Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hızlanma Azaldı-Motor Sistem Arızası

Sinan Çınar

Soru

Selamlar.3 gün önce opet ten lpg aldım.(sürekli opetten alırım).Birden yol bilgisayarı ekranında HIZLANMA AZALDI sonra MOTOR SİSTEM ARIZASI yazısı çıktı ve yanındaki kırmızı ikaz lambası yandı.Hemen stop ettim aracı.Tekrar çalıştırdım uyarı kayboldu.Her araca bindiğimde yapıyor.İkinci çalıştırmamda yapmıyor.Bugün benzinde denedim benzinde yapmadı.

Bu sorunla karşılaşan oldu mu?Tabi en güzeli servise gitmek ama en yakın servis 150 km.Sizce problem ne olabilir?Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sorun çözüldü demiştim ama malesef sorunum çözülmedi.Ekim Ayına kadar ara ara MOTOR SİSTEM ARIZASI yazdı.İlk kavramada araba hızı azalttı , stop edip çalıştırınca düzeldi.Net alemindeki her benzer konuyu araştırdım.Şunlardan kaynaklanabileceğini söylüyorlar

EGR Valfi

MAF sensörü

Boğaz kelebeği.

Ekimden Ocak Ayına kadar hiç bu sorun olmadı.Yani havalar soğuyunca olmuyor ısınınca oluyor.Bu yazdığım parçalardan hangisi sıcaklıkla ilgili acaba?

-Not:Diyeceksiniz ki Kardeşim git servise çözsünler.Yalnız bu sorunu olanların çoğu servise gitmiş ortalama 1000 TL para harcamış ve gidenlerin çoğunun sorunu çözülmemiş.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Forumda ve net te araştırmadığım yer kalmadı.Bir arkadaş aynen şöyle yazmış:

Arabam 2006 benzinli focus ghia. Yolda giderken kilometre ve devir saati aşağa düşüp tekrar çıkıyor. Sırasıyla "yakıtta su var", "motor ağrızası", hız sınırlaması" uyarıları çıkıyor. Bende kışın yapmıyor yazın başlıyor. 1,5 senedir böyle. Servis ve gittiğim bir eletrkiçi usta göstergeyi değiştirmeyi söylüyor. Yaklaşık 2000 TL gibib bir fiyat. Daha önce gaz ekelebeği garantiden değişti. Alternatör de 2-3 ay önce ağrızalanmıştı. Sanayide tamir ettirdim.

Bu sorunun kaynağını net olarak bilen bir ustaya veya kişiye rastlamadım.Fikirlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar ayni ariza bendede var okuduguma gore kimse denememis gostergeler dustugunde gostergeler uzerindek. Konsola vurunca gostergeler normal halini aliyor hava sicakken yapiyor sogukken yapmiyor cildiracam sizdede vurunca duzeliyormu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Forumda ve net te araştırmadığım yer kalmadı.Bir arkadaş aynen şöyle yazmış:

Arabam 2006 benzinli focus ghia. Yolda giderken kilometre ve devir saati aşağa düşüp tekrar çıkıyor. Sırasıyla "yakıtta su var", "motor ağrızası", hız sınırlaması" uyarıları çıkıyor. Bende kışın yapmıyor yazın başlıyor. 1,5 senedir böyle. Servis ve gittiğim bir eletrkiçi usta göstergeyi değiştirmeyi söylüyor. Yaklaşık 2000 TL gibib bir fiyat. Daha önce gaz ekelebeği garantiden değişti. Alternatör de 2-3 ay önce ağrızalanmıştı. Sanayide tamir ettirdim.

Bu sorunun kaynağını net olarak bilen bir ustaya veya kişiye rastlamadım.Fikirlerinizi bekliyorum.

öncelikle merhaba, bahsettiğiniz tüm arızalar benim aracımda da oldu bir kaç usta farklı çözümler önerdi ancak elektronik işi yapanlar yani gösterge arızası işiyle yapan biryer ben daha anlatmadan sorunu çözdü göstergelerin arkasındaki lehimler zamanla eskiyor ve veri iletimi yapamadığından oluyormuş lehimler 20 dk da değişti ve sorun kökten çözüldü. burada önemli olan insaflı ve tanıdık bir yer olması ilk başta 200 tl dendi ancak tanıdık birisi konuşunca 50 liraya halloldu sizin sorunuzda muhtemelen aynı yerden kaynaklıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kesinlike gösterge arkasındaki lehim çatlakları.eli yatkın olanlar gösterge panelini komple söküp ibrelerin arkasındaki büyük soketin(32 pinli) lehimlerini kontrol etsinler.benim aracın 10 tane lehimde sorun vardı.düzeltildi.şu anda sorun kalmadı.eskişehir deki arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arakadaşlar 2006 focus ghia aracımda bir anda sırasıyla  motor sistem arızası, hızlanma azaltıldı, benzinde su var arızaları verdi. stop edip çalıştırınca gidiyordu arıza.ama ara ara veriyordu tekrardan. benzinde de lpg de de aynı sorun oluyordu. bir iki ustaya götürdüm anlayamadılar. sonra nette araştırdım. bu sayfadaki yazıları okudum. sorunun göstergelerden ya da beyinden olabileceği kanaatine ulaştım. sonra ankarada beyinci.com diye bir adres buldum. nihayet gittim. usta baktı, abi dedi bu göstergelerden. fiyat olarak 350 lira istedi neyse pazarlık falan 270 kadar düştü. pazarlık yaparak daha da düşürülebilir bence.(işin hakkı değildi bence ama bu sorundan kurtulmak için benim pek gözüme gelmedi.) usta 1 saatte yaptı arızayı. sonuç olarak sorun düzeldi. bu stresi bildiğim için buraya yazma ihtiyacı duydum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

350-270 tl çok para.elinden gelen arkadaşlar bu işi kendileri en fazla 1 saat zaman harcayarak yapabilirler.gösterge tamamen parçalanıp soketin arka kısmındaki lehimler yeniden yapılacak.bu iş için havya+lehim+tecrübe hepsi bu kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar, ben de bu sıkıntının aynısını yaşıyorum. Yakıtta su var, otomatik şanzuman arızası, motor arızası, hızlanma azaltıldı uyarıları veriyor. Göstergeler aşağıya iniyor ve bütün uyarı ışıkları yanıyor. Böyle olduğu zaman Direksiyonun üst tarafında göğüse hafifçe vurduğumda düzeliyor. Ama aracın gidişinde bir değişiklik olmuyor. Burada yazdıklarınıza göre ben de göstergenin lehimlerinde ya da kablolarında bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Adana'da Ergün otoyu aradım, yakıt pompasında su vardır diyor. Sürekli olmuyor dedim, o zaman deponuzda su vardır diyor. Daha önce böyle bir olayla karşılaştınız mı diye sorduğumda, hayır dedi. Yani anlayacağınız bilmeyen bir servise götürdüğümde sorunu bulana kadar arabada değiştirmedik parça bırakmayacaklar :) Adana'da bildiğiniz iyi bir usta var mıdır bu sıkıntıyı çözebilecek?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 6 Aralık 2014 at 11:42, Sezgin M. said:

kesinlike gösterge arkasındaki lehim çatlakları.eli yatkın olanlar gösterge panelini komple söküp ibrelerin arkasındaki büyük soketin(32 pinli) lehimlerini kontrol etsinler.benim aracın 10 tane lehimde sorun vardı.düzeltildi.şu anda sorun kalmadı.eskişehir deki arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Sezgin bey aynı sorun benim 2006 benzin ghia mda da  var  eskişehirdeki arkadaşlara yardımcı olabilirim demişsiniz nereye hangi ustaya yaptırdığınızı öğrenebilir miyim acil lütfen aracımdan soğumak üzereyim ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dostum ben malzemeyi kendim söküp lehimlerini yaptım. orada iyi bir elektronikçi bulabilirsen bu işlerden anlayan onlarda yapabilir bunu

yok yaptıramıyorum dersen sen bilirsin istersen kargoyla gönder ben lehimlerini yapayım.tercih senin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.