. Linux'taki gibi  bir şeyler yapmak için fazla sürünmüyorsun. Appstore da mükemmel gördüğüm kadarıyla.

Dediğim gibi yazıların tamamını okumadığım için direkt bir şey söyleyemiyorum ancak hala Apple'ın direkt fikri bulup keşfeden değil, fikri alıp pazarlanabilir, kullanılabilir, pratik hale getiren firma olduğunu düşünüyorum. Daha detaylı yazmam gerekli sanırsam.

Bir gün kullanıp alırsan o zaman anlarsın

Kullanmadan anlayamacağım kadar komplike,farklı, orjinal bir cihaz,alet,icat olarak ben AMG serisinden filan bahsedilmesini bekliyordum da umarım haklısındır, yaza doğru aldığımda ben bunu küçümsemişim derim.

"Sanmaki sadece apple dışı cihazlar araştırma yapıyor ben sana bunu demek istedim"

Bunu tam anlamadım. Taklitlerle ilgili miydi?

Ben tartışma yaratmanın peşinde değilim, bu kadar övülen edilen, "yeri ayrı olan" bir cihazı anlama çabasındayım. Ama nerede okusam malesef ki çoğunluk farkları anlatmak yerine "kullan görürsün" demekte. Amerika'daki gibi şartlar olsa da 7 gün 7 gün tüm apple serisini denesem.

Tabi hala objektif olmadığım düşünülürken farkların açıklanmasını beklemiyorum ki objektif olmayan, taraflı yaklaşan biri ne denirse densin bir şeyler bulup reddecektir çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertcan

Üreten bir kişi  veya firma ürettiğini sunmazsa bana ne faydası var tabiki benim ulaşabilirliğim çerçevesinde muhabbet ediyorum.

Yine dediğim gibi kullanmadan öyle olacağını sanmam felan diyorsun kullanan kişilerin yorumlarını es geçiyorsun o zaman benim yorumlarım yalan mı yanlış mı ? Neden ön yargın var ? Neden güvenmiyorsun normal bir kullanıcını yorumuna ? Bunların cevabını kendine sor bana yazma lütfen.

Son alıntıdaki sorun; hayır kişiler için. Farkları anlatmaya müsade ettiğinimi sanıyorsun ? Sen sordun mu hiç ? direkt nedir ki deyip alanlara koyun dedin bunları biraz düşünmen dileğiyle benden sana cevap bukadar.. 

Macbook başlığında bazen birşeyler paylaşıyoruz oradan takip edebilirsin. Yabancı bir kişinin yazdığı makale bana somut örnek değil sadece soyut bir düşünce olarak geliyor

Sevgiyle Ve Teknolojiyle Kalman Dileğiyle..

Buarada bakmak istersen son nesil apple

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine bir Apple kavgasi :)
İletişimsizlik sebebiyle tartışmanın/karşılaştırmanın olması gerektiğinden daha uzun sürmesi diyelim :)
Mertcan

Üreten bir kişi  veya firma ürettiğini sunmazsa bana ne faydası var tabiki benim ulaşabilirliğim çerçevesinde muhabbet ediyorum.

Şu an Mercedes, BMW ya da hangi firmayı en iyi görüyorsan, onun arabayı keşfettiğini iddaa etmek mantıksız değil mi? Benim söylediğim bu. Tablet olayını yaratan apple değil, mükemmeleştiren Apple olabilir örnek vermek gerekirse.
Yine dediğim gibi kullanmadan öyle olacağını sanmam felan diyorsun kullanan kişilerin yorumlarını es geçiyorsun o zaman benim yorumlarım yalan mı yanlış mı ? Neden ön yargın var ? Neden güvenmiyorsun normal bir kullanıcını yorumuna ? Bunların cevabını kendine sor bana yazma lütfen.
Demek istediğim bahsedilip, yazılıp anlayamacağım, ancak kullanarak anlayacağım kadar değişik,farklı,üstün bir özelliği ne olabilir. Yıllardır bilgisayar teknoloji zımbırtılarıyla uğraşıp duran ve Steve Jobs'ı seven biri olarak söylüyorum. Tabi sevmem yapmadığı şeyler için takdir etmemi, veya daha çok tanındığı için bana (ve farklı bir çok çevreye/kişiye) göre ondan daha çok şey değiştiren insanlardan öne koymuyorum onu. Tabiki tartışmaya açık şeyler bunlar.
Son alıntıdaki sorun; hayır kişiler için. Farkları anlatmaya müsade ettiğinimi sanıyorsun ? Sen sordun mu hiç ? direkt nedir ki deyip alanlara koyun dedin bunları biraz düşünmen dileğiyle benden sana cevap bukadar.. 
Isheep ile kast ettiğim de o değil. Sadece Apple diye bir SSD'si olmayan bir Macbook'un SSD'si olan aynı veya benzer özelliklerdeki bir notebook'tan daha iyi/hızlı olduğunu iddaa edenlere Isheep demek lazım mesela. Apple fanboy ile kast ettiğim Apple kullanan seven ancak makinenin hakkını verenler. Isheep, bir aletin ne olduğuna, ne amaçla kullanıldığına bakmadan Apple almak. Mesela bu aralar monitör araştırıyorum, Apple Cinema Display'den görünüş haricinde çok daha iyi ve ucuz olan aynı boyutta Dell monitörler varken.

Nedir ki deme sebebim sürekli takip eden, etmeye çalışan birinin normalde anlamayıp sadece kullanarak anlayabileceği bir şey olması, o kadar komplike olması bana hala mantıklı gelmemekte. Belki de daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmamış olduğumdandır : :)

Macbook başlığında bazen birşeyler paylaşıyoruz oradan takip edebilirsin. Yabancı bir kişinin yazdığı makale bana somut örnek değil sadece soyut bir düşünce olarak geliyor
Somut örnek olarak orada Alan Kay'in yayınladığı bir makalenin linki var. Sanırsam 1974'te yayınlanmış.

Retina Display'i 1-2 hafta önce arkadaşım amerikadan almıştı yakından inceleyip kurcaladım. Şimdi o çözünürlüğün görüntü kalitesi haricindeki faydalarını aktif olarak kullanan bir kullanıcı incelemesi bekliyorum. Normalde 27"-30" civarı büyüklüklerde kullanılan çözünürlüğün yarısı büyüklüklerde nasıl olacağı ilginç bir konu benim için.

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.